SIP berači

North ARMY je napisao(la):
sokole on to ne moze da istempa pa sve da tera samo ravno i da ne ide u krug na uvratinama+kipovanje i ostalo,meni nema logike a vama :sta: :sta:
@torpedo prijatelju pa necemo se lagati :cao:
Samo vam kazem kako jeste , nemam razloga da preterujem niti da lazem. pre neki dan je prodat za 2800 e pa cu do jeseni videti sta da uzmem. Nije mi jasno zasto ne verujete da za 4 sata obere njivu od hektar, duzine 300 - 400metara . Ne znam da li ste ih vi ubrzavali ali ja jesam i od tada je isao kao lud. Sest sezona je odradio i bar tri puta sebe otplatio.
 
Markane, kako se ponasa 549 sa beracem? Zar nije preslab za njega? Razmisljam da uzmem dvorednog SIPa ali mislim da je moj Torpedo 48 premali. Mislio sam da potrazim nekog starijeg rusa za berac, mozda t 40 sa prednojom vucom.
 
nisam siguran kako ali da probam :udri: od jesenas bilo lepo vreme pa sam poveo klince da se provozaju [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cljUo6e4GVI[/youtube]
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234525167[/time]_________________________________________________
pa ovao radi! :bravo:ajd na rakiju i pivo sta ko voli. :ppozdrav:

Edit by Čugi:dodati YT tagovi
 
Ja sa 48 nisam ni probao da ga vucem,odma sam ga kacio za 75. :cao:
 
i ja bi da imam 75 icu :cao: jesu li na slici u garage 48 i 75? Male neke gume ako je 48 ili su velike na 75?
 
boki je napisao(la):
Ja sa 48 nisam ni probao da ga vucem,odma sam ga kacio za 75. :cao:
Razumeo sam da imas 48, na mom su a mislim i na svima 14 ice zadnje gume dok su na tvom 12,verovatno, jer nisu nimalo sire od blatobrana :ppozdrav:
 
Upravu si.Ta moja 40-tka je pre bila bez kabine i to su one prve kao sto vidis sa crvenim felgama,dok moj komsija ima noviju na kojoj ima felge kao na 48-icama sive na koje se mogu staviti tegovi i idu 14-tice gume. Cugi izvini ako smo kolega torpedo i ja malo zeznuli temu sip beraca.
 
evo je nas dvoredni berac za kukuruz SIP TORNADO 80 kupljen pre 4 godine za oko 11500evra do sada je obrao oko 100 jutara i bez vecih kvarova,berac radi odlicno ne gusi se lepo cisti a zetor ga vuce u 4 sporoj...jedino mana mu je sto je malo dugacak i sto jedan lanac pored pogonskog kaisa tarupa onaj lanac sto pokrece maltene sve sem tarupa taj lanac trpi najvece opterecenje i brzo se pokida :udri: pa smo posle 80 jutara berbe morali da ga zamenimo malo jacim lancem i sad nema problema.. prosle godine na oko 2 hektara smo brali kukuruz koji je napala zlatica i bio je 60 posto na zemlji sav povijen pa smo samo spustili kjunove da idu skroz po zemji i sve je pokupio...inace berac je odlican :D kakva su vasa iskustva sa ovim beracima?
 
Sto se tice SIP beraca opcenito. Dobri su, jake knstrukcije i jake cjene.

Brao sam sa tornadom 35 i cistio je dosta dobro, jedne godine mi brao covjek s tornadom 40 i taj je brao odlicno, jer je cjeli dan bila neka magla i vlaga je bila pa eto. Prosle godine mi je brao kolega sa sip tornado 40 EOL 8V (8 valjaka) i taj je imo i vjerat. obro je al bez i jedne greske, kupi sa zemlje apsoluzno sve, dobra brzina u radu, ne gusi se...

Prije bi kupio SIP nego ZMAJ berac...
 
Bobo je napisao(la):
Sto se tice SIP beraca opcenito. Dobri su, jake knstrukcije i jake cjene.
Sa zmajem nisam radio a sa SIPom jesam i to mnogo tako da sam mozda subjektivan kada kazem da je SIP bolji u svemu osim cini mi se u konstrukciji, na zmaju su jace grede
 
ja imao i sip i zmaj
zmaj em sto ima jace i masivnije delove,puuuuuno je pristupacniji delovima koji se lakse skidaju i te fore,a ne kida se,ja sam muku mucio sa sipom kad ode jedan deo treba pola beraca razmontirati
 
dzabe mu jacih greda, kad ne postoji zmaj berac koji je radio kako treba a da mu ruda nije iscupana... da cilindar sto dize kos bar jednom nije proletio kroz lim i da nije pojacavan L provilima na bar 3-4 mjesta.

Ako je berac brao 10 jutara godisnje, na njemu se ne bi trebalo ni poznati da je ista i radio, a beraci koji idu u zaradu, svaki izgleda kao sto sam gore napisao, ako ne i gore. Pogotovo ako se radi o neravnim terenima i radu po losem vremenu.

Zna i SIP puci, ali ne ko zmaj.
 
gresis bobo al nema veze :D
zmaj 214s je u isom rangu kao eko3500 ili 216 kao tornado35,kod mene niko ziv nece sempetera,mog je kupio nakupac pa ga terao u srbiju dole,u selu pored mog ima eko3500 brao do 15kj godisnje,covek mu je prvi vlasnik farba stoji ko metak,on dobar a niko ga nije kupio iako trazi 2600e,covek je iznjakanog 214s ali bas isteranog prodao za 2400e
 
NA ako sam dobro video na fotkama ti si na SIPu menjao nesto u diferencijalu, na mom za 6 godina nikad nisam ni pogledao sta ima unutra samo sam dosipao ulje, niti sam imao ikakvih problema.Nemoj suditi po tvome jer je ocigledno bio krs, kod mene u selu ima blizu 20 zmajevih i bilo je 2 jednoredna SIP (moj prodat ostao samo jedan) Svake godine sam imao sve vise musterija tako da nisam mogao stizati, sigurno sam 30% ljudi odbijao(uglavnom lose platise) i brao u proseku 30 h u sezoni pored redovnog posla koji radim.
Da ne duzim cisti bolje, lagan, nizi od zmajeva, stabilniju u brdu.....Kupio za 3000, prodao posle 6 godina za 2800 e
Kod mene su Zmajevi dosta jeftiniji.
PS for NA: Cuvaj mi taj EKO ako ne budem mogao najesen nista bolje mogao uzeti dolazim po njega
 
pukla je osovina koja pokrece kljunaste lance a na njoj nikakvo opterecenje i pukne :udri:
berac je bio dobar,bolji od 50% ostalih,ali je strasno bio ne pristupacan

a treba da mi dodje jedan prijatelj iz srbije da kupi za sebe ima u opciji taj i zmaj 213,pa koji kupi...

kod mene nema brda ni 1% :cool:
 
Kod mene ima 1% brega :haha:
Jel ti pukla glavna dugacka osovina u diferencijalu ili mala kratka na kojoj je lan;anik sto pokrece kljunasti lanac?
Pa kad ti je bolji Zmaj ti prijatelju namesti zmaja a meni neka ostane SIP :ppozdrav: i svima lepo
 
Nazad
Vrh