SIP berači

Komušački sto nije za pogone preko krutih veza.Na Bourgoinu sam takođe imao pogon preko kardana i dešavalo se da usled preopterećenja nema stajanja niti proklizavanja što rezultira paljenjem gumica a da je na remen(kaiš) ne bi do toga došlo.
 
Berko je malo drugačije konstruisan-kod 2-rednih ima i samoodgušenje a kao što sam i napisao retko on zaguši
 
Ja bi ga vukao sa masey ferguson 148, tako da dvoredni bi mu bio mnogo pogotovo zmaj posto je tezi od ostale. Isto tako bio bi problem i do njivama posto del od puteva je dosta tesan. E sad MF 148 je malo sporii od 539 ali snaznii i na kardanu i na motor i plus ima veca tezina, tako da prva brza ili eventualno treca spora bi ga terao jednoredni bez problema. MF nije duplak.Evo na ove podatke sva saveti su dobrodosli. Hvala unapred.
 
Kolega samo uzmite sto imate delova kod Vas u Makedoniji to je jedan od najbitnijih faktora. Sta da rade ljudi koji imaju npr Gataric koji se vise ne proizvodi, a nema ni lagera po prodavnicama niti prodavci napamet znaju koji deo odgovara.
 
Kupuj Sip 40. Imao sam i 3500 i 40. Ne mogu se porediti ni po cemu. Dosta jaci, bolji, brzi, jednostavniji. Lezaj na perusackom valjku zamijenis za 10min..
 
ne,to kazu ljudi koji su imali berka,i koji su ga treci dan naterali ispod supe i kupili z224 da zavrse berbu,jer ovaj nije bio ni za sta,,,to je bilo oko 2000 te god..i znam te ljude jako dobro,prepedantni su a i pravi domacini,tako da nije bilo da nisu znali da rade sa njim ili nesto slicno...
 
Ne,pogresno si me shvatio,ni ja nemam ni traktor,ali taj berko nije uopste da ga teras kao recimo zmaja.,danonocno,normalno,uz redovno odrzavanje..on je vise hobi..nisma to mislio,vec sam hteo reci da nisu neke brlje i da ne znaju nista o masinama.isto tako i kod nas bili kupljeni 4 kom nova djuro djakovic corn linera,i niko ih nijdm drzao duze od 2 sezone,svi kupili 224,to nije slucajnost.
 
Ja tvrdim da nisu znali da rade sa njim,to će ti potvrditi vlasnici berka,i meni je trebalo par godina da mu doakam pa sam hteo i da ga prodam a pre toga sam radio sa SIP-om 15-ak godina.Berko ima više prednosti nego mana i pristupačniji je za održavanje ,
 
Druze,ako das pare za novo to MORA da radi,a ne da ga ispitujes par godina...a ovo ce ti potvrditi svako ko je kupio novu masinu,pa nije to spejs satl da ga nemozes nastelovati..kako zmaj radi?kad je tako savrsen,sto mu nisu namestili skupljac zrna?ti svi gumeni valjci jos vise okrune,a i to se prosipa,
 
koja je razlika izmedju sip eko 3500 i sip kk30,osim sto eko dize bunker vislje pri kipovanju.Razmisljam da kupim berac samo za svoje potrebe dvoumim se izmedju ova dva.
Dajte predloge sta kupiti
 
Skoro nikakva razlika,reduktori isti ,poluosovine takodje,svi lanci imaju isti korak,otkidacki valjci isti,tarup isto radni(komusacki) sto za ciscenje isti imaju po 6 valjaka.Razlika :duzi klipovi kipuje vislje,jedna guma je balonka na kk30 su iste obe uske,na kk30 moze da se podesava nagib komusackog stola na eko 3500 ne,kucista lezajeva i sami lezajevi na kk30 se razlikuju od eko3500,na kk30 idu samopodesivi lezajevi dvoredni i imaju mogucnost podmazivanja,eko 3500 ima drugacija kucista,unutra ide buricasti lezaj koji je zatvorenog tipa,ne podmazuju se.Osovine valjaka su iste pa se na kk30 mogu izbaciti i motirati kucista sa lezajevima sa eko3500.Odprilike to su glavne razlike mozda ima nekih sitnica al su manje bitne i sto je najvaznije svaki deo sa eko 3500 pasuje i na kk30.Pozdrav:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh