Claas

Nadam se da si se samo salio sa ovakvim pitanjem......
Nisam se šalio, čisto skupljam informacije i utiske pa ćemo videti... Koliko sam čuo u almexu je jedan oko 50 evra...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Problem je sto se osovina zajede pa bude blago jajasta i vise nikad nemozes doterati na meru vec samo nova.
Koliko li vredi Avero 160 sa kukuruznim adapterom Claasovim 1000 casova rada.
 
Ajd da pitam ja kao laik a po cemu su posebni ti originalni drveni lezajevi?Mislim da ljudi malo preteruju jer se plase skupih popravki ali bas da moraju originalni drveni lezajevi pa nije mi bas jasno mozda je od specijalne vrste drveta? Samo bih dodao da koristim one drvene lezajeve sto su dobijeni od presovanog spera i ja mislim da su takvi dobri i za klasa {moguce da gresim ali nevidim zasto nemogu ako nemogu}
 
Eto kod mene fabrički izgurali 1500 rč i vreme im je za zamenu...

Da li ste ih ikad prestelovali za tih 1500 rc?

- - - - - - - - - -

Ajd da pitam ja kao laik a po cemu su posebni ti originalni drveni lezajevi?Mislim da ljudi malo preteruju jer se plase skupih popravki ali bas da moraju originalni drveni lezajevi pa nije mi bas jasno mozda je od specijalne vrste drveta?

Claasov original u sebi ima ulja i kako se u toku rada zagreva osovina,tako ulje po malo izlazi i podmazuje prostor izmedju osovine i lezaja. Na zmaju imas mazalice i to je nesto drugo,a ovaj kombajn sto poseduje Mixer ima 4 slamotresa kao i zmaj,ali tri puta veci ucinak i tri puta vise mase prodje preko tih slamotresa.
Ja sam na moj kombajn stavio original,za fi 30 pu bili 5000din a za fi 35 5500din.
 
063 8323622 evo broj za lezajeve mislim da je covek iz sombora radi dobre lezajeve ima vise vrsta materijala radi ih po meri morate da mu date meru skroz preciznu I posle samo montaza materijal je nauljen ja sam pre par godina montirao na jednom dominatoru jos nisu dotezani radi odlicno.
 
u originalu je tako, ne znam s one desne strane di je onaj otvor al mislim da korpa tamo ne moze proci, clan cira je isekao od napred da moze vadit, izvade se dva slamotresa i korpa se vadi ja sam ju vadio kada sam vadio sabirnu slamotrese i sve drugo ..
 
Nazad
Vrh