Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio mi lane Moisson bolji i zdraviji,pa ga ostavio komplet za seme,a Basmati sam raskrčmio
I po preporuci kolege Rile posejao 1kj Caussade Sobred :osmeh:
 
Kod mene ce Sobred oduvati Basmati .Nije ni on na oko los ali daleko manji klas.Mada kod Basmatija jako lepa zrna.
 
Upravo tako.Jedva črkamo da čujemo rezultate i vidimo po koju sliku zrna.Čak i loš rezultat je za nas dobra informacija da znamo šta i kako dalje raditi.Mislim da svi ljudi dobre volje upravo misle isto,a što se nekad malo šalimo,bože moj.I to je dobra i poželjna stvar.
 
Jedan sam od onih što je nekoliko godina sejao samo domaće i time se hvalio.Pre dve godine sa Simonidom imao rekord od 7 t što je za Mačvu odlično ali me prošla godina "zakopala" sa Simonidom.Iz revolta sam ove godine posejao Graindor i Basmati ali nism baš nešto zadovoljan,videćemo za koji dan.Jedna stvar je ipak sigurna, a to je da ove dve tri NS sorte ipak imaju ubedljivo najbolji HL,nema im ravne na daleko...hteli mi to priznati ili ne.
 
Ovde je bilo bonifikacije na vlagu i hl ako su preko standarda.Za primese odbijaju ceo poen a kad nama treba da daju bonifikaciju onda pola poena,kako bi oni inače pokupovali džipove...Bar je tako bilo ovih godina a ove,čuće se.U pitanju je bio Agrium.
 
Kod nas u selu ima 3 otkupna mesta i pozitivna bonifikacija nikada nije bila ,negativna standardno ,od prošle godine ima otkupno mesto u selu do našeg oni rade pozitivnu bonifikaciju.
 
Kod mene jos par dana sigurno nema zetve,zrna su mekana i ima jos malo zelene stabljike(slame),a gde je popadalo tu je i zastavicar zelen.
img201506301906171.jpg

img201506301920011.jpg

img201506301920331.jpg

Lepu boju imaju zrna...
img201506301921381.jpg
 
Išao danas do mlina da čujem uslove za predaju žita. Hektolitar se ne gleda, primese ako su preko 2 posto odbijaju ako su ispod nikom ništa, e sad vlaga do 13 nikom ništa, od 13 do 13,5 se odbija razlika, od 13,5 do 15 naplaćuju sušenje 1 posto + pdv, od 15 pa na više sušenje 1,5 posto + pdv. Lopovska posla... ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh