SIP berači

Polako se privode pripreme kraju, jos samo da se sklopi. Zamijenili smo 4 lezaja na raketama, dva stifta sto drze raketa u gornjem dijelu, 4 lezaja na dva perusacka valjka, dva lezaja na ulaznom ventilatoru, gornji zupcanik sto pogoni uvlacnilanac, stift sto pogoni perusacke valjka i navarili smo kuciste gdje ulazi taj stift. Jos je je u planu da remontujemo komplet tarup, dva lezaja, piksne, limove, dva kucista, sve u kompletu, samo osovina ostaje.. Berac je kupljen nov 2006 god, do sad obrao oko 270ha. Prve dvije sezone nije bilo kvarova, trece sezone otac je slomio vreteno na centralnoj osovini gdje se stavlja kardan, spao mu prvi kraj traktora s medje i zadnji tocak se popne na kardan i slomi koronere na osovini. Cetvrte sezone zamijenili 4 lezaja na zvijezdama i cetiri lezaja na dva perusacka valjka. Pete sezone dva lezaja na ulaznom ventilatoru ( da ga tako nazovem ). Seste sezone dva lezaja na tarupu, i lezaj na osovini sto pogoni tarup gdje se nalazi velika remenica. Sedme sezone nista nismo radili. Pred osmu sezonu zamijenili smo 4 lezaja na dva perusacka valjka, cetiri lezaja na dva metalna valjka sto se nalaze na zadnjem dijelu beraca, uvlacne lance, lezaj na donjem zupcaniku uvlacnih lanaca, plasticne spanere. Ovo sto sam naveo sve smo mijenjali pred pocetak sezone ( osim kronera na centralnoj osovini). Prosle godine kada kada smo zamijenili uvlacne lance ( fabricki lanci nisu imali spojku) dok su ovi lanci koje smo kupili imali, i tako pred kraj dana ostalo mi jos nekih 10 kratik redova, kipam ja, otac stao pored beraca i primijeti da na jednom lancu gdje je spjka nema splenti i gornje plocice, reko ajd moze izdrzati ovih deset redova. Kad negdje na polovini drugog reda lanac puce i uleti izmedju valjaka. Dodjemo kuci, u tome i kisa poce da pada, sutra ustali, pogledamo slomilo gornji zupcanik sto pogoni uvlacni lanac, nista strasno. Kad smo upalili berac, on se sav trese, ono od udara smotalo osovinu sto pogoni uvlacne lance, uvlacne rakete, rasklapaj sav reduktor, ispeglamo osovinu i sve nazad..
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
I ja sam jednom rasklapao kuciste na okidackim valjcima tj raketama, isto tako sam morao raskopat sve otisao mi bio lezaj u kucistu.
 
Jedno pitanje za vlasnike dvorednog sipa tornado 80. isao sam danas da gladam jednog da pazarim i neradimu ventilator, dobija prenos do reduktora ali ne daje prenos iz reduktora na remenicu koja pokrece ventilator, sta bi moglo da bude dali je to neki veci kvar tj dali je skupo za popravit jeli neko ikad rasklapao taj reduktor ili slicno?
 
Mislim da je isti reduktor kao i na sipu 40 sa ventilatorom. U tom reduktoru postoje dva lancinka i lanac koji ih spaja. Tako da, nahvjerovatnije je da je pukao ili spao lanac, nikakv ozbiljan kvar. Moguce da je i viljuska koja uzubljuje tj.gura lancanik po vratilu, ne uzubi do kraja. Sve su to sitni i dosta jeftini kvarovi. Pokusaj tu rucicu gurnuti malo jace da uzubi, one inace teze ukopcavaju ventilator, mozda i nije kvar, samo se tesko ukopcavaju.
 
Nije drug kao na jednorednom, ja sam imao 40-ku neki je dan prodao cak je i duplo manji reduktor nego u jednorednog pa zato i neznam sta je uzrok mada i ja sam tvog misljenja da nebi trebao biti veci kvar.
 
Ja napisa samo da uporedim 40, mada opet cisto sumnjam da je neki veci kvar. Ako planiras pazariti, po mom misljnju nije neka stvar zbog koje ne bi uzeo berac. Srecno sa kupovinom. :ppozdrav:
 
Ja napisa samo da uporedim 40, mada opet cisto sumnjam da je neki veci kvar. Ako planiras pazariti, po mom misljnju nije neka stvar zbog koje ne bi uzeo berac. Srecno sa kupovinom. :ppozdrav:
Ok drug u svakom slucaju hvala ti i ja se nadam da nebi bio neki veci kvar. I dali bi mi neko znao reci vezano za kardan nesto, ja imam kardan sa duplim zglobom, radio sam sa 539 i t40 a sad ocu uzet t80 i radicu sa torpedom 75, dali mogu radit sa njim u ovoj kombinacijia'? tj, dali ima razlike u kardanima odnos snage za jednoredni i dvoredni berac?
 
Ima samo razlike u sigurnosnoj spojnici,ako je kardan ima a trebalo bi,ja sam stavljao od jednorednog sipa na dvoredni dko5501 i mogao je da ga tera samo kada je kukuruzovina bila uprzena a kad je bila vlazna nije mogao preskakala je spojnica za jednoredni ide spojnica od 600 Nm a za dvoredni od 900 Nm
 
Mogu da se istrose zupcanici ili eventualno da crkne lezaj,ja sam imao jednorednog sipa nikada nisam imao problema sa tim reduktorom.
 
Kad su moji kupili novog SIPA Eko 3500 nisu dobili sakupljac zrna... Ja pretstavu nemam kako to cudo radi i kako izgleda???? Ima li neko sliku od tog sakupljaca zrna jel bi hteo da ga montiram jel se ove godine dosta krunio kukuruz...
 
Znaci moj Sip to nije imao????????? Onda sam krivo informisan... Hvala kolega... I meni bilo cudno kako se to montira...
 
Gresis Bobo,imao je i EKO 3500 sakupljac zrna,mi smo ga kod nas skinuli posto se kod njega zrno skupljalo u metalnu fijoku koja se nalazila ispod komusaljki koja se jako brzo punila pogotovo kada se kukuruz mnogo krunio,kod dvorednog sipa dko i tornada 70 je to bilo reseno puznim transporterom koji je zrno vukao do velikog elevatora a ovaj ga zajedno sa klipovima vukao u bunker,ja jos imam delove od sakupljaca od mog sipa fali mi samo lanac koji vukao ljustike i izbacivao ih sa strane.
 
Znaci mali sip je imao samo to korito ispod komusaljki???

Pa zar se to ne napuni brzo lisca???
 
Ja se ispricavam na krivim informacijama ali ja to nikad vidio nisam na SIP beracima a ovdje ih ima na svakom cosku...
 
Nazad
Vrh