Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na odgovoru Ivane...:bravo: Kupio sam Arteu... jeste malo skuplja, ali sta je tu je... I ja sad treba da prskam kao i ti, a nema bolesti... neznam sta da radim... a trava krenula, treba prskati protiv trave....
 
Juce odradjen tretman regulatorom i od korova, Sekator gde ima galijuma a ostale Tezis i ponegde dodavana Bonaca za palamidu. Bolesti ce da pricekaju posle setve.
 
Orion i meteor juce uradjeno preventivno na 20ha psenice. Trenutno ingenio i moison izgledaju odlicno za tri nedelje drugi tretman ce da dobiju.
 
Ingenio
1.jpg
 
Ovu parcelu nismo prskali.Apač sejan kasno na parceli koja je orana. Veći deo parcele je bio pod lucerkom (trava) a manji deo je bio pod kukuruzom.Posle oranja ,tanjirano je dva puta , posjano i podrljano .Mislim da nije nikla do zime.







 
Jel su ovo bolesti ili? Prskana je pre pet dana Kombinacijom Bamper P, Dikamin, Cikocel i dodata folijarna prihrana 20 20 20.
20150414080753.jpg

20150414080808.jpg


- - - - - - - - - -

20150414080820.jpg
20150414080820.jpg
J sam prvo mislio da je do prihrane, zato sto je druga prihrana isla tek pre neki dan.....

- - - - - - - - - -

A krajem aprila je bila ovakva, ista parcela je upitanju...
Slikano 26.04.2015.
picture-031.jpg

picture-038.jpg
 
A da nije do reakcije na ovu kombinaciju. Mozda ako sam ukombinovao Cikocel, sa Bamperom i Dikaminom.... Isala je folijarna prihrana 20 20 20?
Samo oprskane njeive su mi takve, a one koje nisam prskao su dobre....
 
Po mom skromnom mišljenju mislim da je hemija tu napravila problem. Dikamin je sintetički hormon rasta, Cycocel je regulator rasta + folijarna prihrana na sve to... ko zna šta se desilo u tanku....
 
Zaista ne bih znao da dam odgovor na pitanje, može se oporaviti ali joj treba vremena , i toplo vreme , možda da se proba sa nekim aminokiselinama ići folijarno.

probaj sa ovim http://www.ekoplantserbia.com/epin-ekstra.html

Ovi stresni hormoni nisu prazna priča, izučavaju se na Fiziologiji biljaka... isprati kakva je situacija za dan-dva i ako vidiš da se pogoršava tuci sa Epin-om
 
U Četvrtak odradjena zaštita i korovi
Balaton jedina njiva sa kojom sam zadovoljan ostale plivale celu zimu i proleće u vodi.

Takodje Balaton manje vode bilo

Ovde je bilo strašno

Igenio
 
Hvala na odgovoru Ivane...:bravo: Kupio sam Arteu... jeste malo skuplja, ali sta je tu je... I ja sad treba da prskam kao i ti, a nema bolesti... neznam sta da radim... a trava krenula, treba prskati protiv trave....
prskaj nemoj da se razmisljas i od trave i arteu,ja sma prosle godine prskao arteu odlican preprat jesta da je skup ali vredi bolje jednom prskati nego da dva puta,prosle godine sma prskao 29 marta,i do kraja nije bilo bolesati zito bilo exstra,ja sutra krecem da odradim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh