Prašenje krmača

Za mastitis ili uopste MMA sindrom je delotvorniji oksitetraciklin LA ,inace ne moras da bacas ostatak bocice ni jednog leka na probuseni gumeni cep nakaplji malo voska i moze da saceka do sledeceg prasenja.
Isti efekat kao injekcije mozes da postignes mesanjem Triguarda ili Neosulfoxa u hranu i dajes krmaci 5 dana pred prasenje i 5 dana posle.
Ma daću joj i OXITOCIN,posle prvog ili drugog praseta,a Neostrep po završenom prašenju,a dali posle ta 72 sata kada treba da ponovim Neostrep samo ili i OXITOCIN??
Na bočici piše da posle otvaranja,lek traje 28 dana?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Oxitocin (hormon) i Oxitetraciklin(antibiotik sirokog spektra) su razlicite stvari.
Ponovi samo penstrep.....
Pise na bocici ,ali provereno u praksi moze da traje duze samo uradi kako sam napisao.
 
Moram da pitam jer neznam i nisam mogao čoveku da pomognem.Komšiji se oprasila krmača i posle tri četiri nedelja izgubi mleko,ostade samo 3 praseta i to neki kilavi,njih je odbio a krmača posle 5 dana primila ponovo bravca.
Šta je moglo da prouzrokuje da krmača ostane bez mleka?
 
Mnogo uzroka : stres, neadekvatna ishrana ,mastitis ,starost krmace , genetska predispozicija....
Ali posle 3-4 nedelje nije trebao izgubiti toliko prasadi jer se na mnogim farmama u tom uzrastu prasad zalucuju i vec uveliko konzumiraju cvrstu hranu.
 
Svinja je osemenjena,V.O. 25.10"18 god.i do danas joj je 116 dan,ako sam lepo izračunao,ima oko 250 kg.i do sad se prasila od 113-115 dana.Sada sam gledao i nema mleka ni malo na sisama,pa sam malo zabrinut,šta dalje?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nije to nista strasno... Meni je sad pocela da se prasi jedna krmaca osemenjena istog dana, ako ima manje prasica u njoj moze jos 2 dana ladno da odvuce...
 
Imam krmacu koja se konstantno prasi 120-121 dan,tako da ako se na oko vidi da je suprasna,nemaj brige

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ako je nemirna znaci da krecu bolovi, lako moze da se desi da ujutro bude pun obor prasica...
 
Pozdrav,

Citam postove i nikako da vidim dali se nekom desavalo da krmaca 6 do 7 dana posle prasenje krene da izbacuje posteljicu, svih ovih dana vesela bez temperature dovoljno mleka, 6 prasica oprasila prvopraskinja. Sorte landres-joksir pripustana na pijatrena ne ciste rase.
P.S. posle prasenja izbacila posteljicu normalno?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Buduci da jos nema odgovora da se nadovezem. Krmaca uzbacila jos jedno mrtvo prase 5 dana od prasenja bio i veterinar u medjuvremenu. Po njegovim recima najbolja praksa je davanje injekcije prilikom prasenja.
Krmaca dobila antibiotik pa vesela normalna vid3cemo sta ce biti. Pozz

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Evo je ona,oprasila 12 komada,ali 4 je i ugnjavila,jbg,bez ukljestenja?!!Ostala dva crna ,dva bela i četiri šarena,valjda neki Durok,kako mi je kazao veterinar.Puštam ih ujutru i uveče u šetnju jer mi je plac ogroman,ali ona što rije zemlju,pa to je čudo.Ne moram ni obrađivati u voćnjaku,radi kao podrivač.
26536680959c64434646ff6275ae1890.jpg
ed81ae4b3c32a4ecf644a6d17c524704.jpg
f07030fcbc38c91a22898d211086fb82.jpg
f89eed9f6f678a2737dcc79f57a33787.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav,

Citam postove i nikako da vidim dali se nekom desavalo da krmaca 6 do 7 dana posle prasenje krene da izbacuje posteljicu

Evo i moja nazimica prekjuče tokom noći oprasila 9 komada, juče izbacila jedno mrtvo i posteljicu tokom dana, bio veterinar, dao joj valjda oxitocin i kaze sad će izbaciti za 15 min ako je još šta ostalo. Kad danas zateknem još jedno mrtvo u posteljici...
 
Nazad
Vrh