SIP berači

on dolazi krajem aprila pocetkom maja,a ja tad u banalu zescem,ali resicemo i to pa ti javim :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235420512[/time]_________________________________________________
sip je 2600 a zmaj 1600 pa nek on bira :cool:
 
Ni ja ne mogu nista pre avgusta, u nekoj sam izgradnji, zato sam i prodao mog EKO 3500 da se posluzim parama pa ce se preko leta napraviti ::novac::za drugi. :ppozdrav:
 
ja sam ga prodao od muke,a da sam se pitao za nasih 5kj ne bi ni kupili drugi
mogao sam platiti da mi se obere oko 60kj koliko sam dobio za stari+sto treba nova supa za ovaj+gorivo sto ce traktori trositi,pa delovi,dosao bih do cifre od oko 75kj /5kj godisnje=15g da mi drugi beru,al ne moz sa nekima na kraj de mi da prodajemo,pa to se ne prodaje i te fore ::lose::
 
Mozda su stariji u pravu :sta: Ja sam stvari postavio drugacije. Oberem mojih 5-6 ha, "ucinim" familiji i prijateljima isto toliko i za pare 20 hektara. Kad pomnozim to sa 70 E ciste zarade (30 racunam gorivo i amortizaciju) zaradim 1500E kesa u sezoni.
Ima jos nesto. Prosle godine sam dosta radio elektricaru,keramicaru, vodoinstalateru, limaru tako da na izgradnju kuce u osnovi 10*14 metara sa podkrovljem nikome ni dinara nisam platio sve su odradili berac i presa mada smo mnooooogoooo potegli i cale (zidao) i ja(crnac, rumun, posluga) :haha:.
Samo da mogu da uzmem samohodni ili bar dvoredni bilo bi ::novac::ko pleve
 
taj sto prodaje eko 3500 uzeo je po pola 2 sip za 4000e sa hrpom rez.delova,ne isplati mu se ima traktor od 90ks bez prednje vuce i jos 1berac,kombinacija ::lose:: ::lose::

ma obere mojih 5kj i onda bere rodjacima za dz jedva i naftu dobije u knap a amortizacije ni od korova,puno selo beraca :udri:
u mojoj ulici od 130kuca ima 11beraca 4-5jednorednih i 6-7dvorednih
 
I kod mene ima dosta beraca. Jedni beru samo sebi, drugi ne odrzavaju (kao moje komsije) pa sa dvorednim se vraca kuci 2-3 puta dnevno. Vise i bolje u sezoni sam brao ja sa jednorednim nego oni sa 223. Ali zato ima dva mislim da su Zmaj 240 (samohodni 4 reda) ubijaju se od posla, ne gase ih. Samo beru prljavo i nekoliko godina nisu imali tarupe a sada su namestili.
Posla ima za sve, ljudi cene kada im uradim cestito, bez gazenja i prosipanja, kad ispostujem vreme a sto je najvaznije,iako malo sporije, zavrsim bez kvarova.Zamisli kako je gazdi kad ovi moji beru jedan hektar tri dana u 10 pokusaja...
 
e i moj komsija ima 2redni pa ja oberem vise 1rednim
moj se nije vracao kuci zbog lanca,lezaja i ostalih sitnica,moj kad se pokida onda se bas pokida :D

ne znam sad na leto cemo da sredimo zmaja pa mozda i oberemo koje jutro da vidimo jel ima ::novac::
 
Beri i dan i noc nemoj samo jutro :haha: Ja sam brao i 21 sat bez pauze :nono: zaspim dvadesetak metara pa se cimnem :nono:
Nagu......ce nas adm. odosmo u chat :ppozdrav:
 
Ja sam sa senpeterom za 8 sati brao oko 2 jutra, od kad sam kupio ''Berka'', oberem 3 jutra bez obzira kakav je kukuruz, a ne zurim preterano. ::svaka cast::
 
RADOVAN je napisao(la):
Ja sam sa senpeterom za 8 sati brao oko 2 jutra, od kad sam kupio ''Berka'', oberem 3 jutra bez obzira kakav je kukuruz, a ne zurim preterano. ::svaka cast::
Ok ja sam i sa Sempeterom brao toliko.
Jedva cekam da NA procita ovo :haha:
 
aham moz teoretski obrati za 8h 2kj,ali kad zagusi ili kad kipujes pa izadjes da se protegnes i tako minut po minut nakupi se 10h=2kj :cao:
 
Dvoredni sip berac imamo od 99 godine rijec je o starijoj verziji
posto pisemo svaki dulum koji uradimo kod nas je dosad obrao 8750duluma
ili 875 hektara

mogu samo reci sto manje ulazes bolje ide

ako nekoga nesto interesuje u vezi njega znam mu sve saraf
 
bravo!!!ja za manje od sat hektar sa samohodni berac
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238667454[/time]_________________________________________________
prodao sam moj sempeter SIP cini mi se nesto brkali obrao samo 7 hektara a otiso za 5000evra ni farba sa nozeva za tarup nije opala!!
 
Nazad
Vrh