Proizvodnja peleta od biomase!

dobro2209

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
12
Pozdrav svima koji se nalaze na ovom forumu!
Posto se vec neko vrijeme daleko od Srbije u Letoniji bavim proizvodnjom peleta od otpada drveta i posto imam odredena iskustva u toj proizvodnji buducim proizvodjacima u Srbiji mogu pomoci da zapocnu proizvodnju peleta od ostataka poljoprivredne proizvodnje zitarica i druge bio mase! Naime kako i sami znate radi se o veoma profitabilnoj proizvodnji i proizvodnji kojoj je buducnos zagarantovana.
Pored toga imam i iskustva u prizvodnji toplotne energije za potrebe grejanja naseljenih mesta od otpadnog drveta
Ocekujem Vasa pitanja i predloge za saradnju!
 
Mogu da ti posaljem slike prizvodnje peleta od otpadnog drveta.
Stepen iskoristenosti masina ili sirovine?
Napisi e-mail pa cu ti poslati sliku autaomatske peci u kojoj se kao gorivo koristi pelets, a koja je velike snage i koristi za grijanje skola, obdanista, stambenog prostora i td.
 
Pozdrav i dobro nam dosao :ppozdrav: Sto se tice posla kojim se bavi i ja sam zainteresovan za tako nesto pa moze na pp ili e-mail :cao:
 
mozda da nesto uopsteno i ovde postavis (po koju sliku ili neki text)... cisto da i mi ostali vidimo kako to funkcionise, da naucimo po nesto novo...

dobrodosao na forum. :cao:
 
Dobrodosao na forum :cao: i mene bi interesovalo kako to funkcionise i kako izgleda i nesto o karakteristikama uopsteno
 
Pozdravljam ovu dobru volju koja je ovde prisutna sa temom peleti biomase i isto tako pozivam dobro 2209 da nam pomogne sa slikama savetima i uputstvima oko proizvodnje peleta.

Dobrodosao na forum :ppozdrav:
 
Dobro ti nama došao dobro 2209 :osmeh:
Mene interesuje, čisto informativno, koliko košta jedna linija, mašina ili šta već, za proizvodnju peleta. Koja vrsta biomase dolazi u obzir za peletiranje?
 
nebojsa mislis li da bi se vredilo pozabavit sa ovim poslom.Ako ide u letoniji mozda i ubuduce upali i kod nas u srbiji. :spavam:
 
Pa, neznam, tu i tamo nešto čujem i pročitam o toj temi. Moj kolega se nešto bio zagrejao za to ali se brzo ohladio kad je skontao kolika je cifra u igri. Ja imam dosta rodbine u Bosni i kao što znaš oni imaju puno šume a i puno pilana i njima je najveći problem kako se rešiti brda piljevine. Ja sam se pitao zašto to niko ne peletira ali valjda je bilo dosta šume pa im nije bilo interesantno. Međutim i kod njih je došlo do neke promene zakona tako da se mnoge pilane zatvaraju a pojavljuju se zadnje vreme i ljudi koji su počeli piljevinu da peletiraju.
 
dobro2209 je napisao(la):
Mogu da ti posaljem slike prizvodnje peleta od otpadnog drveta.
Stepen iskoristenosti masina ili sirovine?
Napisi e-mail pa cu ti poslati sliku autaomatske peci u kojoj se kao gorivo koristi pelets, a koja je velike snage i koristi za grijanje skola, obdanista, stambenog prostora i td.

Dobro nam dosao :ppozdrav:

Ima nas vise koji su zainteresovani za ovakvu temu, ako ima nekih blizih podataka i ako ne reklamira neku firmu moze i na forum. Interesuju nas i masina i sirovine.
 
Pozdrav svima na forumu!
Hvala na lijepim rijecima dobrodoslice!
Svakom od vas koji se interesuju za ovaj vid proizvodnje cu na e-mail poslati slike kompletne linije za proizvodnju peletsa od ostataka iz drvne proizvodnje, a odmah da vam kaze, da je to skuplja varijanta od proizvodnje peletsa od slame, a i proizvod je skuplji.
Slike nemogu postaviti ovdje jer to sto cu vam pustiti je ponuda za prodaju sa cijenom kompletne linije.
Da bih to pustio svima potrebno mi je dosta vremena kog trenutno u mene nema, pa cu pokusati uvece.
Hvala na razumjevanju.
 
Mene zanima i linija za slamu i ostale otpatke od poljoprivrede ( otpaci ulljane repice i sl )
 
Mala je razlika, u proizvodnji od slame nije potreban SIPER, nije potrebna susara, ali se sirovina letom mora namjenski susiti na vlaznost od 8-15% i potom balirati i skladistiti tako da nezakisuje. Ja neznam tacno, ali dobro balirana slama nemoze primat vlagu. Za proizvodnju od slame potreban je "CUPAC BALA" kako ja nazivam masinun koja bale pretvara u stanje slame od prije baliranja, potom ide SJEKAC koji sjece slamu na manje komade i priprema je za mljevenje u MLINU. Od mlina potreban je CIKLON za odvajanje vazduha od veoma sitne slame, a potom FILTER (bez filtera moze ali se gubi odredena kolicina samlevene slame).Poslije filtera PRESA, HLADNJAK i SKLADISTENJE. Uz to sve idu odgovarajuci TRANSPORTERI.Poslije hladnjaka obicno se postavlja manji ciklon, bez koga se mioze proizvoditi,ali su rizici od gubitka, odredne kolicine, gotove sirovine veoma veliki, jer sve sto sepresuje ne presuje u presi ide u hladnjak iz koga ventilator izvlaci toplotu (hladi gotov proizvod jer mu je temparatura kada izde iz presa oko 90 stepeni. Taj ventilator vuce slamnu prasinu koja se nije presovala i baca je u vazduh ukoliko ne vuce kroz ciklon.
Sve ovo osim prese i mlina moze se napraviti u sopstvenoj reziji da bude veoma kvalitetno a ne tako skupo.
Ja cu se potruditi u skorije vrijeme da fotografisem fabriku koja koristi slamu i da ti posaljem te slike.
Post je spojen: [time]1262521347[/time]
_________________________________________________
petao 1
Samo pice :D
 
@ dobro2209
Ovo u vezi slame jedva cekam ,a ostalo je stiglo Hvala , pa ako te put nanese u ovaj deo zemlje Srbije dobro dosao :cao:
 
Nazad
Vrh