Claas

Pričali smo o tome.Treba među korpa ni žitna ni kukuruzna i to ide.
 
Znaci i fanzast ubija kombajne ko i rubin kod nas, ko zbunje a ne soja? A ovp na snimku ko da je sava, tako ide i zmaj kad je sava u pitanju.
 
Ja sam menjao dva puta al samo lanac letve prebacim uvek svoje,vidjao sam kod ace u klenku da je bilo na gomili raznih duzina,a imas i u petrovaradinu u putniku,kvalitet neznam
 
Kod Peki Belta je 900 rsd komad-15% jer je akcija do februara ali ne znam kakav je kvalitet.Uzeo sam kod njega nove drvene letve i još neke sitnice jer mi je lanac pukao i sve izlomio a nastradalo je i nekoliko letvi lanca.Izgleda da je taj lanac bolna tačka jer je zet menjao već 3 puta na 96.Kod Pekija 3 gola lanca koštaju 27.000 a čiji su ne znam.
 
Kod Peki Belta je 900 rsd komad-15% jer je akcija do februara ali ne znam kakav je kvalitet.Uzeo sam kod njega nove drvene letve i još neke sitnice jer mi je lanac pukao i sve izlomio a nastradalo je i nekoliko letvi lanca.Izgleda da je taj lanac bolna tačka jer je zet menjao već 3 puta na 96.Kod Pekija 3 gola lanca koštaju 27.000 a čiji su ne znam.

Nisam cuo da im je to bolna tacka,ja od kako sam uzeo kombajn 2009 godine sam prvi put izmenjao sve lance,ovrsena povratna i grlo,godisnje u proseku kombajn uradi preko 550kj,od 2009 nisam menjao uopste ovrsenu i povratnu a u grlu sam menjao 2016 godine,izracunaj prosek koliko se lanac naradio a lance uzimam u firmi putnik petrovaradin,nikad mi nije pukao jedino sto vodim racuna u kukuruzu je spojnica na kojoj umeju da se trose osiguraci pa ih kontrolisem i menjam po potrebi da se nebi raskacio lanac,nikad pucanje uvrtanje i slicno
 
Na ovršenoj i ne ovršenoj su novi.Šrafovi se uvrću u lopatice bez nitni i matica a ovaj na ulaznom grlu je kanda odsvirao svoje.
 
fabricki su bili 7mm a ja sam stavio 8mm lanac 2009god. i ni sam nemogu da verujem da toliko dugo vec idu,i jos ce podosta,nemogu da verujem iz razloga sto na zmaju malo malo pa menjaj
 
Na ovršenoj i ne ovršenoj su novi.Šrafovi se uvrću u lopatice bez nitni i matica a ovaj na ulaznom grlu je kanda odsvirao svoje.

Ja sam na 96 stavio kad sam ga kupio sve nove lance,grlo,ovrsena i neovrsena. Sve sam kupio u demetri i jos uvek su kao novi. Jedino sto treba raditi je redovno dotezanje,posto hoce kad je labav da preskoci i da zaglavi i onda dolazi do kidanja. Inace,ja kad sam menjao u grlu falilo je 7 letvi.
 
Nazad
Vrh