Claas

E mašala.Ja kod mene nikad da skinem hidro motor i proverim stanje a to im crkava kao i spojnice na poluosovinama iz menjača do bočnih reduktora.
 
Za "Bavanistanac" evo uslikao sam ti kais za klimu od mege motor om 366 La
Fotografija0430.jpg
 
Ne odgovaraju rupe, ispomerane su u odnosu na original, neka ulevo neka u desno po 2-3mm i to kad se preklopi krilo preko krila pravi problem jer zavrtanj u zvezdu ne ulazi pod odgovarajućim uglom tj.ne može da se uvrne jer ukrivo hvata navoj. I to sam probao samo sa po 2 zavrtnja da uhvatim sva krila pa posle da nekako ubacim ostale ali nisam uspeo sva ni staviti, 5 krila stavio sa po 2 zavrtnja i dalje nema šanse... Drugi problem je što je taj deo gde je krilo savijeno širi od originalnog par milimetara pa krilo kad sedne na zvezdu malo zatvara otvor za zavrtanj u zvezdi pa i u tom pravcu pomera ugao zavrtnja. U principu bi to moglo da se prebudži ali se mora razbušivati svih 48 rupa i po vertikali i po horizontali...

Pokušaću danas još jednom da ih ugradim nekako bez razbušivanja, ako ne može vratiću mu ih nazad jer ne vredi, neću da se zajebavam sa tim više...
 
Kada pogledaš i jeste tako.Ako se deo ugradi i podesi kako treba za koju god remenicu da uhvatiš možeš bez ikakvih poteškoća sve da pokrećeš rukom.
 
Pravio sam ja loptice od bitera, rupe sam sam busio, nije to svemirska tehnika, posle toga sve nosio na balansiranje i iznelo me sve 100e https://ibb.co/ft3gLS8

Bio juce u Metalotehni isekli mi lim i posavili kadicu za dno slamotresa.Objasnim ja lepo sta i kako mi treba,iskrive mi oni proverim dim.savijanja sve ok.Kad sam dosao kuci i stavim na slamotres siri radijus za 5mm!!Nekima jednostavno i da nacrtas nece znati da saviju!!
 
Nedeljko da li bi bilo dovoljno da se odradi statičko balansiranje bitera bez skidanja?Znači da se odradi kao kod zamene šina tj.izmeri se svaka lopatica pa se po najtežoj radi dalje.
 
Može i tako samo je po mom mišljenju to manje precizno iz razloga što se prilikom takvog balansiranje dešava da recimo gornja i donja letva imaju istu težinu ali može da se desi da leva i desna strana nemaju istu težinu. Gledao sam to kada su balansirali. Mašina je slična strugu, stegne jednu stranu i izbalansira pa onda skine i okrene drugu stranu. Nije neki veliki posao da se skine biter, na claasu se to dosta lako skida,može to za 1 dan da se završi sve
 
Nisam menjao krila kod sebe ali da se informišem na vreme da znam šta i kako kada budem menjao.Hvala na informaciji.
 
To se tako i radi po parovima i nove original kad dodju budu u parovima po tezini

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas zavrsena zetva psenice. Da li se nekome desilo da procuri ulje na varijatoru bubnja? Sta tamo ima, gumice, cilindar da se rementuje? Ovih dana cu da otvorim, ali zanima me sta me ocekuje. Na svaki krug su mi otpali obrtaji za otprilike 100 obrtaja, pa sam morao da ih podignem i tako sam zavrsio.
f3e40058606295684af6207dd9c61b4a.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh