Prašenje krmača

Imao prasenja u zadnje vreme osam komada,nazimice cetvororasne 10-11 kom, ovo ostalo od 12-15kom,nisam nezadovoljan :ppozdrav:
 
Ja sam do sad sve krmače držao bez ukleštenja... od svake je otpalo po 2-3-4 kom jer ih prignječi... zadnje prašenje sam ubacio krmaču u kavez i ipak je otpalo 2kom. Ali bar im je lakše iseći zube i podeliti gvožđe kad je svinja u kavezu. I 3.- 4. dan je pustim u svinjac i opušteno... ali ja držim 2 - 3 krmače pa mogu kako hoću... inače sam puštao krmaču na dvorište dok ne sredimo prasad... pa bilo je i bežanije iz svinjaca jer htela da preskoči zidić kad prase zakmeči.
 
problem sa krmacam pocele da jedu prasice od dve nedelje prvo jedna druga malo kasnije pitao veterinara koje je razlog a on kaze nije imao nikad takav slucaj da li neko ima takva iskustva napominjem prvi put kad su se prasile sve bilo u redu a drugi put haos
 
problem sa krmacam pocele da jedu prasice od dve nedelje prvo jedna druga malo kasnije pitao veterinara koje je razlog a on kaze nije imao nikad takav slucaj da li neko ima takva iskustva napominjem prvi put kad su se prasile sve bilo u redu a drugi put haos

Mi smo imali slucaj ali neznamo resenje,to jest sve ih je ubila a posle smo mi nju.Bile kobasice stogod:ppozdrav:
 
kanibalizam ,to se ne leci ,postoji neki prasak valjda se zove Kan-stop,ali nije nesto uspesan ,moj komsija imao slucaj kanibalizma kod svinja, i koristio taj prasak, jednu turu mu pojela svinja sve,drugu koristio prasak u pocetku ih nije dirala ali posle sve potamanila, tako da leka nema osim da se smesti u udobne susare za meso ili kobasice .
 
Posle dve nedelje je stvarno redak slucaj.
Kriticno vreme je obicno u toku samog prasenja ili neposredno po prasenju obicno je stres okidac.
Desavalo se da kad se pomesaju legla nekim slucajem (prodje neko prase kod druge majke) da krmace koje su agresivnije zbog drugacijeg mirisa napadaju prasice.
 
Nazad
Vrh