SIP berači

torpedo

Član
Učlanjen(a)
21 Dec 2007
Poruka
835
Lokacija
Šabac
Evo mog, danas sam trebao brati 1,5 h kod nekog "domaćina" ali pade sneg. Tim bolje nije mi se ni išlo.
 
He, he, imam i ja 1 jutro da koje sam uzeo sad u arendu da očistim pre oranja, više će to biti tarupanje nego branje, mislio sam prošle nedelje, ali nije mi se dalo ići da to radim na -5 stepeni.
 
Pitanje za sve!(vlasnike SIP-a, Zmaja.....)
Koji je vas dnevni ucinak u branju?
Ja sam imao Sip EKO-3500(prodao sam ga jer nisam imao nikog da vozi ili vuce, a kod nas je JAKO tesko naci kvalitetnu radnu snagu!), i radio sam oko 2,5kj dnevno, odnosno oko 5 sati za kj.Za "krug" mi je trebalo oko pola sata(nase duzi su 380m)
Vozio sam drugom sporohodno, i nije mogao vise.Jedino sam postizao vise kad sam radio usluzno losiji kukuruz, pa je islo trecom sporohodno)
Posle mi je radio dve godine covek sa Zmaj 223 u kombinaciji sa MTZ-920, i postizali smo bez problema 5-6kj.


Ovo vas pitam jer sada radim sa covekom koji ima SIP, onaj stari sa kratkim klipovima, i Zetor 47...i nesto :sta:

Uglavnom ujutro od 6 do uvece u 8 on meni uradi 6,5kj!!!
Za krug mu treba nepunih 12 minuta, i to sa kipovanjem!!!!!!!
Pritom nema rastura po njivi, i ne kruni zrno(nema ga na zemlji)

Znate li slicne primere?
 
ja sa svojim 223 i mtz920 od ujutru do navece znam nekad uradit od 5 do 6 hektara i to usluzno znaci nebude sve u jednom komadu
 
Zmaj 216, 3-3,5 sata/kj, sa 539 kombinovano u trećoj sporoj i prvoj brzoj.
 
Eko 3500 od 3,5 do 4 sata po hektaru zavisno od parcele, vucem ga sa torpedom 48 cetvrtom sporom i prvom brzom ako je losiji kukuruz. Inace je gusio dok ga nisam ubrzao a sada nema problema ni u najboljem kukuruzu. Neprevazidjen je sto se tice ciscenja a rastur je skoro nula. Jedina mana sto nema vetar pa kada okori ubacuje oljustenu ljusku ali je i tada cistije nego kod drugih
 
moj je brao jako prljavo kada je suva tako da si ladno mogao izgrtati oljustinu iz prikolice rukama,a kad je rosno brao je bez i jedne oljustine,isto tako mu je bila mana kod pogonskih lanaca i oklagija sto uvlace stavljiku dole na kraju valjaka se morao navariti neki lim da ne bi gusio tu na "ustima"
prijatelju reci mi pomocu kojih trikova jednoredni eko moze za 7-8sati isterati 2ha ili ti 3.5kj?? :sta:
 
North ARMY je napisao(la):
moj i od ostalih ljudi je brao 2 jutra u toku dana za tih 7-8sati :cao:

Pa tako već može.

Možda je tamo u pitanju veliki razmak u redu, nekih 50 cm biljka od biljke? :haha:
 
sokole on to ne moze da istempa pa sve da tera samo ravno i da ne ide u krug na uvratinama+kipovanje i ostalo,meni nema logike a vama :sta: :sta:
@torpedo prijatelju pa necemo se lagati :cao:
 
E ovako kao sto rekoh imao sam eko 3500 taj nit je manje brao,niti se vise kvario,a cale ga kompletnog pretresao pred sezonu(mazao,menjao...............,spanovao) i ceo vek defekt neki... :udri: :udri: sve bi bilo OK da preklane nije pukla osovina od levatora,lane su 2 osovine pukle 1 od uvodnog lanca(koju smo menjali 2.5-3dana jer je strasno pristupacna bila,druga je pukla tamo kod onog reduktora,ali to je u toku dana sredjeno.

Sad smo uzeli Z 214 od prvog gazde,na oko i nije neki,ali se nadam da se nece kidati,ono sto je dobro jeste da je PUUUNO pristupacniji i kad treba da se skine nesto i da se dodje do nekog dela,ma milina :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
sokole on to ne moze da istempa pa sve da tera samo ravno i da ne ide u krug na uvratinama+kipovanje i ostalo,meni nema logike a vama :sta: :sta:
@torpedo prijatelju pa necemo se lagati :cao:

:haha: :haha: :haha:

Sokole, ovo ti je dobro.
 
ma nije,taj berac je brao do 10jutara po 1 do 1.5jutra dnevno opustene voznje,imao je taj berac 18-20g i uvek je bilo nesto sitno,ali zadnje 2 g su osovine pocele da pucaju i tad smo videli da je vreme za drugi.
 
Ovi su bolji.
One serije pre je mučilo to što su im uvodni lanci bili isuviše dugački, pa je sa njima uvek bilo problema.
Jedan poznanik je sa tim beračem starije proizvodnje svake godine obrao oko 50 jutara i obavezno pravio remont pre sledeće sezone. Na kraju mu je "puko film" - prodao ga i kupio Zmaja 223 i više se ne žali...
 
ja berem godisnje oko 70 do 80 ha prve 2..3 godine sam imao problema ali sam to rijesio i sada ide,vucem ga sa 549 ide bez problema ako nije mekano,2 godine sam vukao sa R65 ali puno trosi veliki obrtaji buka bolje sa549
 
Nazad
Vrh