Prašenje krmača

Ma dobra krmaca Landras joksir...... 9 -to prasenje, dva mrtva losa posteljica koja je izazvala pobacaj , i 9 zivih ,ni jedno nije oci tvorilo ,kapci nerazvijeni da se mogu otvoriti , nakon posle 15 min, neko posle dva sata ,lipsali svi.. ona da se utovi i ide u suvo meso s'proleca
 
Pozdram svima molio bih iskusne za savet. Nocas mi se oprasila (pobacila) nazimica 108 dan 9 mrtvih 3 zivi za sad predpostavljam da od ovih 3 nema nista. Pitanje: Dali smem da joj pripustim nerasta i kada (prvo trazenje ili da preskocim jedno)
 
DSCN1863.jpg

https://www.dodaj.rs/images/DSCN1864.jpg
Jučerašnja prinova
 
Neka su oni kako treba i korisni gazdi

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pročitao sam ovde na forumu da se Penstrep ili Neostrep LA daje krmači posle prašenja,10 kubika,a malo pre sam razgovarao sa doktorom i rekao mi je da se daje 25 kubika za svinju oko 250 kilograma kakva je ova moja.I da ponovim posle 72 sata,sa istom dozom.I šta sada da radim,šta je ispravno?Hitno mi treba odgovor,ako neko zna,pozdrav
 
A za sta joj dajes penstrep?

Izbegavaj neo lekove,nisu bas neki kvalitet....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
A za sta joj dajes penstrep?

Izbegavaj neo lekove,nisu bas neki kvalitet....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Nemam koje druge ovde da kupim,a dao bih joj jer posle svakog prašenja dobije mastitis valjda ,pa onda sledi veterinar,pa ode lova u startu,a čitao sam postove člana FRANCUZ,da on obavezno tako radi,e sad dal je ispravno e to neznam,a i flašica je od 100 ml.tako da ću polovinu da upotrebim a ostalo bacim.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Za mastitis ili uopste MMA sindrom je delotvorniji oksitetraciklin LA ,inace ne moras da bacas ostatak bocice ni jednog leka na probuseni gumeni cep nakaplji malo voska i moze da saceka do sledeceg prasenja.
Isti efekat kao injekcije mozes da postignes mesanjem Triguarda ili Neosulfoxa u hranu i dajes krmaci 5 dana pred prasenje i 5 dana posle.
 
Nazad
Vrh