Prašenje krmača

Jutros je bilo gadno prasenje od pola dva pa do deset jutros 9kom. Stim sto je veterinar 5kom vadio upitanju je nazimica. Hvala bogu dobro su svi sada:ppozdrav:
 
Meni jedna prekjuce oprasila 15=13+2mrtva,drugo prasenje al nesto mi izgleda smoreno,slabo jede,slabo ustaje malo duze se prasila nisam imao oxitocina pa se valjda izmorila.Neznam posto je vitamin,dali da joj dam?
 
ja sam imao pre neku noc 3 prasenja za istu noc 2 po 16kom i jedna 15kom. a po stomaku ne bih rekao ni da ima 7-8unutra, jos za divno cudo nisu bili puno ni sitni, normalna prasad
 
Jutros jedna kojoj je 4 pra[enje samo 2 kom a prethodna pra[enja 11.15.14.kom, kako je imala stomak mislio sam da se ne'e ni prasiti
 
Rođak danas zove jel imam sveže oprašenu nezna šta će sa prasićima prošle nedelje 12 krmača prosek 16-17kom juče i danas četiri krmače 100 prasića i današnja se još nije očistila 23 je izbacila, juče jedna 26 svi živi.drugo im prašenje .
 
Prirodno ima tri nerasta jokšir,landras i durok i samo jedanput ih pušta da skaču(nema ono dva puta za svaki slučaj).Ekstra krmače i extra prasići i naravno ektra cena i sve na veliko proda.
 
Nazad
Vrh