Uljana repica 2014/2015

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Završena osnovna obrada za setvu uljane repice ,bilo bi lepo da jednom pokisne , u planu je ravnanje setvospremacem ,rasturanje min.djubriva predsetvno (Amosulfan) još jedan prolaz setvospremačem i možemo od septembra da krenemo u setvu.

66b7n6.jpg
 
Skener mi je crkao pa ne mogu da ubacim analizu parcele, Humus je izmedju 4 i 5 % uk. azot oko 0,26 Fosfor od 20 -28 mg/100g kalijum od 15 do 17 mg/100g ph u KCL 7 . Planirao sam da rasturam nešto sa naglašenim kalijumom ili KCL ali u okolini baš i nema neka ponuda ,pa sam odlučio da idem bez osnovnog djubrenja. Predsetveno ću rasturiti Amosulfan Elixirov 100 kg /ha , a prihrane u proleće će ići sa AN-om i Amosulfanom.
 
Ihaj, pa to tek na kraju, nisam slikao finiš, zaboravio, uvratine ugažene katastrofa , kad ovaj plug nije mogao u zemlju ući nego se vukao 3 metra sa novim špricevima! :cool:
 
Još uvek ništa nije ponudjeno, raspitivao sam se za Triangle KWS i za Excalibur (Dekalb) navodno će biti oba. AKo neko ima Triangle da je ostavio a ima viška nek mi se javi u p.p.
 
Ove godine prvi put sejem Repicu ,pa me interesuje na koju dubinu je treba posejati i koji hibridi su se najbolje pokazali.
 
U petak je spremljeno oko 7 ha za uljanu repicu pa sta joj Bog da. Predvidjena je da ide na stnjiste koje je odmah posle zetve uradjeno gruberom na nekih 15-ak cm i sad u petak 15.07. baceno kombinovano djubre 5:16:24 i odmah zatim uradjeno gruberom na nekih 30 cm, a 16.07. predjeno jednom setvospremacem. Cekam jos kisu u da bacim ureu i jos jednom spremacem.Potom ako bude uslova i da posejem, najverovatnije pionirov hibrid i mozda nesto od syngente.
 
Kod nas u ponudi NS, KWS,DKC,Pionir,Sindženta i još jedan , cene od 100 do 136 eura za SJ 1500000,Pionir 100 eura sj 1 mil semenki i ns 90 eura za 10 kg na sve ovo +PDV.
 
kakav je taj eskalibur od dkc, ispalili me ovi iz kws-a za triangle, a imam u ponudi dkc, kakav je rod bio ove god I koliko visoko naraste?
 
Nazad
Vrh