Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas zavrsene jos neke parcele sa Andinom 200kg po hektaru,krenuli smo da sejemo 10 oktobra oteglo se bas.
 
Dobro si uspeo, kod mene se hvatalo za tanjiracu samo tako, u oranje oko 30 litra po hektaru, tanjiranje 22 litra po hektaru gasnog ulja dva prohoda... Sutra setva apach oko 1hektar, ostalo za kosevinu, preko zime potraga njiva za kukuruz :)
 
Meni na njivi bili televizori uzeo posle od drugara td 4806 i tanjiracu 20diskova opalio dva prohoda i posejao jeste malo dzombavo ali sta da mu ja radim
 
Priprema.

24fdvky.jpg


Sjetva.

2eygemv.jpg


Jučer podrljano i danas povaljano. Sijan ogled sa Bc-ovim sortama: Irma, Mandica, Bernarda, Lorena, Darija i Anica te Graindor van ogleda. Bc-ove sorte 160 kg/kj, a Graindor 135 kg/kj.
 
Super :osmeh:. Ja danas popodne zavrsio setvu apacha i graska, ako stignem sutra jecam i tritikale, slike ako stignem :)
 
Mirko svaka ti čast a šta misliš kako bi tek bilo da je sve to sloćila neka sejalica?
I ja danas posejao još 10 kj sutra još 5 i završavam,vremenski uslovi su takvi da nije sejano na planiranim parcelama zbog vode,veliki problem u spremanju zbog vlage.Setvena norma 150-160 kg po kj ,soret farineli,solehio,apač.
 
Bilo bi jos bolje ali kao sto sam pisao i postavio slike problem su putevi pa sejalica tesko moze da prodje na nekim mestima.Ciklon moze lepo da poseje ako baca na obe strane kako treba i samo dobro pratiti i posle lepo podrljati.Meni licno Ciklon je veliki plus jer moze u njega da stane 300kg psenice pa nemam pretovaranja,a posto sam sve radim(ali bas sve,oranje,tanjiranje,sejanje,prskanje...) i nemam nikakve pomoci sa strane svaka usteda za kicmu dobro dodje.:osmeh:

Ove godine sam video zasto je optimalni rok za setvu 5-25.oktobar.Danas burazer zuji kao satelit po dvoristu,isao dva puta da drlja psenicu,strasno izgleda,nemoze drljaca da poravna gazove i sakrije zrno.Trenutno zemlja lepak.
 
Danas gotova sjetva u firmi, posijano nekih 200 hektara otprilike.







A Ona koja je među prvima sijana je već i nikla, prskali smo je protiv korova. :ppozdrav:



 
Danas svečano završili, posejano nešto sam mislio da neće ni moći da se seje od vode. Sejan Ingenio danas.
 
Ljušo ako vide sliku oni likovi iz društva za zaštitu životinja ima da ideš u Hag momentalno jer vršiš genocid. :haha:
 
Danas završena setva za ovu godinu,zbog viška vlage u ataru promenjen je raspored pa je uglavnom na višljim terenima, sve je u soji i pšenici samo 1 kj u kukuruzu,10 kj orano pa RD,10 kj tanjirano pa RD.To što je prvo počelo da se sprema nije išlo sa tanjiračom jer je bilo prevlažno,150 kg eurofertil NP 20:20,malo pojačana setvena norma zbog kasnijeg datuma setve,150 kg po kj,KWS solehio i Farineli po 9 kj i po kj apač i solehio semenski.
 
Juce zavrsena setva. Posejano 4ha balatona i 6ha simonide. Sve parcele su orane, 2 puta tanjirane, sejane imt sejalicom i vlacene. Semenska psenica je sejana. Sad sta joj bog da.
 
Da li je kasno da se jos seje psenica? Koja sorta se bolje pokazala zvezdana ili rapsodija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh