Claas

Meni bilo cudno da samo 8lit, ali ajd da mu ''verujem'',kaze da ako trosi vise od 10lit/ha sece ruku :haha::haha:..Lacko,koliko jutara skines dnevno sa njim?
 
Izgleda da sam ja bio taj nesretnik :haha:.Jer sam istrgovao dominatora 88 iz dangerovog sela.Pusio je kao lokomotiva ali to je sad reseno.Posle remonta pumpe i dizni potrosnja sa eurodizelom oko 10 litara po lancu uz blagi dim,Lozak i d2 tu oko 6 litara pa do 8 sve zavisi od kvaliteta goriva sa takodje blagim dimljenjem i biodizel bez dima za nepoverovati potrosnja oko 6 litara po lancu.Sto je tako osetljiv na gorivo nije mi jasno.Ali mu lezi biodizel najbolje

:haha:.....Evo javio se sam.......
Kao prvo nije iz mog sela a kao drugo meni je pricao da je dva puta nosio dizne i pumpu i isti problem imao,cak je dolazio i do mene da pita za potrosnju i savet sta bi moglo biti,e sad ili nije ni skidao pumpu jer je resio da ga proda ili je odneo pumpu kod nekog luzera od bosiste pa mu nije uradio kako valja...

- - - - - - - - - -

Meni bilo cudno da samo 8lit, ali ajd da mu ''verujem'',kaze da ako trosi vise od 10lit/ha sece ruku :haha::haha:..Lacko,koliko jutara skines dnevno sa njim?

Jesi ti njega pitao jel to ulja ili goriva po hektaru......
 
I meni je malo cudno da pisete o tolikim potrosnjama.Ja imam perkins na kombajnu,neznam koje je snage ali isti kao na zmaju 132 znaci 70ks i za dan uradim polako 6h i ne potrosim ni 60l.Kad je jace zito uradi se 1h manje ali opet potrosnja ne prelazi 12l po h.Naravno bez secke.I da napomenem kod mene u kraju psenice koje vrsem usluzno niko ne prska od korova!!I uvek ima zelene trave u psenici.
 
Ma i ja sam kod jednog majstora filozofa nosio kao on sve zna on je naj sad cu da ga sredim ima da ide ko raketa.I sredio ga je nakraju je jadnik jedva sebe vukao u njivi i gasio se a dimio strasno za videti.Tada resim i sam odvrnem pumpu i dizne i imam sta da vidim 3 dizne lukas a druge 3 IPM Beograd :sta:,3 dizne suve 3 dizne mokre.Nisam mogao vise da se natezem sa seoskim bosistima odneo sam pumpu i dizne u Novo milosevo.Na pumpi je zamenjen rotor i neke sitnice nije ni bilo nesto skupo koliko me je kombajn napatio u radu i dobijem 6 lukas dizni.Sam sve lagano montiram od tada fino radi.
 
Ma i ja sam kod jednog majstora filozofa nosio kao on sve zna on je naj sad cu da ga sredim ima da ide ko raketa.I sredio ga je nakraju je jadnik jedva sebe vukao u njivi i gasio se a dimio strasno za videti.Tada resim i sam odvrnem pumpu i dizne i imam sta da vidim 3 dizne lukas a druge 3 IPM Beograd :sta:,3 dizne suve 3 dizne mokre.Nisam mogao vise da se natezem sa seoskim bosistima odneo sam pumpu i dizne u Novo milosevo.Na pumpi je zamenjen rotor i neke sitnice nije ni bilo nesto skupo koliko me je kombajn napatio u radu i dobijem 6 lukas dizni.Sam sve lagano montiram od tada fino radi.
Sigurno ti i dalje dimi i ako si drasticno smanjio potrosnju?
 
Pa napisao sam ima blagi dim kada trosi eurodizel,d2(gasno ulje) i lozak.Ulje mi motor netrosi i nepipam mu nista zasada.Eurodizela vise potrosi i od ostalih goriva.A sa biodizelom nema dima ili se pojavi malo kad se potera brze i forsira u radu ali i to je jako malo.Snage ima kad se uporedi kako je pre radio sad ekstra radi.Ja neznam zasto se neko prihvata da popravi neku stvar ako nezna to da popravi.E sad ocigledno mu gorivo zasmeta pa pokaze na auspuh neznam sto su tako osetljivi motori.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
20150121140812.jpg
[/IMG]
Lepotan sa prve dve slike ima 350rc, a sa trece ima 250rc i cekaju da budu prodati...
 
Poslednja izmena:
Cime ih to na njivi perete ili izduvavate???? Izgleda mi kao mocna spravica??? Da li je to njegov kompresor ili posebna neka masina????
 
Stvarno je prelep,samo da ima kabinu to bi bio jedanput kombajn za jedno domacinstvo!!!!!!!! Prelep!!!!!
 
Nazad
Vrh