Uljana repica 2014/2015

Koji hibrid je ova?Inace fantasticna je :)
 
pozdrav svima,ima li neko posadjenu repicu u okolini Kovina i voljan je da dozvoli par kosnica da se postave u njivu?:)))ako nije tema za ovde obrisite :)
 
Danas radjen tretman protiv sjajnika Nurell D 1l/ha +Bormax 20% 2kg/ha
vwvqy1.jpg

2cwofva.jpg


e0ilid.jpg
 
Jel to sjajnim prskan. Ja sam gledao pre neki dan i nisam primetio da ga ima, jedva sam dva primjerka pronašao.
 
Pčela nisam primetio, ali je zato bio žestok napad rutave bube u roku od 4 dana su rubno pojeli 2 metra sa svih strana. PRe neki dana smo uradili jedna krug pa je pocela kisa, danas smo prosli po istim tragovima i jos jedan krug da budemo sigurniji. Inace starsno mnogo ima bocnih grana i mahune se jako lepo obrazuju, ocekujem ako sve protekne kako treba ( do sada je sve kao iz udžbenika) odličan prinos.
 
Moja je u proteklih 5 dana dobila sigurno 40 l kiše, a možda i vise. Za sad sad zadovoljan jedino još da je sačuvan od insekata.
 
Da da tako su me ucili, ali nema. Kazu ove godine je nesto zatajio, nemaga nigde u okolini, ili je ona prva zastita sa fastakom odradjena na veme, to jest potrefio sam momenat.
 
Pčela nisam primetio, ali je zato bio žestok napad rutave bube u roku od 4 dana su rubno pojeli 2 metra sa svih strana. PRe neki dana smo uradili jedna krug pa je pocela kisa, danas smo prosli po istim tragovima i jos jedan krug da budemo sigurniji. Inace starsno mnogo ima bocnih grana i mahune se jako lepo obrazuju, ocekujem ako sve protekne kako treba ( do sada je sve kao iz udžbenika) odličan prinos.

Mi nikad nismo prskali protiv rutave bube,samo protiv sijanika idemo i to je to,I imamo odlicne prinose :)

- - - - - - - - - -

Jel se prica nesto o ceni? :D
 
Juce isto malo pogledao repicu, ali samo rubno jer unutra ne mogu ući koliko se isplela. Ima gde po koji sjajnik i nista ostalo.
 
Nazad
Vrh