Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predusev suncukret.Pre drugog tanjiranja rastureno 200 kg /kj 3x16 setva sa 100-tinak kg semena.Prihrana sa 100 kg ureje +10 u prskalicu.Jedna zaštita sa falkonom+omega 75 .
Prijatelj koji je bio na njivi dok smo kosili ,kaže da imamo još bolju pšenicu na drugoj parceli .

I nije tako puno uloženo.Verovatno da je zemlja kvalitetna.Sa tim prinosom se već ima zarade,a što se tiče cene mislim da na nju ne utiče puno naš forum i pokazatelji.Cena se formira na Dunavu i formira je par velikh mangupa bez ozira šta nas par ovde piše.
 
I sad ka bi covek na taj prinos i cenu od 17 din, ubacio arendu koja je kod nas 300 evra ne ostane ni 200.A sta ako rodi manje....Pitam vas ,a i sebe pitam sta imamo od te zemlje koju placamo 300 pa i vise.Izvinte za off.
Kirajevi su jos jednom pokazali da su jedni od najboljih ako ne i najbolji.
 
Priča se da je u Slankamenu, selu pored mene jedan veliki proizvođač imao 5,5 t/kj takođe ingenija...
 
Moje pšenice po izgledu liče dosta na ove rekordašice što se pominju ovuda, a ja se molim samo da ne bude ispod 35 m/kj. Jedva čekam da uletim sa kombajnom pa da se iznenadim ali pozitivno nadam se... :ppozdrav:
 
I sad ka bi covek na taj prinos i cenu od 17 din, ubacio arendu koja je kod nas 300 evra ne ostane ni 200.A sta ako rodi manje....Pitam vas ,a i sebe pitam sta imamo od te zemlje koju placamo 300 pa i vise.Izvinte za off.
Kirajevi su jos jednom pokazali da su jedni od najboljih ako ne i najbolji.

Mene će po gruboj računici hektar koštati oko 600 €.Sa prinosom od 7 t(daj bože jer je zemlja u Mačvi 3-5 klasa) to je oko 980 € tj.ostaje oko 380 €.Tu već ima nešto zarade.Još kad se doda i subvencija oko 100 €,nije tako ni loše.A kad bi oduzeo arendu,da sam radio tuđu njivu, u Maćvi je oko 200-250 €- ostaje mnogo manje.Tu sam računao samo direktne troškove:seme, đubrivo,gorivo,hemija,sejanje, kombajniranje.Bez kvarova,registracije,piva...Opet je u pitanju igra velikih brojeva.Na 100 ha ima solidne zarade ali na 2-3 ha,samo za Zaječarsko.
 
Mene će po gruboj računici hektar koštati oko 600 €.Sa prinosom od 7 t(daj bože jer je zemlja u Mačvi 3-5 klasa) to je oko 980 € tj.ostaje oko 380 €.Tu već ima nešto zarade.Još kad se doda i subvencija oko 100 €,nije tako ni loše.A kad bi oduzeo arendu,da sam radio tuđu njivu, u Maćvi je oko 200-250 €- ostaje mnogo manje.Tu sam računao samo direktne troškove:seme, đubrivo,gorivo,hemija,sejanje, kombajniranje.Bez kvarova,registracije,piva...Opet je u pitanju igra velikih brojeva.Na 100 ha ima solidne zarade ali na 2-3 ha,samo za Zaječarsko.
Ja arendu racunam uvek i na svojoj zemlji,jer sam je mogao prodati po toj ceni-
 
E koji su ti srećkovići kojima je rodio Ingenio ja sa Ingenijom mogu da skačem od sreće ako budem imao bar 30 meteri po jutru Apač,Graindor,NS40S i Anapurna se drže solidno!!
 
Ja arendu racunam uvek i na svojoj zemlji,jer sam je mogao prodati po toj ceni-
A sto ne racunas i oranje,obradu,prskanje......Bas zanimljivo na svojoj zemlji racunati arendu,ja bi je prodao pa bi bar sve radio u arendu,nerazumem stace ti zemlja u vlasnistvu???

- - - - - - - - - -

E koji su ti srećkovići kojima je rodio Ingenio ja sa Ingenijom mogu da skačem od sreće ako budem imao bar 30 meteri po jutru Apač,Graindor,NS40S i Anapurna se drže solidno!!
I kod nas ingenio uvek izgleda za medalju ali slabo nacuri,naprimer NS40 izgleda jadno i bedno ali nacuri....
Moj NS40 vec zreo,posle vikenda ga moram skidati a kod nas jos niko nije ni jecam radio,svi nesto cekaju a neznam sta:sta:da ovaj odozgo skine usev:osmeh:
 
Arenda se računa obavezno i na svojoj zemlji o tome nema šta više da se priča , kao što mora da se računa i mehanizacija tj amrtizacija .

Kiraj , kojom sijačicom si radio i jesi li ostavljao stalne tragove?
 
Kirajievima u svakom slucaju sve pohvale na ovom prinusu,od same setve pa do zetve sve psenice sto su kacili na forum su bile u ekstra kondiciji i obecavale su i na kraju su dobili eksta prinos. Jos jednom svaka cast.:ppozdrav:
 
Stvarno svaka čast na prinosu! I ja imam jedno pitanje,koja je bila setvena norma?
Nego,šta mislite kol'ki prinos mogu očekivati od ovog žita?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh