Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
CVEJA Po..... Uzeo si mi rec iz usta. Neozbiljno shvatanje bilo kojeg posla lupi se o glavu kad tad.
 
Psenica Apach, posejana sa 165 kg/kj oko 25 Oktobra. 100 kg/kj Map-a jesenas pod brazdom, polovinom Februara 120 kg/kj Ureje i negde oko 15 Aprila 100 kg/kj An-a. Prskano sa Metmarkom i Presingom kao zastita!

2015-05-19-114315.jpg


2015-05-19-114640.jpg


Sa leve strane vidi se koliko je veca Tritikala. Nesto malo sam posejao za stoku.

2015-05-19-114837.jpg
 
Posto nisam uspeo da odradim drugu zastitu pre kise oce li vredeti da cim prodju padavine da ga onda zastitim?
 
Ipak sam stava da je trebalo odraditi psenice u cvetanju pre ovih kisa.Jeste velik trosak ali imace efekta sigurno.Danas je sedmi dan po principu sunce-kisa i sa ovim temperaturama ima osnova za pojavu ili pojacanje nivoa bolesti.
 
Ne slazem se da je veliki trosak zastita u cvetanju. Po hektaru to je oko 130 kg psenice ...koliko bi trebalo da kosta ovaj tretman ? 100 dinara? Gubici mogu biti i do 1,5-2 tone po ha pa cak i vise u pojedinim godinama ...dati 130 kg za 1 tonu vise je dobra investicija + dobija se kvalitativno bolji rod ,a sa kvalitetom dolazi i drugacije pregovaranje oko prodaje.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Kod mene je urađena druga zaštita preventivno da me posle ne boli glava i uši otpadaju.Juče sam išao malo u obilazak koliko se moglo pešaka i jasno se ocrtalo zaštićeno i ne zaštićeno.Razgovarao sam sa dosta njih koji su bili u dilemi da li da prskaju ili ne pošto nema naznaka bolesti a mnogo veći razlog je upravo bio finansijskog tipa kod većine(skupo im).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh