Claas

Znam ja kakva je to rabota i taj lezaj sam platio u almexu 15000.
 
Izgleda da ću ga i ja platiti toliko na istom mestu jer niko nema takav ležaj u C4 varijanti.Ne deluje da je loš i potrošen.Ima lufta ali to je normalno za C4 jer mu je povećan zazor.Hardijev zglob je dobar a i on košta oko 20.000 u originalu.
 
Tako nesto oko 20 ili cak 25000 je bio i taj gumeni jajovod kad sam ga menjao i uzeo sam i nove sarafe M18 i obavezno ih zalepio loctitom, a lezaj mora taj c4 koyo u claas kutiji ili opet skidanje posle zita. I proveri dosjed lezista lezaja u zvonu kad je vec dole.
 
Nisam skidao zglob sa nosača pa neću menjati šrafove.Loctite ide obavezno.Rasturio sam sve da promenim trožilni remen pa kada se već patim ajde da proverim i stanje spojničke,ležaja i zgloba.
 
Ma naces ti tu jos stvari za popravak koliko oces, npr. sigurno ima lufta spaner kaisa od h. pogona I onaj odozdo za kais vrsalice pa to u radu trese ko ludo. Ja sam te caure pravio od poliamida I zaista dugo traju.
 
Jasno mi je sve.Klimaju se oba španera.Ležajeve u remenicama sam zamenio jer su bili strašni.Srediće se sve,ne vredi drugačije.
 
Jel može neko da mi kaže gde se sipa tečnost za rashlađivanje motora tucana 330? Ako može i prikaz slikom
 
edzCRGs.jpg

Uzet danas u Almexu.Cena 7.856 dinara.
 
Kod Deje je promenjen a čeka ga zamena ovog remena čija je cena sitnica.U Jarkovcima samo kažeš da li želiš Japanske,Teheranske,Američke...i odma' bude. :haha:
kqRP2vG.jpg
 
Ja sam to prosle godine radio na megi 204 i sad ne znam dal je kod nje taj lezaj veci ili isti al motor je om366la. I znam da je placen 15000 ili sam nesto prezubcio I jos spojnica I svi kaisevi sa zvona I ona dva dugacka za grlo I sensor obrtaja ukupno bilo nesto oko 2000e.
 
Na 366LA motoru je veći ležaj.Tačnije 6311 C4 koji košta 10.500 dinara trenutno u Almexu,baš sam danas pitao.Hardijev zglob je kod njih 19.000 dinara.Kaiš sa motora na biter je 28.000 dinara...
 
Dobro tu sam negde onda :osmeh: bitno da si uzeo pravi lezaj koji traje jer nema podmazivanja, taj kvar lezaja sam otkrio tako sto je stalno pucao nosac od rezervoara za ulje hidro pogona. I sto puta sam ga vario I pojacavao I stalno je pucao od vibracija I kad sam promenio taj lezaj sad ide I bez nosaca :haha: a morao sam I praviti ove djozle druge jer se I one pojele.
Fotografija0419.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije ovde bilo vibracija nego sam otvorio da vidim šta ima unutra :haha: tj.kopkalo me u kakvom su stanju spojnička,zglob i ležaj a pošto sam kurate sreće bolje sprečiti nego lečiti.
Nikola potpuno identično sredstvo. :haha:
 
Da li je neophodan treći hidraulicni cilindar za Claas Mega 202 da bi nosio 6 redni kukuruzni adapter?
Ima neko da proda, ili gde bih mogao da ga nabavim, od kojeg drugog Claasa Dominatora odgovara?
4f30499d3483aacbffa4a5cb4c37d69f.jpg
9e0dd5a9dbdabe62f4863025175dd8a0.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh