SIP berači

Luka kakav problem sa pogonom,cega?Imam i kk30 i eko 3500 u dvoristu to su skoro isti beraci s tim da na kk30 moze da se steluje nagib komusackog stola.Na kk30 na valjcima su samopodesivi lezajevi 2 redni i mogu da se podmazuju na eko idu zatvoreni buricasti lezajevi bez podmazivanja i drugacija su kucista lezajeva.ostalo su sitnice u pitanju koje nisu bitne za rad oba beraca.Pogon,prenos,zubcanici,lanci,poluosovine,rakete,tarup apsolutno je sve isto sve pasu se sa jednog na drugog.Sta vise za dosta strme njive i pod nagibom bolji je sistem kipovanja na kk30 jer ne dize toliko kos uvis i mozes bilo gde da kipujes u prikolice dok na eko moras ili ograniciti hod bunkera sto kod nas cesto rade ili da potrazis malo ravniji deo njive jer se pun kos jako uvija i dolazi do krivljenja sasije.Naravno ovo vazi za nas u brdovitim krajevima jer skoro niko i ne koristi neke velike prikolice pa visina kipovanja na kk30 uglavnom ne pravi problem.Moze da kipuje u imt kiperku sa duplim stranicama do metar visine bez problema.
 
Poslednja izmena:
Da je bio OK kk30
Meni SIP stigao do TORNADO
Berači je prva farba prvi vlasnik, nije pucala šasija,
Ima sve limove original, svi reduktori su uradjeni pre 30_40kj, prividni lanci su novi, nije ubrzavan, još uvek original lezajevi na tarupu, osovine nisu varene, zamenjena velika remenica na tarupu jel je jela kaiš
Sad odma može u sezonu!
Jesenas je crkla originalna uzana guma i stavljena od tamića, debela je original,
Menjani su otkidački valjci, komušaljka,
Kakav je došao iz Slovenije takav je sad naravno sa tragovima višegodišnjeg korišćenja, malo je izbledela farba, čak je i kardan original! Nije izlupan, izudaran isl
Varen je flah koji drzi okrugli reduktor, i nosač ležaja kardana
Ja ga prodajem jel nemogu stići da radim kukuruz u klipu! Jesenas sam obrao 3kj kome sam baš morao
Sa njim dajem i donju poteznicu za male IMT traktore





Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Otišao JANEZ nek ih sluzi kao i mene ode za Kruševac
Svaka mu čast i konstruktoru i inženjeru
Ode seljaku to mi drago nije trgovac, da dragi Bog da da stignu sretno daleko je
I da im prsti ostanu i da dobro zarade sa njim!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Провезоше данас једног на приколици ауто путом, да није твој?
 
Sad u 21:30 su krenuli u sela, loša auto prikolica jedva smo uspeli da rasporedimo teret, loše torzije
Nek im je sretno u podne su krenuli kod mene a stigli u 19h
Znači natovaren bar 10_11h vožnje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pozdrav: Da se predstavim ja sam Boban iz Nisa, tj G.Han.
Kupio bi berac kk30, gledao sam oglase vecinom preprodavci, ja bi vise voleo da berac kupim od vlasnika, ako neko zna gde se moze naci, bilo bi mi od velike pomoci.
 
Pozdrav: Da se predstavim ja sam Boban iz Nisa, tj G.Han.
Kupio bi berac kk30, gledao sam oglase vecinom preprodavci, ja bi vise voleo da berac kupim od vlasnika, ako neko zna gde se moze naci, bilo bi mi od velike pomoci.
Drugar prodaje Eko prvi vlasnik berac potpuno ispravan.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Danas na prvom krugu eko 3500 mi otkine pogonsku osovinu.onu sto izlazi iz reduktora i vodi levo na pogonske lancanike.sta moze biti uzrok tome?zavarili smo pa cemo cideti ujutru kako ide.
 
Ona oće da pukne baš uz lančanik
Obično posledica loše obrade, zaklana
Nova je 3_4 crvene
Pukle su mi 2 od 1983_2018
A prosek branja je bio 80_120kj godišnje


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mozda je pitanje glupo ali neznam pa bolje da pitam.Jel moze kk30 da kipuje u prikolicu sa duplim stranicama posto ne dize bunker visoko kao eko 3500.Nisam video nijedan u mom kraju kk30 svi kupuju eko.Meni treba samo za svoje potrebe pa bih uzeo kk30,ali me buni dali moze da iskipa.Prikolica je ljutomerka jednoosovinka ali sa gornjim stranicama 40cm nisu fabricke gornje
 
Koji je ovo berač, da li neko zna koju oznaku nosi,potrebna mu je osovina tarupa, za jednog mog poznanika...
 
Dvoredni šempeter SIP
33 noža tarup
16 valjaka
Dk 5501 ili tako nešto
Uzimao sam tu osovinu u plamen srbobran pre 7_8god oko 250e
Mora i nove noževe i nove osovinice, zadnje noževe moraš skraćivati 10_12mm da ne kače od plehove



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Menjam gumene valjke i lezaje u kucistima na tornadu 80. Sa jedne strane gumenog valjka ide -zupcanik, distanc kuciste lezaja pa jos jedan distanc i onda gumeni valjak. Pitanje : sa druge strane dal isto ide distanc pa kuciste lezaja ili netreba distanc.
 
Nazad
Vrh