SIP berači

Sto se tice sorte kod nas uglavnom seje 677.
 
sip40@ vidi se da ti se heder iskrivio, lanac ti je deljao taj deo dole ispod pogonskog lancanika, i verovatno zbog toga je lanac uvekk zapredjen

borko jagodina, da jeste stradao heder, sve ostalo sam ovih dana pregledao i do hedera je, ali ako imas prijedlog kako najlakse ispraviti heder predlozi, ili netko drugi hvala unaprijed, imao sam nekih prijedloga da hidrauliku podignem do kraja a potom dizalicom ispravljam ispod heder tj. podizem i ravnam, neznam koliko je to pametno da nebi izbio hidraulicni klip za heder....
 
Mozes slobodno, zategni dizalicom tu stranu koju treba dizati u vis, uzmi malo tezi cekic i kad zatenes, udaris koji put cekicem, tu stranu gore do vrha kod reduktora, i opet zategnes dizalicom....tako dok ih ne izravnas. Nije to neka jaka veze, mota se to lako. Nama se desilo prve godine kad smo uzeli sipa, zakacimo za panj, na okretnaju i razvucemo heder totalno. razmak izmedju letvi bio oko 20 cm, skinemo ga, zavezemo flasincugom oko njega...bez ikakvih problema ga vartimo u prvobitno stanje. Povarimo i do dana, danasnjeg nkavih problema sa istim.
 
borko jagodina, da jeste stradao heder, sve ostalo sam ovih dana pregledao i do hedera je, ali ako imas prijedlog kako najlakse ispraviti heder predlozi, ili netko drugi hvala unaprijed, imao sam nekih prijedloga da hidrauliku podignem do kraja a potom dizalicom ispravljam ispod heder tj. podizem i ravnam, neznam koliko je to pametno da nebi izbio hidraulicni klip za heder....


Najbolje ces to odraditi ako stavis berac ispode nekog mosta npr. ili ako imas neku supu jaku gde gore imas betonsku gredu i onda odozgo stavis drvenu gredu, a ovamo dizes dizalicom i mora da ide, a ovako ako podignes na hidrauliku i dizes dizalicom samo ces da podignes berac, neces da iams neki efekat.
 
Evo i mojih masina,retko kad su na okupu pa otud jedna zajednicka slika,inace uspesno su zavrsile sezonu. :ppozdrav:
img20141012181358.jpg
img20141012181426.jpg
 
Ali nije bas okretan kao 539 sa Sip beracem.. A ako sa tom kombinacijom udjes u neku malu njivu a traktor 80ks duplak i dvoredni berac onda treba mesta...

A mozda kolega ni nema takav traktor.... :ppozdrav:
 
Na nagnutim njivama je dvoradni berac jedna velika NULA. Tezak je i jako se zanosi, u nekim situacijama beres samo vanjskim redom dok unutarnji ne moze doci ni blizu stabljike. Na malim njivama sam DOKAZANO s jednorednim tornadom 40 bio brzi, okretniji i kvalitetnije odradio posao nego covjek s dvorednim beracem. S malim beracem se mozes zavuci gdje god treba i okretan si na kraju njive blizu neke sume i ne ugazi se puno.

Dvoredni berac je komfirniji stroj za velike ravne njive i kad ga povuce solidan traktor to je pjesma od posla, al na malim parcelama nema smisla dvoredac...
 
Kolega Cira je delom u pravu,ponajvise zbog sitnijih parcela gde je teze okretanje dvorednim beracem pa dosta se izgazi a sto se samog rada tice moze se kod nas u 80% parcela vuci dvoredni berac, jeste brdo ali ko je navikao nije nista strasno:osmeh:.Moram napomenuti da bez 80ks i duple vuce ove godine nije bilo sanse da se vuce 2-redni berac u mom kraju.kad je normalna godina mogu sa njima bez problema raditi i traktori od 50-60ks.E sad sto se beraca tice,jedan je kk30 a drugi je eko 3500,kukuruz sejem kako-kad,ali uglavnom nisam do sad prelazio 10h mada iz godine u godinu povecavam povrsine pod kukuruzom tako da ce sigurno u buducnosti biti posejano i vise.Usluge takodje nemam vise od 10-15H jer ima dosta beraca tako da bi ove navedene povrsine jedan berac odradio bez problema.KK30 je kod nas vec 14 godina a drugi berac sam uzeo pre dve godine i to prvenstveno zato sto mi je predhodni gazda dugovao novac koji nije bilo moguce na drugi nacin naplatiti pa sam mu uzeo kombajn a resto ja njemu nesto sitno doplatio preko cifre koju je on meni dugovao.U samom startu smo hteli da sredimo malo kombajn i da ga prodamo i tako izvucemo novac.Medjutim kako nam je kk30 u jako dobrom stanju i nesto ranije smo ga pretresli i sredili za nas nismo hteli da ga prodajemo,pa smo resi da izremontujemo i ovaj drugi odradimo tu sezonu i prodajemo ga na prolece.Medjutim cale je tad uvideo da lakse i brze ide posao sa oba kombajna,pogotovu kad ja odem negde da radim usluzno,otac radi nase kukuruze nezavisno od mene i na kraju nije hteo ni da cuje o prodaji:osmeh:.Tako da za sad koristimo oba beraca iako ovaj drugi nije bio u planu:ppozdrav: EDIT: Dok sam pisao post,vidim da su kolege vec prokomentarisale i moram se sloziti sa kolegom Bobo, i kod nas ponekad dvoreni berac vise moze da pravi probleme nego da koristi,pogotovu u ovakvoj godini,jeste lepo raditi sa njim i brze se uradi ali takodje znaju biti i muke kad je godina kao ova sa dosta kise.Inace imam 5 traktora a obradjujem priblizno 40h tako da mi jaci traktor nije trenutno u planu jer mi ovi za sad odradju posao bez problema.
 
Poslednja izmena:
prnjavor3 kako si resio ovaj drzac za hidroulicna creva vidim da si to sam pravio napisi dali zakacinje kad savijes na osamdeset stepeba,hteo bi to da ugradim na539 ako moze slika iz blizine unapred hvala
 
Nema zapinjanja jer je teleskopski odrađeno,nisam ja to radio bilo je tvornički.Običde dvije cijevi koje se mogu uvlačiti jedna u drugu a dužina se fiksira šarafom kroz rupe.Slikaću pa postaviti ako hoćeš detaljnije.
 
Kolega Cira je delom u pravu,ponajvise zbog sitnijih parcela gde je teze okretanje dvorednim beracem pa dosta se izgazi a sto se samog rada tice moze se kod nas u 80% parcela vuci dvoredni berac, jeste brdo ali ko je navikao nije nista strasno:osmeh:.Moram napomenuti da bez 80ks i duple vuce ove godine nije bilo sanse da se vuce 2-redni berac u mom kraju.kad je normalna godina mogu sa njima bez problema raditi i traktori od 50-60ks.E sad sto se beraca tice,jedan je kk30 a drugi je eko 3500,kukuruz sejem kako-kad,ali uglavnom nisam do sad prelazio 10h mada iz godine u godinu povecavam povrsine pod kukuruzom tako da ce sigurno u buducnosti biti posejano i vise.Usluge takodje nemam vise od 10-15H jer ima dosta beraca tako da bi ove navedene povrsine jedan berac odradio bez problema.KK30 je kod nas vec 14 godina a drugi berac sam uzeo pre dve godine i to prvenstveno zato sto mi je predhodni gazda dugovao novac koji nije bilo moguce na drugi nacin naplatiti pa sam mu uzeo kombajn a resto ja njemu nesto sitno doplatio preko cifre koju je on meni dugovao.U samom startu smo hteli da sredimo malo kombajn i da ga prodamo i tako izvucemo novac.Medjutim kako nam je kk30 u jako dobrom stanju i nesto ranije smo ga pretresli i sredili za nas nismo hteli da ga prodajemo,pa smo resi da izremontujemo i ovaj drugi odradimo tu sezonu i prodajemo ga na prolece.Medjutim cale je tad uvideo da lakse i brze ide posao sa oba kombajna,pogotovu kad ja odem negde da radim usluzno,otac radi nase kukuruze nezavisno od mene i na kraju nije hteo ni da cuje o prodaji:osmeh:.Tako da za sad koristimo oba beraca iako ovaj drugi nije bio u planu:ppozdrav: EDIT: Dok sam pisao post,vidim da su kolege vec prokomentarisale i moram se sloziti sa kolegom Bobo, i kod nas ponekad dvoreni berac vise moze da pravi probleme nego da koristi,pogotovu u ovakvoj godini,jeste lepo raditi sa njim i brze se uradi ali takodje znaju biti i muke kad je godina kao ova sa dosta kise.Inace imam 5 traktora a obradjujem priblizno 40h tako da mi jaci traktor nije trenutno u planu jer mi ovi za sad odradju posao bez problema.
Truya kazi mi kako rade beraci kk30 i eko 3500 i kazi mi osnovne razlike u radu izmedju ta dva beraca jer planiram da na prolece kupim jedan od ta dva ali ne znam karakteristike ni jednog?
Hvala
 
Nazad
Vrh