Claas

Moj ne dimi uopste, a sto se tice potrosnje nije bas mala, oko 20-21lit/ha.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Na koliko vam obrtaja rade motori na punom gasu?
Ne znam, narucio sam bezkontaktni merac obrtaja, ali nije jos stigao. Kad bude stigao izmericu i podelicu sa vama.
ad1c42149e728c8725bf3d1f8420036a.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ja planiram na kukuruzu da malo smanjim obrtaje motora ne ispod 1900-2000 da bi se smanjili i obrtaji bubnja. Nemam reduktor obrtaja na bubnju, minimum mogu da spustim do 600o/min pa se plasim zbog APS da cu imati vise loma.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam 96 i megu stavio na 2580 o/min i slamotresi su na 218o/min sto je idealno

- - - - - - - - - -

Cipu_84 ja imam isti takav merac vec 4 godine i odlican je
Gde moze da se nabavi reflektujuca traka, kad se potrosi ona koja se dobija uz obrtomer?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Mogu i one samolepljive folije sto sada svi lepe na slepere. One u obliku kvadrata.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod mene motor ide na 2.500 o/min. a slamotresi 215 o/min.
Cipu da li će kombajn moći da funkcioniše na tim obrtajima tj.vršalica,adapter...
 
Cipu,obrtaji motora se steluju tako da ti obrtaji slamotresa budu 220 +-5. Ako smanjis previse broj obrtaja motora,mozes lako da ga zagusis. Ne lomi on zrno zbog aps,jednostavno je veliki broj obrtaja bubnja, i dominatori bez reduktora lome zrno,ali to nije strasno. Izvadi donja sita u kukuruzu i blokiraj povratnu masu,time ces dosta smanjiti lom,a obrtaje motora ne diraj.
 
Konačno da se i ja pohvalim da je stigla zamena za zmaja.... i usput da se zahvalim i kažem jedno veliko HVALA našem moderatoru Matiću na informacijama koje mi je prosledio.....
Inače 98sl, '89 god, mercedes, žitna 4,2m i kukuruzni adapter fantini 5 redi sa rotosečkom...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
6db0b78d50a84d3df63a650ad169017d.jpg
16c98264a768ffaa94768b00c8f64b99.jpg
 
@Kameni neka ti je sa srecom i da zaradi za jedan Tucano .

Ne znam ni sa koliko obrt. radi ni kako radi, dok ne ulazim u kukuruz.
Do prosle godine sam radio kukuruz sa Daniom D3800. Isto min.obrt.bubnja su bili 600, ja sam iz kabine malo smanjio gas, u praznom hodu negde oko 550o/min u vrsidbi oko 500. Nije bilo loma skoro ni malo i kombajn je lepo radio. Problem mi je zato sto ga cuvam kod kuce, pa ako bude loma hoce da se upali. Jos uvek imam jednu prikolicu kukuruza, vise su samleli ove godine zizci nego kombajn.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Agrita iz Sutjeske.
Hvala ti puno, juce sam bio u Agriti i kupio te hidraulicne prikljucke. Prijatno sam iznenadjen sa tom radnjom, puna ko brod, svasta ima, 100 puta sam prolazi pored nje, nikad nisam mogao da provalim da je tako dobro snabdevena radnja rezervnijh delova, mislio sam da je obicna farbara. Kod nas skoro svi su menjali te prikljucke u nasem standardu, zato sto nisu mogli da nadju i sta su nasli, jako skupo.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh