Claas

Kod mene je prednja osovina 30mm a zadnja na 34mm.Izbacio sam limene podmetače i smanjio zazor a za sledeću sezonu idu novi ležajevi.Baća Mićo javi mi se kada budeš sledeći put uzimao nešto kod Peki Belta.
 
Imam problem kod uvlačnog grla na Dominatoru 98Sl..Stavio sam nove lance.Novi lanci imaju gušče letve od starih i tu sam ubacio nove letve a ostalo su stare.Stavio nove plastike ispod na grlo one 3..U kukuruzu mi za par dana pojede srednju plastiku i pod kraj sezone mi lanac u sredini preskočili korak..Sada sam poravnao korak,ali mi se jako čuju lanci u radu,proizvode onaj teški zvuk lanca kao da je prenapet ali nije..Sa rukom se vrti normalno sve i ne zapinje nigde..

Pitanje dali je tko ima sličan problem i šta tu napravit i kako se pravilno zatežu ti lanci da ne budu ni previše ni premalo ?
 
Imam problem kod uvlačnog grla na Dominatoru 98Sl..Stavio sam nove lance.Novi lanci imaju gušče letve od starih i tu sam ubacio nove letve a ostalo su stare.Stavio nove plastike ispod na grlo one 3..U kukuruzu mi za par dana pojede srednju plastiku i pod kraj sezone mi lanac u sredini preskočili korak..Sada sam poravnao korak,ali mi se jako čuju lanci u radu,proizvode onaj teški zvuk lanca kao da je prenapet ali nije..Sa rukom se vrti normalno sve i ne zapinje nigde..

Pitanje dali je tko ima sličan problem i šta tu napravit i kako se pravilno zatežu ti lanci da ne budu ni previše ni premalo ?
Jel dižeš prednji deo u kukuruzu, okrećeš one kocke?
Lanac treba biti toliko zategnut da kad staneš ispred grla i uvučeš ruku i treću letvu odigneš rukom ona kad padne udari u patos grla
A kakve su ti ona letve gore?
kad preskače sredina


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ima lanac sa manje letvi i više letvi.Ovaj sa više letvi je kao jača verzija i ide za kukuruz,tako mi objašnjeno...A več kad sam menjao uzeo sam tu kao jaču verziju sa više letvi.Srednji lanac je isti u obe verzije samo ovi sastrane imaju gušča mjesta gde se šrafa letva...Ostalo je starih letva kolko je bilo i ubacio 20 novih.

Kocke okrečm za kukuruz gore,pšenica dolje.
 
To je previse letvi,a ti si dobio 3 srednja lanca. Ojacan lanac ima samo deblje bolcne,ne treba da ima vise letvi. Pogledaj u katalogu rez delova koliko ide letvi i znaces,da ne nagadjamo

- - - - - - - - - -

Jel zna neko koliko ide freona 134a u megu 204?
 
Jel uzimao neko od vas u Axialu u Baji delove za kombajn, kakvi su sa cenom u odnosu na Almex? Moram menjati krila bitera na Dominatoru 108 Sl Maxi, svih 8 mi je pocepano (neki vise, neki manje) tu gde je lim savijen, plasim se da udjem u zetvu tako da ne napravim cirkus. U Almexu su oko 95-100.000 sa pdv, zvao da vidim ove sto rade malu privredu, tu je mnogo jeftinije al mi majstori kazu da nema sanse da ih ugradim jer nijedan ne pase. Sad ne znam sta da radim...
 
Floyd cene su slične kao u Almexu,jedino možes da skineš afu na granici.Probao si kod Pekija da pitas? Mogu ti poslati broj od ovih u Mađarskoj pa ih pitaj za cenu.
 
Nisam zvao Pekija, zvaću danas da pitam pošto je kod njega ako ima original. Aj molim te ako možeš pošalji mi broj, ja sam našao na netu neki i pokušao da nazovem pre par dana ali mi se niko nije javljao. Pričaju li oni srpski ili engleski? Ja mađarski ne znam...
 
Možeš i kod Pekija da kupiš originalne delove.Možda je i bolje uzeti originalna krila jer su verovatno napravljena od dobrog materijala a ne od lima za tepsije pa da se brzo pocepaju i naprave ti velik problem.
 
Jel uzimao neko od vas u Axialu u Baji delove za kombajn, kakvi su sa cenom u odnosu na Almex? Moram menjati krila bitera na Dominatoru 108 Sl Maxi, svih 8 mi je pocepano (neki vise, neki manje) tu gde je lim savijen, plasim se da udjem u zetvu tako da ne napravim cirkus. U Almexu su oko 95-100.000 sa pdv, zvao da vidim ove sto rade malu privredu, tu je mnogo jeftinije al mi majstori kazu da nema sanse da ih ugradim jer nijedan ne pase. Sad ne znam sta da radim...

Ako mislis na limove na odbojnom biteru to moze svaki majstor koji ima presu za savijanje da ti uradi.Obavezno polucelican lim i trajace i duze od originala.
 
Probalo je nekoliko njih u selu tu opciju pa su na kraju svi završili u Almexu po orginal. Ima u Adi neka firma što ih radi i to izgleda skroz dobro, al kažu sve dok ne kreneš da ih montiraš. Prosto ne pasuje, nažalost. Ako neko ima ličnog iskustva sa zamenskim delom i da ih je lako namontirao bez problema neka napiše, vrlo rado ću otići i uzeti ih...

- - - - - - - - - -

Sad sam zvao Peki-Belt, ima neke poljske zamenske i garantuje da pasuju i da se bez problema montiraju. Kaže da te uzima dosta majstora iz Almexa. Jel neko ima iskustva sa ovim delovima?
 
Neznam kako izgledaju.Mozda treba neki poseban alat da se napravi.Iscrtaj sablon sa dimenzijama posalji na email ovde laser balkan.rs Nema sta ne mogu iseci i pokriviti(samo ako hoce).I precizni su jer je italijan vlasnik.

- - - - - - - - - -

Ako dolaze na mesto te poljske i to je bolje od tvojih,pa neka traju koliko traju.
 
Bolje su svake od ovih mojih, od 8 krila svih 8 je pocepano tu gde je krilo savijeno tako da sad već mora zamena. Problem je samo da li pasuju ili ne, čovek iz Peki belta mi je garantovao da pasuju, kaže naručuje ih po kataloškom broju klasa i uzimaju mu ih masovno majstori iz Almexa. Ako laže on lažem i ja. Poručio sam ih, stiće u utorak pa ćemo videti šta je i kako je.
 
Dok kiša pada raducka se po kući...
https://youtu.be/70MDJKAvsRo
80afa45280573c07518635ebec193786.jpg
34c014c9b21fcd0fb262f7200284ba32.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Jel si isprobao mozda kako rade kamere kada je uključena vršilica? Dal postoje smetnje zbog vibracija.
 
Nisam još konkretno probao, ali mislim da ima malo smetnji i to samo na daljoj kameri. Na ovoj u bunkeru nema. Ali još ću videti...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh