Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta radite sa njivama gde je bio kukuruz a planirate da posejete psenicu? Jel palite, orete ili tanjirate preko mase i onda sejete?

Apsolutno nista mu nece faliti sto je ostalo mase na povrsini! Cak sam ove godine najbolje zito imao gde se zemlja jedva videla od tuluzine, mozda je to slucajnost, ali mu sigurno nista nece faliti, sem tvojim zivcima kad budes hteo da podrljas posle setve...
 
Evo je, setva 07.oktobar 135kg/j, sorta ingenio

img5461.jpg


img5466.jpg
 
Posejao sam jednu parcelu u sredu 15.10. uveče.Nisam stigao da je izvaljam pa me interesuje ,pošto je to veče pala kiša ,koliko dana prođe da zrno izbaci klicu tj. koliko dana imam fore da prođe a da smem da izvaljam?
 
Uhh, uhh... blago vama. Ja jos nisam uzorao kukuruzista gde bih sejao psenicu. No, bice jos lepog vremena, pa cemo posejati...
 
Mi danas bacali djubrivo 8:15:15 Elixir-ovo, sutra setva na sojista a na dzombu ce moci izgleda tek tamo negde u novembru
 
3585c46.jpg
eslok9.jpg
2zgd85c.jpg
2myu3jl.jpg
psenica pisijana za ovu godinu gotovo mesani bacen po analizi a urea po 100kg po kj pa cemo ostatak na prolece sorta koja ne izdaje je posijana vidite na slikama koja posijano 105 kg po kj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh