Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dragan18
Zasto ti svaku zetvu bilo koje kulture menjas kombajnera?
 
Danas skinut Euclide. 3 parcele, ukupno 7 kj. Prosek nešto preko 4 t/kj. Malo su arende podbacile al opet sam zadovoljan. Sad može da se balira na tenane :)

KfHvTPy.jpg
 
E ako ništa drugo bar sam rekorder po količini slame (možda), na onih 2-2,1kj bilo 471 bala, radila velger presa 73 :haha:.
 
Zavrsena psenica i kod Bojcetica. Imali smo 2 parcele. Na prvoj je sorta Ingenio reprodukcija 5 ili 6, na drugoj je original Ingenio (0.3kj), reprodukcija ingenio (1.7kj) i Moisson (1kj). Na obe predusev kukuruz. Tanjiraca, setvospremac, setva, valjak. Prihrana na prvoj njivi od jednom 150kg/kj uree, na drugoj 100kg ureje kasnije 60kg/SAN po jurtu. Prinos odlican, ali mi je zao sto nisam prestigao svoj prinos iz 2013, mislim da je moglo. Za to sto nisam oborio rekord sopstveni kriv sam najvise ja. Kasna setva (1.11), losija priprema, MISEVI koji su urnisali zito (aktivnu materiju brodilon za trovanje miseva da mi neko pokloni dzabe ne treba mi). Jedan deo povrsine je imao problem sa zemljisnom hemijom. (acetohlor ili terbutilazin u jakoj dozi)

Vozao sam se na kombajnu i posmatrao psenicu. Moje misljenje je da je ove godine moglo postici 10t/ha. Inace rekord u selu je 5400kg/kj sorta Ingenio. Odlicni su Basmati, Farineli, Sirtaki. Na zalost NS sorte su izgubile bitku sa prinosima. Nisam cuo da je neko imao ~5t/kj sa Simonidom, Zvezdanom...
 
Danas oko 13 h zavrsena zetva kod mene.
Oborio licni proizvodni rekord.Na 89 ari prave povrsine 9000kg naplativog zrna Sobreda.Sa istom sortom na drugoj parceli takodje skoro ista situacija.Ukupan prosek sa svih njiva oko 4700 kg/kj.Basmati malo razocarao ali definitivno cu ga opet sejati.Proteini na njemu 15.Farineli standardno odlican.Toliko od mene.

Pojasni kolega za Sobred,koja norma,agrotehnika,visina,bolesti,poleganje...?Nemože to samo tako u tri reči,
 
Pojasni kolega za Sobred,koja norma,agrotehnika,visina,bolesti,poleganje...?Nemože to samo tako u tri reči,
Seme kupovno odradjeno Junta kvatrom(pisem na nasem jeziku).Setva 8.10. sa oko 160-170kg/kj.Pred setvu gruber 1 prohod pa MAP 250kg/ha,pa 2tanjiranja.Setva radjena obicnom IMT sejalicom.Posle setve grabuljanje i odmah kembridz valjak.Pocetkom februara 200kg/ha ureje.Prskano meteor+falcon.Druga prihrana AN sa oko 80kg/kj.Drugo prskanje Megafol 1l/ha+folijarno djubrivo 3x10(+ona cuda od mikro i makro elemenata).Trece prskanje Prosaro +Megafol+folijarno djubrivo.
Bolesti nije bilo i po meni drugi ttretman fungicidima apsolutno nije trebao_Ostavio sam deo ne oprskan i razlike u kvalitetu zrna nije bilo.Polegao jesamo na mestima dupliranja djubriva.
 
Pa jbt sta se trtimo da vijamo rekorde po Ha kad ih ostvarujemo svake godine lagano...do duse po neki od nas...Od kad sam poceo usluzno da sejem uvideo sam sta znaci jutro 1,25,1,5,1,75.:haha:Ajte neko nek napise koji je prosek bio na 10 ,50 ,100kj?
 
Seme kupovno odradjeno Junta kvatrom(pisem na nasem jeziku).Setva 8.10. sa oko 160-170kg/kj.Pred setvu gruber 1 prohod pa MAP 250kg/ha,pa 2tanjiranja.Setva radjena obicnom IMT sejalicom.Posle setve grabuljanje i odmah kembridz valjak.Pocetkom februara 200kg/ha ureje.Prskano meteor+falcon.Druga prihrana AN sa oko 80kg/kj.Drugo prskanje Megafol 1l/ha+folijarno djubrivo 3x10(+ona cuda od mikro i makro elemenata).Trece prskanje Prosaro +Megafol+folijarno djubrivo.
Bolesti nije bilo i po meni drugi ttretman fungicidima apsolutno nije trebao_Ostavio sam deo ne oprskan i razlike u kvalitetu zrna nije bilo.Polegao jesamo na mestima dupliranja djubriva.

Malo si brkao podatke o ha i kj ali nema veye.;udi me da ide skoro puna doa semena

- - - - - - - - - -

Nešto me zeza ova tastatura pa prekida.Sve mi je jasno sem tolike količine semena.Jel sam te dobro razumeo,skoro 300 po ha,jer njega ne ide kao i ova druga semena oko 200 po ha?
 
Ove godine je moglo uz niza ulaganja ostvariti i 4-4.5t/kj. Bolesti je jako malo bilo, vremenske prilike su isle na ruku. Ako ode cena na 20+ dinara, psenica ce biti najprofitabilnija kultura ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh