SIP berači

Vrlo sam dobro upoznat koliko kosta jedan walterscheid ili kako se vec pise... Ovaj moj se zaradio bar 6-7 puta svih godina sto je terao berac i 100-tinjak tura stajnjaka u par navrata. Spasio mi je berac par puta od nekog veceg kvara i djubretaru bezbroj puta jer kupujem stajnjak od covjeka gdje se nadje svega i svacega.

Jedina razlika sto bi mi svabe bilo zao rezati po mjeri, za njega su zamjenske cjevi skuplje nego kompletan slovenski kardan tako da mislim da za potrebe branja kukuruza jednorednim beracem i za pogon male djubretare slovenac i vise nego dobro odradjuje posao.

Za vece berace, ogromne djubretare, prese, silokombajne vucne i slicne prikljucke s vecim opterecenjem naravno da treba jaci kardan jer presa ako je u pravoj masi usuce slovenca kao perec.
 
Kad je vec rijec o kardanima, kad sam kupio nov berac kupio sam i kardan za njega slovenac sa duplim zglobom i sklopkom, cijena 365e, imam samo rijeci pohvale za njega. Kardan je radio 7 godina, i to postenski se naradio, kacali smo za sve, posle sedam godina otpala je kugla na duplom zglobu, krstovi su vec bili dosta potroseni. Kardan sam remontovao i koristim ga po potrebi.Kronerina sklopki su se toliko pojeli da vise nije mogla ni 1 min da bude u radu a da ne spadne s vretena, tako da sam u mjesto nje kupio obicni zglob kardana i stavio.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Kad je vec rijec o skupljoj varijanti vlasnik sam i Walterscheid-a dvije godine. Kopao otac kanal za vodu kod jednog covjeka, i rucali mi, kaze ima nekih kardana nabavlja iz Njemacke, udjemo ja s njim ugarazu ima sila kardana, reko imas li kardana s dva zgloba kaze nemam takvih, razgledao ja kardane uzeo jedan pogledam ispod plastike kad ono dupli zglob, ima cijev na njemu, druge strane kardana nema, kardan kao nov, reko koliko kosta ovaj kaze 75e, reko kupljeno, moj je.. I kad sam bio Njemackoj skrenemo da pogledamo cijenu kardana, cijenu kad sam pogledao zaprepastio sam se, ni manje ni vise glava s duplim zglobom bez cijevi, kao kod mene sto sam ja platio 75e, kosta 850e.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Kad spominjete i italijanski kardan, kad sam uvezao presu iz Njemacke na njoj sam dobio kardan, tj dva kardana Bondioli & Pavesi
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Hvala ali nije sve moje. DV i Tornado 80 su moji a zmajevka i ovaj bez prednje komsijini.:osmeh:
Odlicne masine jos samo da je bilo vise kukuruza gde bi nam bio kraj.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav forumasi. Redovno citam forum ali ne ucestvujem previse u diskusijama. Naime, treba mi pomoc, ako neko zna. Kupio sam berac SIP KK30, pa ga sada pred sezonu malo sredjujem. Treba mi pomoc oko nozeva za tarup. Ako neko ima iskustva, kako je najbolje naostriti nozeve, da li obicnom brusilicom, ili je bolje platiti nekome da ih nagreje kovackom vatrom i " isklepa ". I koliko se hektara moze obrati sa jedniom ostrenjem, posto sam cuo da tupi nozevi mnogo " guse " traktor. Inace planiram ga vuci sa IMT 542, koliki ucinak bih mogao da imam, naravno ako sve bude OK. Hvala unapred.
 
Pozdrav ljudi treba mi pomoc. Ukrali su mi sa beraca kuciste sa kog one gumene zvezde iznad komusackih valjaka dobijaju pogon. Znaci ono veliko okruglo. Da li neko zna gde bi to mogao da nabavim polovno? Hvala vam unapred.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel ovo treba da je ovako pojedeno? Mislim da nema možda neki fabrički žgljeb?

2vN0Typ.jpg


Nešto me muči telefon, neće dobro da postavi sliku...
 
Poslednja izmena:
I mi se danas bacili na berač... Koliko je bilo lufta još smo dobro uspeli da izvučemo... Do godine nam ne gine generalni remont, zamena svega potrošnog... Ove godine se nema

0V3eYmU.jpg

VMWjZjt.jpg

42fmyv3.jpg
 
Nazad
Vrh