Prašenje krmača

Pa to kontam i ja, ćale je imao da je krmača kidisala na prasad u toku prašenja. Ali dve nedelje posle prašenja, sad prvi x čujem...
 
Meni se oprasila u subotu 17 kom od toga dosad ostalo 11 kom,krmača neće da jede,samo me zajebava,još malo pa ću joj kupovati sladoled..........:haha:,samo da jede
 
Krmaca dobila mleko sinoc oko pola 2 a jos ni jedno prase nije izbacila do sad. Vidim da se napinje, da li postoji mogucnost da se prvo prase poprecilo ili da je ostavim jos malo?
 
45434303_282306939074417_2126900691543785472_n.jpg


Prinove od juče, drugo prašenje, 13 komada.
 
Procitao sam zadnih 50 strana i sad znam da nista ne znam :D Ostavicu od juna onu krmacicu, sad ima oko 170 kila. u junu je imala 25. bio je juce veterinar i osemenio je semenom landras. za sad je u svinjcu sa 3 ustrojena muska, njih koljem za 20dana, gledacu da je odvojim sto pre od njih da je ne bi udarali po stomaku. mnogo informacija sam procitao ovde i ne znam odakle da pocnem.

1.da li treba da pravim kavez za krmacu? i kada treba da je ubacim u njega?
2.veterinar mi kaze da je malo podgojena vise nego sto treba, kaze da je obrocim, da bude u boljoj kondiciji prilikom prasenja. kakav rezim ishrane da uvedem i kada da krenem s tim?
3.vidim dajete gvozdje i minerale par dana od prasenja, prasicima. na koji tacno dan i cega, koliko, kakva igla, gde bosti?
4.da li prasici treba da su non stop sa krmacom, kada da ih razdvajam?
5. od kog dana prasicima da krenem sa dodatnom hranom i sta tacno davati?
6.kada se seku zubi, kada se stroje ?

jos sam nesto hteo da pitam, seticu se naknadno. nemojte zameriti :)
 
Krmacu odvoji sto pre od ostalih svinja

Kavez je ppzeljan ako je svinja agresivna ,lakse ces hvatati prasad radi davanja gvozdja,injekcija ili sirupa u slucaju proliva i sl. Ako je krmaca mirna i ako planiras samo jednu da drzis po meni je bolje da je pustena,ali ke onda veci rizik da ugnjavii neko prase prilikom prasenja....

Ako je svinja debela uobroci je sa po 1-1.2kg koncentrata sa 14% proteina po obroku.,.. ujutru i uvece

Gvozdje se obicno daje od 3-5 dan,moze i kasnije do desetog pa i kasnije bez problema,za to zovi veterinar

Prasad se stroji ili nakon odbitka od svinje ili dok sunjos kod krmace ,ja praktikujem nakon desetak dana

Obezbedi da prasad odmah ima cistu vodu i od druge nedelje probaj po malo da im das predstarter.... ako treba jos nesto pitaj

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh