Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS40S je setvena norma 190-220kg maksimum.Sto se vise baci manje se bokori,sa 300kg se dobija lose bokorenje i bezveze bacanje 100kg semena.

Vidi se da ljudi ne idu u korak s vremenom i jos uvek misle da je obavezno 300kg semena na hektar.

Ciro sta da ti kazem ako si posejao 10 hektara bacio si bezveze tonu psenice a to je oko 20000 din.::lose::

- - - - - - - - - -

Ja sam sejao 300kg po hektaru Ns 40...
Jesi li sejao nesto psenice na psenicu?
 
Tek sam poceo danas da sejem... I sa olotovom sejalicom sam bacio tu negde oko 300kg mozda malo manje... Neznam ipak to je prva reprodukcija plasim se da ne bude malo... Ja sam semensku sejao manje ali ovo ipak nije semenska pa neznam dal da rizikujem...


Psenicu na Psenicu nisam sejao... Sva strnjista orem zimsko... Uglavnom Psenicu na Suncokretiste jel se najlakse spremi tanjiracom za Psenicu.. :osmeh: Zatim Sojista isto tanjiraca a za Kukuruzista je morao da radi plug...

Smanjicu Psenicu upola ove godine... Izmedju 10 i 12h cu da psoejem.. A prosle godine sam imao preko 20 hektara...
 
Tek sam poceo danas da sejem... I sa olotovom sejalicom sam bacio tu negde oko 300kg mozda malo manje... Neznam ipak to je prva reprodukcija plasim se da ne bude malo... Ja sam semensku sejao manje ali ovo ipak nije semenska pa neznam dal da rizikujem...


Psenicu na Psenicu nisam sejao... Sva strnjista orem zimsko... Uglavnom Psenicu na Suncokretiste jel se najlakse spremi tanjiracom za Psenicu.. :osmeh: Zatim Sojista isto tanjiraca a za Kukuruzista je morao da radi plug...

Smanjicu Psenicu upola ove godine... Izmedju 10 i 12h cu da psoejem.. A prosle godine sam imao preko 20 hektara...
Ja sejao NS40 drugu reprodukciju oko 200kg po hektaru.

- - - - - - - - - -

Ja sam juce posejao Andino 115-120kg/kj.
Ako mi bude trebalo za seme imacu gde da kupim Andino,nece valjda sve da ode na silos:osmeh:
 
Mnogo je to,ako si selektovao i sejes sejalicom 200kg je plafon.

Nerazumem cemu se plasiti sto je reprodukcija,pa i semenska u dzaku je selektovana reprodukcija,nije to hibrid kukuruza.

- - - - - - - - - -

Mirko druze zaboravio si jednu pa i dve bitne stvari kad si pisao ovo gore,a iskusnom paoru kao tebi to ne bi smelo da se desi.
Sta sam zaboravio:sta:
 
Ako mi bude trebalo za seme imacu gde da kupim Andino,nece valjda sve da ode na silos:osmeh:
Nisi jedini koji je to rekao,imao sam jedno od najboljih zita u ataru i pred vrsidbu sam imao vise narucenog nego sto bih navrsio,ali kako je dosla vrsidba svi se razbezali pa sam ipak predao na lager. Ako mozes u silosu da proberes par vreca Andina poklanjam ti. :osmeh:
 
Ja necu da bezim,cekam te na putu sa spremnim dzakovima:osmeh:

Ej ovo sto si napisao baci me u misao,sta bi se desilo kad bi se izmesalo 10-20 sorti u mesalici i posejalo,nasta bi to licilo:osmeh:
 
Sta sad da sejem,sve sam popunio nije ostao ni kvadrat slobodne zemlje,jedino u saksije:osmeh:
Aparat je munja ziva,radi kao sat:osmeh:
Ako spomenem ima da izletim kroz zatvorenu kapiju:haha:
 
Kolega ovo sto si napisao o kolicini semena vazi za idaelne uslove setve,ove godine ih definitivno nema takodje o klijavosti da ne divanim sva zita sto gledam po ataru 70%semena je na povrsini a posle ce biti rodilo 50 meteri po jutru...pa kako rodilo kad nije ni posejano ko svet neka kaze ko sta hoce dok seme ne ode pod zemlju nema dobrog roda!
 
Juče posejano 6 kj Euclida, bačeno oko 130 kg/kj. Prva reprodukcija, selektirano. Predusev je svugde čapur, 4 kj gde je brano moralo 2 puta tanjiračom a ostatak gde je silirano jedared više nego dovoljno. Pre tanjiranja bačeno 120 kg/kj MAP-a.
 
Kolega ovo sto si napisao o kolicini semena vazi za idaelne uslove setve,ove godine ih definitivno nema takodje o klijavosti da ne divanim sva zita sto gledam po ataru 70%semena je na povrsini a posle ce biti rodilo 50 meteri po jutru...pa kako rodilo kad nije ni posejano ko svet neka kaze ko sta hoce dok seme ne ode pod zemlju nema dobrog roda!
5 tona na 57,5 ari i to malo,ja srecan kad imam 5 tona na hektar,to je kod nas neki maksimum.

Nerazumem koja je granica zadovoljstva po hektaru(zaboravi jutra,veceri,lance i katance)
 
Danas sam sejao zito sa sejalicom pre toga sam dva puta pre kisa istanjirao i zadrljali smo ga odmah da li da ga povaljam sutra?
 
ispalo je bas sitno i bilo je mokro za drljacom,ali ako ne bude kise 2nedelje onda ce biti bolje da sam povaljao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh