Prašenje krmača

A sta predlazes?
Možda ću biti dosadan al kao i uvek, stočni kvasac.
Stvarno od kada sam provalio da je koristan u hrani za krmače od tada nemam apsolutno nikakvih problema sa krmačama. Ni loše noge, ni loš apetit, ni zatvor, ni uznemirenost i ratobornost, ni slučajeva da neće da pusti mleko... Ne košta puno a odlična je preventiva.

Nego.
Jutros krenem da preteram jednu nazimicu u boks za prašenje pošto sam imao ovih dana dosta posla i nisam stigao da namestim tu aparaturu. Ja u svinjac kod nje da je preteram kad ona leži, oprasila 8 komada i izbacuje ložu. Prasad živahna. Ona mirna. Nisam je ni dirao. 113 dan :svinja:
 
Pisao sam vec da imam krmacu koja ne trazi nerasta.....mozel tu veterinar pomoc...ima stagod da joj dadnemo........Meni djeluje kao lijena..jede i po citav dan moze lezat
 
Moram da se pohvalim.....sinoc mi se oprasila krmaca..drugi joj prasci i 8 komada.....svi ujednaceni i ja sam zadovoljan

A da ne trazim po forumu ovdje cu napisat da mi se i jedna junica otelila juce popodne i musko telce.....282 dan stevanosti
 
Ih sad rekorderke. Jedna moja redovno prasi najmanje 19, iz legla u leglo. Prošli put otresla 22komada živih prasadi.
Mana je što je nezgrapna i velika pa i njoj stradaju prasad iz razloga br. 12, kao u Kanadi. :haha:
 
Obavezno se režu repovi. Ovih 12 ili 13 to ne znači da je ona potamanila ostale već da su ostali preraspoređeni krmačama koje imaju manje (jedna je inače imala jedno a druga dva gnječenja) da sam slikao neku drugu karticu onda bi se vidjelo npr 8+4 što znači da je oprasila 8 a još 4 su joj dodana, a ako kojim slučajem nema slobodnih krmača (rijetko ali moguće) zato su u svakoj sobi po dva decka (onaj bijeli i roza boks na prasilištu) gdje se onda smješta ta prasad s time da se prvih sedam dana stavljaju na sisu a nakon toga se hrane posebnom hranom.
 
Meni se oprasila ovih dana jedna, 8 + 1 mrtvo... I dva je ona resila... Misteriozno su nestala...
 
Nazad
Vrh