Proizvodnja peleta od biomase!

Kad to isprobaš (gorenje agropeleta i tvom gorioniku), javi utiske... :ppozdrav:
 
Maina za pellet

Da li mozes da da se javis na moj E-mail.Zainteresovan sam za tu pellet masinu od Kineza.
Hvala

- - - - - - - - - -

Da li mozes da da se javis na moj E-mail.Zainteresovan sam za tu pellet masinu od Kineza.
Hvala​

- - - - - - - - - -

Da li mozes da se javis na e-mail za detaljnije informacije.

Pozdrav


Kolega kotao nije problem mogu ti ga ja napraviti ali mislim da gresis u startu trebalo bi da napravis univerzalni kotao ,koji mozes koristiti na vise vrsta energenata

- - - - - - - - - -

Ja sam u pregovoru sa jednim Kinezom vec izvesno vreme ,oko uvoza paletirke iz Kine,radio sam za tog Kineza 2god i bio u Kini gledao masine i paletirka ozbiljna sve u kompletu sa trakastim mlinom kapaciteta 800kg/cas kosta 8000evra problem je sto kod nas sto se rade paleti su nekvalitetni bas iz razloga nekvalitetne masine sve su sa velikim fi gotovog paleta koji neadekvatna oprema nemoze da sabije te se isti drobe i raspadaju ono sto sam u kini video je extra kvalitet mogao bih je i sam napraviti ali se za navedenu sumu novca nebi upustao ni da pocnem posto se isplati za te pare kupiti takvu masinu,na licu mesta vam prezentiraju rad masine naravno ima raznog obima gotovog paleta ali sve sto sam video do fi 35mm je tako dobro sabijeno da ga nemozes cekicem razbiti problem je sto Kinezi nemaju masine koje rade na zemni gas nego su to sve masine na struju koja bi zahtevala ozbiljne radove oko instalacija naprimer u mom dvoristu inace sve to sto sam gledao radi bez ikakvih vezivnih sredstava potrebno je da je masa sa do 40%vlage u sebi inace masina ni jedna neradi ispod 200bara tako da je to ozbiljna stvar i vrlo opasna ,ovde kod mene sam sve organizovao sto se sirovina tice imam oko 500ha zemlje sa koje bih dobijao sirovinu u zameni za 1 metar djubriva naravno baliranje i prevoz su moji tako da ako je neko zainteresovan za saradnju mozemo izbeci Kineza vise bih voleo saradjivati sa nasim ljudima nego sa kosookim inace on ima petnaestak prodavnica koje zagreva na cvrsto gorivo i za zimsku sezonu trosi cirka oko 20000eu za ogrev tako da sam ga ubedio da sami proizvodimo palet ali su jako nepoverljivi ti Kinezi pa sve to ide sporo,tako da ko je zainteresovan da podelimo investiciju evo otvorenog poziva
 
Da li je za proizvodnju peleta potrebna neka optimalna kolicina vlage u biomasi ili je svejedno koliko ima vlage, a pelet se po potrebi susi? Ako je piljevina nedostupna, a potrebno je usitniti drvo, kakvim se to masinama radi?
 
Мора да буде одређена влага, и зато треба сушара. Тек од тако осушеног се прави пелет или брикет.
 
A zasto se radi kondicioniranje vodenom parom? Jel to za slucaj da je drvo previse suvo pa se onda mora dodavati vlaga?
 
Oprema za peletiranje

Postovani,

Ja sam sa dela foruma o kupinovom vinu. Vec unazad tri godine se bavim poslovima peletiranja biomase ( kako drveta, tako i zetvenih ostataka). Trenutno sam angazovan na proizvodnji peleta od zetvenih ostataka. Radim u firmi koja proizvodi opremu za peletiranje-komplet.Kompletne linije za proizvodnju agro peleta su domace proizvodnje. Osim proizvodnje opreme za peletiranje, pre dva meseca smo pokrenuli i sopstvenu proizvodnju agro peleta od psenicne i jecmene slame ( pelet fi 6mm ). Mozete pogledati nas sajt i jedan video o nasoj fabrici (www.ems-pellet.rs i http://youtu.be/jLxUfDKC0lc )
U prilogu cu postaviti neke fotografije opreme i peleta.

2iv1ttz.jpg


xdyovk.jpg


2ccmceu.jpg


11kz7ki.jpg


2rntxe9.jpg


2d7ynif.jpg


mradtd.jpg


wiom5f.jpg


vo0w9f.jpg


70akqo.jpg


2h6geox.jpg


Srdacan Pozdrav!
 
@dragisav koliko je potrebno tona slame (pšenične, sojine itd) za 1t peleta? Pošto imaš iskustva u toj proizvodnji. Da li je odnos kao i kod drvnog peleta približno 2:1, ili je nešto drugačija situacija?
 
Gledao sam ovaj video zapis pre par meseci. Kolika je potrebna snaga traktora i nisam razumeo onaj rezervoar za čegaje.
 
Mislimo da je potrebna snaga oko 350ks proverićemo još sa proizvođačem. U rezervoaru su smeštene pelete i on ima određeni kapacitrt, kad se rezervoar napuni može da se pretovari u prikolicu.
 
Ima dva rezervoara, za vodu i melasu, koji se koriste u procesu peletiranja, traktor je 360ks, a cena ove mašinice, za oko dve godine kada dođe u serijsku proizvodnju, biće oko 400K€, prava sitnica, za koju se može konforno grejati :osmeh:.
 
Pa oko toga bi trebalo videti kakva su iskustva u zemljama gde se ova tehnologija duže primenjuje. Meni deluje kao sasvim uredu ideja, ipak je to brzorastuće drvo.
 
Pozdrav svima. Zanima me da li neko ima iskustva u proizvodnji peleta, samo, od camovine. kakav je, da li se prodaje, nacuo sam da kad se sporeti loze camovinom da hoce dimnjak da se zapusi i ulepi od smole, da li bi bilo isto i od peleta?
 
Cuo sam da pri grejanju na bale slame (od psenice) bude dosta pepela, sta mislite, ako bi se ta slama briketirala ili peletirala, da li bi onda bilo manje pepela ili ostaje isto kao i pri lozenju bala?
 
Kod peleta od zitne slame,ima mnogo vise pepela,nego kod recimo peleta od sojine.a i ako je briketiras,ostane ceo briket,ne rapadne se,ali dosta dobro zagreje..
 
sta mislite o proizvodnji peleta od Paulonije,kakav je kvalitet?

I mene ovo intresuje.
Jedino sto sam cuo do sada je da tokom proizvodnje peleta od Paulovnije treba koristiti 10% nekog cetinara i 90% paulovnije
da bi se dobila kompaktna masa. Ima vise vrsta paulovnije i vise hibrida. Moguce da ovo varira od vrste do vrste

Ima li neko iskustva ili nesto je cuo?
 
Nazad
Vrh