Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije kasno, samo ako bude uslova da se moze u njivu. Sijana kod mene 5 novembra pretprosle godine i dobar prinos bio. Nemoguce je uvijek u optimalnom roku posijati, tako da nemoj da te to brine.:cool:
 
Igrom slučaja sam i ja sejao 5.11. i prinos isti (ako ne i bolji) nego setva 7.10.Bolesti bilo primetno manje i preskočeno jedno prskanje.
 
Razmisljam da posejem zito ns 40s ali se plasim da ce da klasifikuju zito na stocno i prehrambeno.sta mislite da ce da klasifikuju zito?

- - - - - - - - - -

Razmisljam da posejem zito ns 40s ali se plasim da ce da klasifikuju zito na stocno i prehrambeno.sta mislite da ce da klasifikuju zito?
 
Najkasnije sam sejao 12 januara. Bilo je 4000 kg na ha. A na ovima koja su sejana u optimalnom ruku 5000 kg. Naravno ozima psenica.
Kod nas nece biti klasifikacije jer nece imati sta a klasifikuju a kod vas je sve moguce.
 
Posejane dva njive psenice. Prva sa NS 40S, u kolicini od 250 kg/ha, i druga Ingenio u kolicini 210 kh/ha.
Dva puta tanjirano, baceno oko 150 kg/ha MAP 12/52, i posle setve posoljeno sa oko 70 kg/ha UREE.
Setva je bila 15.10, juce sam bio da obidjem, stidljivo nice. Sejano IMT sejalicom, sa dosta uspeha, vecina semena na 3 cm, ili dublje. Posle setve palo 40ak litara kise, tako da nije valjano, a ni drljano posle setve...
 
Samo da vreme dozvoli setvu,icucu sa kombinacijom na jednoj parceli ruski map 12/52 150kg+ruska urea 46% 125kg /ha,a na drugu parcelu cu po preporucu posle analize zemljista ici sa 250kg fertil npk 5/24/16/ha.Sejacu NS 40s i novu sortu NS ILINA.
Da li je neko imao iskustva sa NS Ilinom?
 
Najkasnije sam sejao 12 januara. Bilo je 4000 kg na ha. A na ovima koja su sejana u optimalnom ruku 5000 kg. Naravno ozima psenica.
Kod nas nece biti klasifikacije jer nece imati sta a klasifikuju a kod vas je sve moguce.

Najkasnije 29 januar, te godine nismo imali setvu u optimalnom roku, slicni prinos.
 
Evo kako izgleda žito sejano direktnom setvom sa sejalicom Horsch Express 3 td:

51scgm.jpg


33op9i0.jpg


Kreno sam da vidim moje ali je blato a ovo je na asvaltu pa sam ošinuo koju sliku. Inače ovo nije moje, već od mog drugara i člana ovog foruma, ali je sejanio isti dan ko i moje, ali mislim da je ovo Ingenio.
 
Ja poceo juce sa oranjem. Planiram da u subotu posejem oko 9ha psenice. Sejacu balaton najverovatnije sve. Hteo sam nesto i apaca ali ne mogu u nasem kraju nigde da ga pronadjem.
 
Kakva je psenica "pobeda", kakav prinos daje, hoce li da polegne, koja je norma setve...? Nudi mi komsija, dobio kao pomoc za poplavljene a on nece da seje...
 
Da li neko zna gde ima u mojoj blizni da se nadje Ingenio? Fali mi 100kg i pola dana pokusavam da nadjem, nema koga nisam zvao. Moze i reprodukcija ako neko ima. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh