Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Setva ciklonom je "nuzno zlo",hteli to neki da priznaju ili ne.Osim brzine u radu(samim tim i manje porosnje goriva),nijedne druge prednosti nema.Ja isto sejem ciklonom,jer nemam sejalicu,ali nadam se da cu je uskoro imati.Inace,kod nas je setva 4500-5000 din po ha.Nisam u mogucnosti to da platim,pored ostalih velikih troskova u jesen,iako mislim da bi se isplatilo cak i platiti.
 
Bacamo vestak u jesen u prolece, prskamo samo jednom i u normalnoj godini kada nema miseva bez greske ubodemo ar=dzak, a to je 5.5 tone do 6 tone.... Sto je tako nemam pojma, i to nekad prskamo nekad ne, kako ko ima novca i mogucnosti! Ja kada isteram stajnjak samo furam 3*15, bez prolecnog djubrenja, ne sejem psenicu mnogo, za nase uslove na jugu, kom se ne svidja nemoj da cita, ko misli da lazem neka kupi imanje poseje pa ce videti!
 
Nestade mi pitanje,kad brisete nemojte sve,ostavite bar malo:osmeh:

Simonida do koje visine raste bez regulatora rasta?
 
Uuuu,Mirko to ne seje:osmeh:
Posto je regulator rasta za hektar?

- - - - - - - - - -

Sad nesto gledam,pa setvena norma za simonidu je oko 215kg po hektaru a seje se i preko 300kg po hektaru,pa mora da polegne i da je apac.
 
1555bwk.jpg
 
E sad,koga poslusati:haha:

Mislim da se dooosta gresi u setvenoj normi za domaca semena.Koliko sam citao ovde neki su sejali 250-300kg i NS40 sto je mnoogo.
Danas pricam sa zemljakom koji je sejao Simonidu,kaze sve poleglo,sejao semensku 400kg po hektaru.Pa mora da polegne,i apac bi sa tom normom.
 
Moje iskustvo sa Simonidom je jednogodisnje tako da nisam kompetentan da govorim da li je losa ili dobra, uglavnom u mom kraju na 300m nadmorske visine se nije nesto pokazala i ja je vise necu sejati. Ima clanova na forumu koji su je posejali mnogo vise od mene i oni ce ti najbolje reci! Samo sam izneo svoje misljenje o njoj!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh