SIP berači

Kako možeš da ga spustis skroz po zemlji da ide?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
Kod mene poteglica je resena na isti princip kako i kuka, tako da mogu da regulisem na koja visina da ga teram, samo na poprecnoj gredi na poluzi zakacim lanec kako bi oslobodio hidraulik, a lanac drzi sav teret, tako da hidraulicna pumpa nema teret dok berem. Ne znam dal sam dobro objasnio ali sledeci put kad berem slikacu pa slika bi bila jasnija od mene.
 
prnjavor3 ne desava se to non stop, sve zavisi od kukuruza, kakav je, koja sorta, itd. Negdje ide kao lud, a negdje samo nabija i nabija. NA kad je prinos 5-6 beraca na 1ha, mislis da se ne moze ici tom brzinom?
 
Same ako mislis na berac=bunker onda i moze tom brzinom.Eto ti grube racunice 2 bunkera od sipa eko 3500 napune 1 prikolicu kipericu koja zahvata 2,5 kubika.Tu istu prikolicu kad kasnije okrunis daje 1000-1200kg zrna sa 14 posto vlage zavisno od toga kakav je kvalitet zrna tj njegov hektolitar.Dakle 10 bunkera oko 5t zrna po ha(gruba racunica).Zato i moze ta brzina branja,mada je na t40 veca zapremina bunkera spram eko 3500 pa je taj prinos zrna malo veci po ha ali opet to su dosta skromni prinosi za dobru godinu.Recimo meni su ove godine svi kukuruzi bili sejani na 24cm i prosek mi je na ovakvu godinu 4500kg/ha pa mi je opet tih 6.5km/h prebrzo da bi se kukuruz kvalitetno komusao a to mi je jako bitno jer kukuruz sipam direktno u cardak bez dodatnog ciscenja. U godini kao sto je prosla kad mi je prosek bio 10-12t/ha nemoguca misija je bilo voziti brze od 4.5km/h.
 
napravi neku sliku zanima me kako si izveo pogon za ventilator,dal neko zna majstora koji pravi ventilatore[imam tornado 40]
 
Evo slika kako sam uradio..
156eh5h.jpg

oaowlf.jpg

28s9gmr.jpg

2qjaoeb.jpg

vwsebs.jpg
 
Danas sam brao neki pionir neznam tacno koj, ali KK 30 je tako prljavo brao da nisam imao nikakvu ideju kako poboljasati rad berac. terao sam ga 2 spora posto kukuruz je dosta dobar bio. Nije ga krunio, dobro ga cistio ali komusina je podosta ubacivao u bunker. Od kavarova sam imao samo skinut lanac koj pogoni elevator, resio za par minuta i nastavio. Gume na komusacki valjci su dobre, e sad svaki savet kako da resim prljavo branje je dobrodosao.
 
Kad zestina je prosla opet se bralo cisto. Od kvarova ispala mi osovina sto ide do prvog reduktora, ispala je komplet sa lancanikom koji je namesten na reduktor pomerila se prema traktor. Gledao sam da vidim kako je osigurana ali osim dva lezaja na pocetku gde ide karadan drugo nisto nisam nasao. Dali je do lezajeve ili treba imati neki osigurac neznam.
 
Zavrsio branje pa resio da se igram majstor, radi to sto majstori kod nas samo ti uzmu novac i defekt rese za da opet ga trazis posle nekoliko casa rad. Rasturio sam KK 30, odnosno povadio sve limova, izvadio komusacki valjci, i nasao dva lezajeva koja moram zameniti. Lezajevi koi su na mala osovina od gde komusacki valjci dobivaju pogon su otisli i ostetili osovinu. To cu lako da resim ali treba mi savet kako da zamenim gume na komusacki valjci posto berac mi je rasturen bolje bi bilo da i zamenim i posle toga ostaje samo farbanje i da cekam novu sezonu. Ostali sklopovi su ok tako da nisam pogresio sto sam isao u Srbii po berac. Kod nas bi trebao platiti 2000 eura vise i plus bi morao raditi remont posto nekako mi nije izgledao u dobro stanje, taj sto sam gledao kod nas je bio EKO 3500 ali to mi ne znaci nista posto koristim standardne 3,5 tonke za prevoz kukuruz.
 
[na kojoj visini treba nastelovati gume koje stoje iznad valjak sto guraju kukuruz ka elevatoru koji podize kukuruz u bunker

vwsebs.jpg
[/QUOTE]
 
Nazad
Vrh