SIP berači

Ja mislim da imaju jel sam cuo od mnogih da su imali.. E moj je stigao bez toga...
 
Nas je Eko 3500 íz 84god imam jos uvek cuvam sve delove od skupljaca zrna ima: sito, fioka,dva lanca,letve metalne sto su sklanjale ljustiku.dve osovine sa kucistima, Ćale je to skinuo cim ga je kupio i sve stoji na tavanu.
Pitanje gde god se ogulila crvena farba na beracu ispod je zelena, slusao sam pricu da Sip uopste nije pravio te prve serije beraca nego da je uvozio DAJC FAR i farbao u crveno, malo mi je šašava prica ali tipicna za Slovence
 
Video sam na jednom DK 5500 koji je imao FUL opremu:hidro rudu, hidrauliku za ispravljanje bunkera u transportu,hidro dizanje beracke sekcije skupljac zrna, iznad one ladje koja se nalazi íspod komusaljke stoji síto zrno pada kroz sito na ladju sa ladje u puz koji ga nosi u vertikalni elevator za klip.
Po meni je to mnogo bolje od "FIOKE" na jednorednom
 
Ja imam dvorednog sip-a DKO 5501 kod mene je ostala samo ladja,ostalo je sve skinuto a iz kog razloga ne znam...
 
Imam ja fioku od jednorednog sipa,sluzi mi kao fijoka za alat ispod tezge u radionici,a od sakupljaca zrna sa dvorednog sipa imam samo ladju.
 
Drustvo da li ste mozda drugcije resili onu rascepku sto pogoni valjke na komusaljci??? Ne one 3 sto idu jedna u drugu tu je sve ok nego mi kida one druge sto su 2 jedna u drugu!!!!!!!!!!!! Na kraju sezone muke sam patio sa tim!!!!!! Otisla mi i osovina koliko puta je pukla ta rascepka... Jedini var ove godine.. Poslednju njivu sam zavrsio tako sto sam tu zaglavio jedan onaj zubac od sunca (grablji) skracen i tako sam zavrsio poslednju njivu... Neznam kako da resim to !!!!
 
Bane,
Kod mene u mom kraju nosi epitet kao najsporijeg beraca. E sad, sve zavisi u kakvom je stanju i za koliki se povrsinu planira koristiti. Nije tezak za vuci, pogodan za brdovite krajeve sasija mu zna popucati (mana svakog sipa) al to se da povariti i ojacati uz minimalna ulaganja. Po meni jedina mana, spor berac!
 
Sto se svi zale na sasiju nije mi jasno... Sta je moj sve obrao i nide ali nigde nije puklo nista!!!!!!!!! Pa koji jednoredni nije spor... Kako je rodio kukuruz ove godine brze od 2-3 spore na IMT 539 niko nije mogao ni SIP ni Zmaj...
 
Drustvo da li ste mozda drugcije resili onu rascepku sto pogoni valjke na komusaljci??? Ne one 3 sto idu jedna u drugu tu je sve ok nego mi kida one druge sto su 2 jedna u drugu!!!!!!!!!!!! Na kraju sezone muke sam patio sa tim!!!!!! Otisla mi i osovina koliko puta je pukla ta rascepka... Jedini var ove godine.. Poslednju njivu sam zavrsio tako sto sam tu zaglavio jedan onaj zubac od sunca (grablji) skracen i tako sam zavrsio poslednju njivu... Neznam kako da resim to !!!!

Jel ti otkine od jednom tu rascjepku, ili je povremeno izturpija (oslabi je) pa pukne ?
 
E sad stvarno neznam to... Ja stavim novu i sledece primetim da stali vajci... Jednostavno prekine se.. Sad mi zbog toga i osovina otisla jel nemogu odmah da primetim da stanem pa uvek malo vrti u krug na prazne i eto...
 
Moguce da ti baca osovina, pa kida tu rascjepku....bio slucaj kod kuma, ja licno na svom sipu nisam imao taj problem. On je dugo muku mucio bas sa tim rascjpkama, i znam da mu je rekao jedan majstor, kad zamijenis osovinu i sve to spakujes, samo redovno zaljevaj uljem po toj rascjepki i zarezu gdje prolazi rascjepka. Njemu bilo smijesno, i stvarno od kad je nekoliko puta na dan, poce zaljevati uljem, nikad vise nije imao tih problema. Mozda i ako malo ima trenja, (u slucaju da baca osovina) ulje sve to ublazi i jednostavno se stabilizuje. Ne kosta te nista, mozes pokusati.
 
Nemislimo mi na istu rascepku... Nego na onu sto drzi onu krusku na osovinu e to meni kida... Ne onu veliku sto idu 3 jedna u drugu... Sta tu da podmazujem kad tu nema trenja i nema tu sta da baca...

nego ne kida one 3 jel su jace nego uvek pokida ove druge jel su 2 naravno...
 
Onda ne mislimo na istu rascejpku, ja sam mislo na onu jacu iz tri dijela. Najbolje ti je da skines lanac, pa da rukom okreces valjek da vidis stvarali se negdje otpor....da negdej nesto ne zapinje i sl.
 
bane, ja sam imao sip 35 pet godina, u odnosu na 40-ku dosta je spori, ali lagani za voziti. Ja sam ga vozio sa imt 539, najbrze sto moze da ide je treca spora, o prvoj brzoj i da ne pomisljas, ako beres u strani, i kad se nagne na desnu stranu, tu je odmah 2 spora, inace ga zatusi..Vise bih ti preporucio 40-ku ako si u mogucnosti, dosta je braza, ja svoj vozim oko 6km/h.. A da se nadovezem za pucanje sasije, za prve serije 40-ke znaju da pucaju, tanka im je sasija, dok ove nove imaju jacu sasiju, i rijetko koji zna da pukne..
Ciro ne razumijem te bas, pucaju ti oni stiftovi na srednjem valjku na koji se uklapa zupcanik na koji dolazi prenos iz reduktora sa uvlacnih raketa, ili ti pucaju oni stiftovi sto drze osovinu kroz komusacki valjak?
 
Nemislimo mi na istu rascepku... Nego na onu sto drzi onu krusku na osovinu e to meni kida... Ne onu veliku sto idu 3 jedna u drugu... Sta tu da podmazujem kad tu nema trenja i nema tu sta da baca...

nego ne kida one 3 jel su jace nego uvek pokida ove druge jel su 2 naravno...


Tebi ustvari kida rascepku u sfernoj cauri koja ide direktno na pogonsku osovinu komusaljke.Ta sferna caura se nalazi u sklopu spojnice koju svi znamo po zarezu. Kolega Ursus je bio blizu moguceg resenja tvog problema samo sto se umesto ulja koristi tovat mast.Pogledajte malo bolje katalog od EKO3500,KK30 i Tornado 35,a ta spojnica i prenos ka svim komusaljkama su kod svih potpuno isti, u spojnicu se stavlja tovat mast i sferna caura mora da se kupa u njoj. Ne postoji tu direktno trenje ali postoje udari kako od samog ukljucenja masine u rad tako i bacanje osovina. Cak sta vise, a to ne znam dali neko radi, tovat mast ide i na sve komusacke zupcanike koji se oslanjaju jedni na druge i tako se medjusobno pogone,isto naznaceno u katalogu. Licno sam imao pre dosta godina isti problem sa kidanjem rascepke u sfernoj cauri i otkada pred sezonu rada napunim spojnicu sa tovat masti vise mi se nije pojavio taj problem.Sto se tice rascepki,ne kupujem svasta nego od Termometala iz Ade.
 
bane, ja sam imao sip 35 pet godina, u odnosu na 40-ku dosta je spori, ali lagani za voziti. Ja sam ga vozio sa imt 539, najbrze sto moze da ide je treca spora, o prvoj brzoj i da ne pomisljas, ako beres u strani, i kad se nagne na desnu stranu, tu je odmah 2 spora, inace ga zatusi..Vise bih ti preporucio 40-ku ako si u mogucnosti, dosta je braza, ja svoj vozim oko 6km/h.. A da se nadovezem za pucanje sasije, za prve serije 40-ke znaju da pucaju, tanka im je sasija, dok ove nove imaju jacu sasiju, i rijetko koji zna da pukne..
Ciro ne razumijem te bas, pucaju ti oni stiftovi na srednjem valjku na koji se uklapa zupcanik na koji dolazi prenos iz reduktora sa uvlacnih raketa, ili ti pucaju oni stiftovi sto drze osovinu kroz komusacki valjak?

Pica mi onaj stift na srednjem valjku ali ne onaj iz 3 dela vec onaj drugi sto ide do samog valjka... Neznam kako da objasnim nisam slikao!!!!!

- - - - - - - - - -

Tebi ustvari kida rascepku u sfernoj cauri koja ide direktno na pogonsku osovinu komusaljke.Ta sferna caura se nalazi u sklopu spojnice koju svi znamo po zarezu. Kolega Ursus je bio blizu moguceg resenja tvog problema samo sto se umesto ulja koristi tovat mast.Pogledajte malo bolje katalog od EKO3500,KK30 i Tornado 35,a ta spojnica i prenos ka svim komusaljkama su kod svih potpuno isti, u spojnicu se stavlja tovat mast i sferna caura mora da se kupa u njoj. Ne postoji tu direktno trenje ali postoje udari kako od samog ukljucenja masine u rad tako i bacanje osovina. Cak sta vise, a to ne znam dali neko radi, tovat mast ide i na sve komusacke zupcanike koji se oslanjaju jedni na druge i tako se medjusobno pogone,isto naznaceno u katalogu. Licno sam imao pre dosta godina isti problem sa kidanjem rascepke u sfernoj cauri i otkada pred sezonu rada napunim spojnicu sa tovat masti vise mi se nije pojavio taj problem.Sto se tice rascepki,ne kupujem svasta nego od Termometala iz Ade.

Ali neznam kakve veze ima sa podmazivanjem kad puca ta rascepka sto fiksira cauru za osovinu valjka...

I ja to podmazujem UVEK i zupcanike na valjcima,e sad nisam napunio bas tu sa tovatnu mast ali je ima...
 
Pica mi onaj stift na srednjem valjku ali ne onaj iz 3 dela vec onaj drugi sto ide do samog valjka... Neznam kako da objasnim nisam slikao!!!!!

- - - - - - - - - -



Ali neznam kakve veze ima sa podmazivanjem kad puca ta rascepka sto fiksira cauru za osovinu valjka...

I ja to podmazujem UVEK i zupcanike na valjcima,e sad nisam napunio bas tu sa tovatnu mast ali je ima...


A zasto je ubacena ta sferna caura u spojnicu i ima taj radijus? Da prilikom okretanja kompenzuje udare bacanja komusacke osovine o unutrasnji zid spojnice i zato mora biti podmazivanja. Bez nje kada bi samo ubacio tu tvoju rascepku sto je sada lomi, lomio bi je jos nekoliko puta brze. I pogledaj ako spojnica sa unutrasnje strane ima udubljenje od caure,onda mora da se menja a mi je samo menjamo kada vidimo da je razlokan onaj procep za tri rascepke.
 
Pozdrav, ako može pomoć imam problem sa sip 40, radi se o velikom privodnom lancu koji mi spada.Naime lijeva strana spada, dok je desna ok, ali je desni upola labavije dotegnut i ne spada.Dakle zamijenio sam oba zubčanika i gornji pogonski i donji na kojem se doteže lanac, stavio sam i nov lanac i opet se desi da spadne u dan bar par puta, Štimac da sam ga znatno dosegao da nespavanja, jer ako je labav spadne brzo_Ono sto sam primjetno dok je bio labavije dosegnut i najmanji klip ako podiđe pod njega znaci ga sa zubčanika, sad kada je jače dosegnut nepodilaze kukuruzi i rijedak spadne ali se desi u dan par puta.Ono što sam primjetio sad kada je jače dosegnut spadne kada naleti na zelenilu stabljike.Uvjek spada na gornjem pogonskog zubčaniku i na gornju stranu ga izbaci.Ono sto se da primjetiti da lanac troši donji zubčanik sa gornje strane, a i stari ali gornji je doslovno ga išiljio, nadam se da sam sve rekao, ako je tko imao sličan problem molim da mi odgovori, pozzpozz

- - - - - - - - - -

Da kažem još i da sam ležaj pregledao ispod pogonskog zubcanika i nije otišao, kao i ploču koja klize uredno ispod donjeg zubcanika kada se doteze lanac, sve funkcionise a lanac opet spadne, dakle sto primjetim jest da donji zubcanik drži vise na sebi lanac jer ga skida troši ga, kako to riješit, valjda bi gornji trebao ići gore i kako to podesiti i vidjeti dali su u ravnini, neznam na koji način, hvala
 
Nazad
Vrh