Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Da ako je u navodnjavanju pa pustiš zalivni sa normom od 30 l/m2.
Najbolje je urea sa inhibitorima enzima ureaze nanešenim na djubrivo koja postepeno otpušta tj. Ima odloženi efekat. Ili kao amerikanci , inkorporacija tečnih azotnih djubriva u redove u 7. Listu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ovo se kod nas u ataru radi već koju godinu...
 
Malešev je kupio takvu mašinu....samo što je problem što Azotara Pančevo više ne radi .... jedino da se rastvara urea...ali je komplikovano. Ima kutinski UAN ali je duplo skuplji od Pančevačkog.....
 
Kopirao je i Botoški takvu mašinu i ulagao azot u kukuruze...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da ozivim malo temu.

Znam da za preporuku djubrenja mora analiza zemljista.I da je greska bacati npk pred setvu.To moram ispraviti ubuduce, znaci zaoravanje npk ili map djubriva zavisi od analize.

Prosle godine je baceno 300kg/h npk 3x16 i 200kg/h urea promist.Tih 300kg npk ce tek biti iskoriceno ove godine?.

Mislio sam ove godine baciti manje npk 200kg/h i ureje 250kg/h?
Verovatno cu ici isto setvu na 30cm mislio sam da smanjim na 27 ali stah me od suse.Zemljiste je slabo, peskovito.

Da li je ok kolicina? Mislo sam baciti i manje npk jer vidim po pisanju da njemu treba dosta vremena da deluje.Da je dostupan tek sledecem usevu.
 
Pravi ta Zorka svakakve formulacije ali ih distributeri ne naručuju (bar ne kod nas), sve se svelo na map, 3x16 i 6x24x12.
 
Kod mene bačeno 250kg/ha Zorkinog 6:24:12 početkom februara (ovo je trebalo jesenas, ali smo zakasnili), pa je nakon bacanja zatvorena brazda, a sada predsetveno ide 150kg/ha UREE.
 
Bačeno oko 250kg/ha Zorkinog 6:24:12 početkom marta (iako je trebalo jesenas pred zaoravanje) i danas prilikom setve bačeno oko 140 kg/ha UREE u red prilikom setve.
Još kada bi pala kiša u utorak sredu da sve aktivira bilo bi super :)
 
Jel koristio neko madjarski KAN brenda Genezis, ima 27% N i još kao neke dodatne elemente (CaO 7% i MgO 5%)? Valja li to čemu? Ista cijena kao Lukavac KAN ali nisam baš najsretniji sa lukavačkim KAN-om, često bude mnogo loša granulacija i puno prašine.
 
Nazad
Vrh