Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima kod mene u kraju, skokni caskom :osmeh: ... ja sam moj danas dovezo, vidim na vrecama da nije dorada radjena u istom mestu ima iz Konaka Granicar AD a na drugoj paleti iz Zrenjanina - Banat seme
 
Drugari hvala na pomoci, ali ste mi daleko. Valjda ce se javiti neko blize. Ako ne, onda cu posejati bilo sta slicnog zrenja.
 
Bacio sam MAP juce po kukuruzistu i danas sledi oranje i spremanje,Dali je bolje zaorati MAP ili predsetveno?I dali ce biti dosta 100 kg/kj Mapa i plus u prihranu jos 100 kg ureje?
 
Da li je bolje tanjirati ili orati za psenicu,s obzirom da je zemlja vlazna? Ili,preci tanjiracom jednom,pa posle dan dva kad se malo prosusi,drugi put? Znam da zavisi i od zemlje,a i nije svuda ista vlaga u zemljistu.Pitam za preporuku uopsteno.
 
Nema pravila. Gledao sam rezultate ogleda i nekad je bolje jedno nekad drugo. Sada posto je zemlja vlazna bolje je oranje, tj. pre ce moci da se poseje. Finansijski je bolje tanjiranje.
 
Znam da nema pravila kad se gleda rod.Mene konkretno zanima sadasnje stanje zbog vlazne zemlje...Inace,nemam bas nekog iskustva sa tanjiranjem,jer tek sad imam "vucnu" tanjiracu,a godina i nije bas povoljna za ovu operaciju,pa zato pitam kakva su zapazanja iskusnijih.
Danas sam bacio MAP. Tanjiraca je spremna,idem sutra da vidim sta me ceka...
 
Pa i posle oranja treba usitniti zemlju. Sigurno jos dva prohoda nekim orudjem za usitnjavanje.
 
jel ima i kod psenice kao kod kukuruza raniji, srednji, kasniji? da li su neke sorete psenice rane sorte? Kao sto je npr kod kukuruza FAO 300.
 
Pa naravno da ima ranih,srednje ranih,srednje kasnih i kasnih.Svaka sorta je okarakterisana.
 
Ja sam uzeo Ns 40, Balaton, Ingenio. Jel mi moze neko reci koja je rana, srednja, kasna? Da bih znao koju prvo da sejem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh