Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zito izgleda odlicno, posle ovih nekoliko pogodnih dana. Bolesti nema velikog napada. Dace se spasiti, jedino jos da nakisne da bude i tona.
 
Imam nedoumicu, da li je sada potrebno tretirati pšenicu nekim od fungicida?
Stručnjaci navode da nema značajne zaraze, a trgovci da ima.......
 
Kakva su iskustva po vojvodini sa setvom posle oranja i roto drljace u odnosu na tanjiranje?

Vidim da jako malo ljudi to forsira!
Sad dali zbog potrebe veceg traktora ili je nesto drugo u pitanju!


Gogi
 
Kakva su iskustva po vojvodini sa setvom posle oranja i roto drljace u odnosu na tanjiranje?

Vidim da jako malo ljudi to forsira!
Sad dali zbog potrebe veceg traktora ili je nesto drugo u pitanju!


Gogi
Odlična kombinacija,jedina mana malo sporo ide sve to i zahteva dosta nafte.sa Rd radim i posle tanjirače i posle pluga zavisi u čemu se radi i kako se radi.
 
Pa jel primetite neku razliku posle rotodrljace! Nicanje, porast i na kraju i prinos bi trebali biti bolji! Toliko bolji da opravdava taj veci ulog da racunamo samo nafte?!
2x tanjiranje = 10l nafte
Oranje + setva u kombinaciji rotodrljaca i sejalica sigurno preko 25l


Gogi
 
Mene takođe interesuje setva pšenice u kombinaciji sa R.D.Talianu koliko se u proseku troši nafte po k.j?Kombinacija oranje+R.D i kombinacija tanjiranje+R.D?
 
Tanjiranje po menji samo posle suncokreta i mozda soje ali u kukuruzistu (nepaljenom) tanjiraca nema sta da trazi!


Gogi
 
Naravno da su se prinosi povećali nakon RD mada zavisi i od drugih faktora. Nicanje ujednačeno uglavnom ako je seme posejano kako treba niče sve od jednom nema šarenila,pričam za donekle normalne uslove.
Matiću nisam merio tačno u gram ali kod mene se troši dosta, recimo oranje je prosek 15-17 po kj, tanjiranje oko 5-6 po kj a RD troši oko 8-10 l po kj .Samo da napomenem nema prolaska 2 puta jel nema svrhe,jednom se odradi i kraj.
Drugar mi pričao malopre na ulici da je pre neki dan orao +2 puta tanjirača+2puta spremač i da nije zadovoljan,mašine su mu prva liga eto toliko kakvi su trenutno uslovi u nekom delu atara kod nas.

- - - - - - - - - -

RD ne voli kukuruzište,to zaboravite da tanjirate+RD ,naravno može ali od tog posla nema ništa,ko kaće da je dobro taj ili ne zna ili laže.
Kukuruze ako mora pšenica orem+Rd i nema problema,trenutno na baš takvim parcelama žito izgleda najbolje mada je i zemlja u tom ataru najlakša za obradu.(tako se potrefilo)

- - - - - - - - - -

Ova je udavljena zimus,voda se povukla ostala je još ova (najveća) i dve malo manje lokve,Sada pretpostavite zašto nam se selo zove kako se zove.
Od 5 kj ceo ovaj donji deo biće presejan oko 2-2,5 kj.Ovu zemlju radim 6 -a godina drugi put mi je udavljena pšenica::lose::Za čudo kada je sve plivalo ovde je moglo da se radi.
20150416100002.jpg
 
Ја сам планирао да се можда поновим са оваквом комбинацијом, крајем године или седеће. Једино што је проблем је лепа цена оваквих машина и иду око 10000 евра за боље очуване.
870b632f14dfb0ed894916a37f3f8c99_0x0.jpg

45055448b28d843010a6f84ad1c6e4cf_0x0.jpg


Једино што ме копка је колко треба коња за овако нешто? Оћел бити довољно 125кс за њу!
 
Za mene iza teske tanjirace iako 2x predjeno opet ostane previse zetvene mase na povrsini i to nedozvoljava ujednaceno nicanje! Trenutno resenje šibica i opet to nije to! Cini mi se da tanjiraca nikad nece spremiti kao rd!



Gogi
 
Ova je udavljena zimus,voda se povukla ostala je još ova (najveća) i dve malo manje lokve,Sada pretpostavite zašto nam se selo zove kako se zove.
Od 5 kj ceo ovaj donji deo biće presejan oko 2-2,5 kj.Ovu zemlju radim 6 -a godina drugi put mi je udavljena pšenica::lose::Za čudo kada je sve plivalo ovde je moglo da se radi.

To je verovatno zato što niste platili odvodnjavanje :haha:
 
Teska tanjiraca samelje sve ona od preko 2500t,a kad se sve propusti kros secku bude sama zemlja posle prolaska,gde je berac prosao ide prvi put gruber pa tanjiraca...najbitnije je napraviti sitne zemlje 10cm da mogu masine usejati...za neujednaceno nicanje su krive masine koje se koriste i losa priprema.
 
Ја сам планирао да се можда поновим са оваквом комбинацијом, крајем године или седеће. Једино што је проблем је лепа цена оваквих машина и иду око 10000 евра за боље очуване.


Једино што ме копка је колко треба коња за овако нешто? Оћел бити довољно 125кс за њу!
Kolega RatarHR radi sa Torpedom 90 i RD i sejalica. Samo ne znam da li je RD 2.5 ili 3m.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh