Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@brankovic

Tanjiraca da lepo radi mora biti suvo. Neko nepisano pravilo, kad oranja "pobele" onda moze da se tanjira lepo u suprotnom ce gusiti.
 
@brankovic

Tanjiraca da lepo radi mora biti suvo. Neko nepisano pravilo, kad oranja "pobele" onda moze da se tanjira lepo u suprotnom ce gusiti.
Da,razumem.
Mozda predjem jednom,ako bude moglo i bude valjalo,pa posle dan dva jos jednom.Po prognozi,ne bi trebalo da bude kise narednih dana,a malo ce i temperature gore,kako kazu.Ima i drugih poslova koji mogu da se odrade u medjuvremenu.Pokusacu da izbegnem oranje,videcemo da li cu uspeti
 
Moj plan je sutra vestak da razbacim i prekosutra tanjiraca. Valjda ce moci da se uradi.
 
Ja sam u subotu poceo sa oranjem.Poorem,ostavim oko 24h da se malo prosusi,zatim priprema,i kad ponovo pobeli gornji sloj setva.Danas su povaljane te prve njive koje su juce posejane i mogu da kazem da je bukvalno idealno ispalo.
 
Planiram da posejem oko 2ha zita, psenicu i tritikal ili jecam. Imam parcelu (lednu), nije orano 5-6 godina, trava je pokosena, ali nije totalisano tako da iza zelene mase. Da li bi bilo dobro da uzorem na nekih 20ak cm, pripremim i posejem i posle zime poprskam od korova? Pitanje je Sta, kako i kada posejati i poprskati
 
Stavicu sliku setve :osmeh:
Zbog sticaja okolnosti i "dobrih" cena u poljoprivredi, samo malo "posolim". Map 50-60kg/kj a na prolece 130-150kg/kj uree i gotovo.
 
Mi smo orali juce i krenuli Lakom tanjiracom da spremamo nismo ni ceo krug uradili,a tanjiraca se zagusila.Prosao sam juce spremacem i dosta je lepo uradio,danas cu jos jednom da predjem samo brze i plice da spremim za setvu.Dali ima smisla valjati kad je blatnjavo ovoliko?
 
Ja sam uzorao, cekao dan da provene i sinoc potanjirao. Danas nek susne pa sutra jos jedno tanjiranje i u subotu ujutru setva. Mora da prosusi da bi se tanjiralo oranje. Bice sutra slika sa drugog tanjiranja
 
Danas sam potanjirao jednom.Lepo se uradilo iako je povremeno tanjiraca zagusivala(zadnja baterija).Prekosutra cu preci jos jednom,nadam se da ce biti dobro.
 
Sad videh.Nisam znao,ima i crvenih i crnih slova :sta: Znam da se uvek radilo na taj dan...Izvinjavam se za :off_topic:
 
Sta mislite koliko da posejem NS 40 po hektaru prva reprodukcija je upitanju i naravno selektiran????? :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh