Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sale jel to ona kod igrališta?

Jeste Radoslave.
Evo neka slika i snimak današnje rabote.Glavni urednik Kičkok Markoni a u glavnoj ulozi Dragon ležoskupljač, vozač sale i gospođa leža:osmeh:. Eto pokupismo ovo malo muke i na slikama i snimku možete videti kakvo je stanje a što se tiče roda nakupilo se 8340kg sa hl 82.9 i vlaga 11,1% a površina je je oko 2-2,1kj pošto je njiva nepravilnog oblika i nikad nije merena od strane katastra i geometra a sa prskalicom i po količini isejanog semena mu dođe ta površina.Neke kolege su bile na parceli pa su i videli uživo a neki su i merili sa telefonom pa i oni mogu reći o tom nešto, sve u svemu šta je preživela ( poleganje, napad ptica prvenstveno vrabci i golubovi sa kojima se vodio rat koliko je moglo, postavljanje strašila i pucanje petardama) dobro se i nakupilo, idemo dalje, toliko od saleta ratara.

- - - - - - - - - -

Neće nešto da otvori snimak u predhodnom postu a kanda neće ni sad, šta moš.
 
Danas zavrsio moje zito 3 tone po jutru vlaga 13,hektolitar 84 primesi 3,5.Djubriva sve zajedno baceno 250kg koje cega zadovoljan sam jer sam na to i isao,i povrsina je mala e sad dal je bojle duplo vise djubriva i 4 tone ebem ga.
 
Vidićeš koliko nagodinu kad vam kao i nama počnu plaćati po kvaliteti ,pokazalo se da svi koji su išli sa nekim minimumom gnojiva imaju niski protein i pšenica automatski ili ne ide u otkup ili ide u stočnu znači jedno vuče drugo moraš dizati gnojivo da bi dobio protein a time i prinos
 
I mi danas poceli psenicu da skidamo.Prinos za ponos,ne prelazi 4,5t po proceni,jer sva ide u kamion pa kuci.Videcemo koji je prinos na vagi kada dodje do prodaje.
2wbupnk.jpg
2cor9za.jpg
 
Sale,posalji mi broj parcele,ako znas,reci cu ti tacnu povrsinu,moze i na PP.
Radi video.
Drage volje Vladimire ali ta parcela nije kompletna pošto ima i tu naftna bušotina u sklopu parcele a tu su nekad bile daščare (koševi, saloši) zadružne i to je razorano pre jedno 10-12g i tu ima još jedan arendaš sa manjom parcelom tako da je teško odrediti bez merenja na licu mesta, hvala na pomoći.:ppozdrav:
 
Ova naša žita nekako izgledaju lepo i bogato kad se gleda sa uvratina ali sa kombajna se vidi da su osetno retka i to je izgleda razlog za manje prinose.Sad zašto se nisu dovoljno izbokorila,đavo će znati.Jedan promoter kaže da su u rano proleće omah ispod površine bile vode i da je to razlog.U mom slućaju ima smisla jer kad sam išao u februaru da trujem po drugi put miševe,ispod nogu je sve šuškalo od vode iako je na samoj površini nije bilo.Dva puta tanjirano posle sojišta.Da je orano možda bi bilo bolje ali vidim da se sad pretežno tanjira za žito.Pa kud svi turci tu i Aca.
 
Sirtaki 12 vlaga 77,7 hektolitar 3560 na 0.75 jutara u ponedeljak 2 jutra još ostalo.map 100 ,urea100,amosulfan100 dva tretmana sve po jutru.
 
skinuo NS40s, 3.5 lanca.sejano je 3 novembra, nisam terao kembridz.radjene 2. zastite. baceno 500 kg po lancu djubriva.tukao ga grad malo.prinos 3200 kg po lancu jus kvaliteta.
 
Danas radjen Igenio jad i beda 50m po h vlaga 11,5 hektolitar 82 sutra Balaton ubila nas voda celo prolece
 
Čekaj Dulka,mi nismo ni poželi a ti već hoćeš da tanjiraš,nema smisla.Bar malo saosećaj sa nama,da i mi sirotinja požanjemo pa onda tanjiraj!A možeš i da ugariš na 15 cm,možda je to i bolja varijanta,

Jbliga, sad sam procitao, a vec sve potanjirao, nemogu da vratim u prvobitno stanje... :haha: Inace i mi smo juce i prekjuce vrsili, bice i kod vas ovih dana :ppozdrav:
Ugarenje posle kise bude na sto manju dubinu, pa tek posle duboko oranje na jesen. Sad je bio cilj da se sacuva ta mala vlaga koje jos ima - ako ima -, jer kise ni na vidiku...
 
Ova naša žita nekako izgledaju lepo i bogato kad se gleda sa uvratina ali sa kombajna se vidi da su osetno retka i to je izgleda razlog za manje prinose.Sad zašto se nisu dovoljno izbokorila,đavo će znati.Jedan promoter kaže da su u rano proleće omah ispod površine bile vode i da je to razlog.U mom slućaju ima smisla jer kad sam išao u februaru da trujem po drugi put miševe,ispod nogu je sve šuškalo od vode iako je na samoj površini nije bilo.Dva puta tanjirano posle sojišta.Da je orano možda bi bilo bolje ali vidim da se sad pretežno tanjira za žito.Pa kud svi turci tu i Aca.
Aco šta je promoter? Čovek od struke ili najobičniji trgovac koji želi da ti uvali svoju robu ili za neku lošu situaciju nađe izgovor.
Kod nas dolazi jedan gospodin M nije bitno iz koje semenske kuće i prvo što kaže "Vi Lokvanci ne znate ništa" onda mi skočio pritisak i napustim salu a on zemlje nema ni u saksiji.
Današnji posao 3 parcele sirtaki,solehio i apač zajednički prosek 4200 po kj (sve u kamionsku),najbolji mi se činio solehio mada ne bih se smeo kladiti.Sirtaki najlošiji kvalitet 77,9 mešani uzorak 79,9.Zemlja za nijansu lošijeg kvaliteta nego sa jučerašnjih parcela,razlog boljeg roda (po mom mišljenju) što su parcele orane i imalo je koliko toliko bolje bokorenje nego na tanjirano. Seme je original tako da ubuduće dajem prednost kupovnom semenu naravno uz proveru.
 
Veceras smo kod mene napolju diskutovali,tri kombajnera iz sela se potrefili da dodju kod mene na neka varenja jer se kombajni kvare,kazu stanje je zalosno,danas radili ceo dan nema domacina da je imao preko 3 tone po hektaru,psenice jako retke.
Ja takodje skinuo Basmati,zrno jako lepo,od radova je dobilo oranje,tanjiranje,sejanje,KAN i skidanje.Nije imalo bolesti,nije imalo insekata,izuzetno zito,jedino se nije mnogo bokorili zbog lepe zime.Sa 35 ari skinuto 800kg sto mu dodje oko 2400kg po hektaru.

Zahvali bih se ovom prilikom nasem clanu mcbaycow na semenu za probu,sejem ga na jesen 100%:ppozdrav:
 
Danas skinut Ingenio (seme ostavljeno od prosle godine), posejan 12.11.2014., Agrotehnika- 150 kg/kj 3x16, 2xtanjiranje, setva, kembridz, 16.02. 100 kg/kj Urea-e i kombajn.
Prinos 37 mc/kj ( cca 6,5 t/ha), vlaga 11,1%, primese 2,2%, hektolitar 81,6%. Kako sam se nadao...
 
Jbliga, sad sam procitao, a vec sve potanjirao, nemogu da vratim u prvobitno stanje... :haha: Inace i mi smo juce i prekjuce vrsili, bice i kod vas ovih dana :ppozdrav:
Ugarenje posle kise bude na sto manju dubinu, pa tek posle duboko oranje na jesen. Sad je bio cilj da se sacuva ta mala vlaga koje jos ima - ako ima -, jer kise ni na vidiku...

Znao sam da ćeš prvo potanjirati pa se onda javiti.Kladim se u 8 t moje pšenice što ću je u nedelju ovreći da sam u pravu!
 
Danas odradjen jedan deo Apacha i Ingenia u 2 kamiona po proceni kamiondzije staje nesto malo vise od 30 tona, bilo je nepunih 13 jutara, oko 46 meteri po kj, sutra nastavljamo.

Danas je bilo strasnog zastoja na silosu stvorila se malo veca kolona :haha: cetiri ipo sata cekali :spavam:
116553481016774888346613.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh