Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cuo sam da je to odlika francuskih sorti, da u jednoj zoni budu svi klasovi.
I Ns ima neke sorte ukrstene sa francuskim.
 
Juce krenulo skidanje simonide,vlaga 14 a hl 85-86,trenutno stanje,videcemo kako ce dalje ici..

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dans radili usluzno apac. Vlaga oko 14, a prinos oko 4 t/Kj. Nije izgledao nista posebno, ali curi sasvim solidno.
 
Danas rucno uzet uzorak NS40s i ingenio.vlaga 14.1% a hektolitar nismo uspeli tacno izmeriti,jer koliko god puta merili aparat drugacije izbacivalo,bilo je puno pleve,mrzelo me vise duvati i ovako sam se naduvao dok sam napunio casu od pavlake :osmeh: bilo je 71,74,76
 
Niko da kaze bar kakvo je zrno...ja nikad nisam imao sitnije kao sto je ove godine...mene ce biti sramota objaviti rezultate a sve cekam da neko kaze imao sam sitno ali rodilo lol..dobro je sve odradjeno ali jbg...mozda takva sorta
 
NS40s mnogo sitnije nego ingenio,u jednoj parceli imam i jedno i drugo i tu se bas jako vidi razlika,ali videcemo sta vaga kaze,posebno cu kositi tu parcelu
 
photo-0119.jpg
photo-0121-2.jpg
photo-0115-2.jpg
 
Uzorkovao sam danas Rapsodiju, vlaga 13,8 a hektolitar 80, živo me zanima prinos, kombajniranje u četvrtak pa ću i to saznati :sta:
 
Niko da kaze bar kakvo je zrno...ja nikad nisam imao sitnije kao sto je ove godine...mene ce biti sramota objaviti rezultate a sve cekam da neko kaze imao sam sitno ali rodilo lol..dobro je sve odradjeno ali jbg...mozda takva sorta
Ja cu ti reci da je kosena jedna Francuska sorta sa bas sitnim zrnom ali prinos za ponos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh