Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cu samo slike postaviti, pa neka strucnjaci procene sami.

Apach
IMG_20150707_180022.jpg


Basmati
IMG_20150706_143028.jpg


IMG_20150705_172924.jpg
 
Malo snimaka od danas:
[video]https://youtu.be/rBoCGDKxugE[/video]

I jedan manje polegli deo:
[video]https://youtu.be/pLQIl-lpsvc[/video]

I za kraj jedna sličica:

358nqep.jpg
 
Kakva je to sad situacija nastala da jedni drugima ne verujemo,čak se počeli i žestiti.Ovaj forum je tu da iznosimo svoja iskustva i savetujemo jedni druge da tamo gde smo pogrešili istu grešku ne naprave i ostali,a ne da se optužujemo svađamo...Treba jednom za svagda shvatiti da su reoni razlićiti i da nije svaka zemlja za sve kulture.Verujem i da bi Mirko voleo da ima 8 t po ha pšenice ali nije zemlja takvog potencijala.Možda može malo više da rodi uz veća ulaganja ali ima neki maksimum i to ti je.Voleo bih i ja da uzgajam maline ali nije ova klima i zemlja u ravnici za to.Zato dragi moji forumaši idemo dalje iskreno i otvoreno o svemu da pričamo bez ljutnje i podbadanja,sem malo u šali.Dosta je što nas velike ribe i izvozni lobi guli i ucenjuje pa nećemo se i mi međusobno gložiti.Evo Mirko je dobio poziv da dođe na jesenju berbu pa da se lepo provede a jagnje će platiti za sve.
 
Koliko mi se cini Evgenije je najbolji ove godine, a sto je najbitnije extremno je otporan na bolesti. Prosle godine je bez problema mogao bez druge zastite, a da ne govorim ovoj.
 
Ja sam juce zavrsio sa zetvom...bilo je sareno, na arendi koju sam uzeo prvu god na jesen, najlosije sto sam i mogao ocekivati....zeznuo sam stvar sto nisam prskao travu (koje je bilo po delovima na jesen kada sam sejao ali je bila sredinanovembra pa sam odustao) a kasnije ju je i davila voda ::lose:: Seme je Solehio, sejano 12.11. oko 150kg/kj, MAP-a oko 140kg/kj i u februaru oko 150kg/kj UREA...prskano Acantom Plus i Tezisom...dala je oko 38m/kj...kada smo usli u njivu nisam se nadao uopste tom prinosu kolika je retka bila...ali me je iznenadila :osmeh: Ingenio koje sam imao na najvise povrsina...sa istom agrotehnikom je dao oko 42m/kj...i na kraju semesnku sam uzeo Basmati, juce skidana, ista agrotehnika, dala je oko 54m/kj...nisam verovao da cu ikada preci 50m ali eto, mada je to sad mac sa dve ostrice sto bi rekao Bojetic, sad ce nam svaka god sl sa manjim prinosom biti losa i nezadovoljna....inace kod nas u kraju je psenica jako dobro rodila, cujem prinose i preko 60m/kj....a i skinuta je skoro svuda, ostadose veliki samo proizvodjaci....
 
vdsvVpG.jpg


26noD6n.jpg

Kada vidim kako izgledaju neka zita na slikama kod drugih mene blam da stavim moje:osmeh:,sorta je pkb Talas,setva 7 novembra,2 puta djubreno npk i san.Dobio je 2 zastite,prva je bila sa humi superom,acantom,metmarkom i vantexom,a druga bez metmarka,sa ova 3 preparata.

- - - - - - - - - -

fPIEZqE.jpg


pyCR783.jpg

Evo i mog zita,sorta pkb Talas.Setva 7 novembra,dva djubrenja i odradjena 2 prskanja.Setva i priprema odradjene sto se kaze "na vrat na nos" iz zdravstvenih razloga,ali sta da se radi,a i pocetnik sam tek u ovome,tako da vise srece drugi put.
 
Pa naravno da treba probati.Nisam pratio kod njega te karakteristike tipa proteina,glutena i ostalog jer je i ove godine samo prinos bio vazan.Mada po meni bi trebao jedan tretman regulatorom rasta ako se pojacano djubri.
 
Pa naravno da treba probati.Nisam pratio kod njega te karakteristike tipa proteina,glutena i ostalog jer je i ove godine samo prinos bio vazan.Mada po meni bi trebao jedan tretman regulatorom rasta ako se pojacano djubri.

regulator rasta si spomenu s razlogom jer u mom kraju je bio jedan ogled sobreda i komplet se zalepio u crnu zemlju,polegao,kad vidim tako nesto odmah znam da ga necu sejati ni za dz.......i dalje sejem apac a imao sam i anapurnu,s obzirom koji sam prinos imao nepada mi na pamet da eksperimentisem dalje.....
 
Zavrsena zetva za 2015...s obzirom na sve sta su psenice prezivele,prinos je...pa recimo realan...bilo je par sorti,ns,ingenio,apac...dale su razlicite rezultate.radjena su tri prskanja zastita od bolesti(psenica je bila u kondiciji do kraja,sa ekstra hektolitrom),ali daleko je to daleko od ovih cifri sa prethodnih par desetina stranica...ko je imao 3000 kg po kj,bio je srecan.i na kraju,par slika...
1vm1h.jpg

m73qsn.jpg

34r93s5.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh