Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Pa to sam i mislio i u prvo poruci sam to i pitao.Razbacam danas ureu po njivi i prodjem tanjiracom jednom a posle pre setvu kukuruza prodjem jos jednom ili dva puta tj koliko bude trebalo.Hvala na pomoci.
 
Na zimskom oranju bolje posao odradi i drljaca laka od tanjirace (osim bas teske zemlje) samo treba stisnuti petlju i prevazici neke svoje navike i navike okoline. Svakako kad se ima setvospremac bude jos bolje.
 
Ovo je kisovito prolece pa tanjiraca mozda i moze da prodje u prvom prohodu,a posle nemoj...idi drljacom sko vec nemas spremac...nije tanjiraca najsretnije resenje...
Ja godinama inkorporiram(da se frljamo sa izrazima) ureu 15 do mesec dana pre setve...i do sad sam imao prinose kukuruza u samom vrhu za datu godinu i svoj region...ove gidine bice kako vreme dozvoli...
 
Ja kad sam prvi put krenuo drljacom da spremam za kukuruz ovi stari ljudi kazu "sine ko te uci tako da radis,prvo treba da se potanjira pa onda drljaca" .... kazem ovamo mi lakse veci zabvati ima drljaca i pre zavrsim,sigurno pomislili da nisam normalan :osmeh:....
 
Sto se tice uree. Jedne godine smo u cosak njive, kao malo losije pa cemo samo tu baciti ureu, i igrom slucaja je ostala na suncu par dana dok nije isao spremac. Kad sam dosao da spremacim nije je bilo ni mrve. Ali kad smo tu soju spartali, na tom delu je bila veca duplo. Jel se vezala u zemlju ja neznam ali to sam primetio.
 
Koliko pre setve je najbolje bacati ureju? Mi smo bacali i par dana pre i skoro mesec dana pre setve, nisam primetio neku bitnu razliku.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja uvek idem u sejalicu ureu i to oko 200 kg/ha. Kasnije u špartanje idem sa još 100 kg/ha uree. Možda bi bolje bilo obrnuto ali .....
 
Da li je neko koristio Zorkin NPK 3 x 16 predsetveno u kukuruzu? Kažu da je ovo djubrivo odmah dostupno biljkama (slično Yari) pa me interesuje kako se pokazalo?
 
Proletos bacio na državnu zemlju i čini mi se da jeste odmah dostupno. Na jednom delu parcele sam bacio više uree a manje 3x16 i tamo su bili lošiji kukuruzi. E sad da li zbog toga ili ne,teško da će se ikad ustanoviti. Iz Elixira me savetovali da uzmem onaj 16x27x7 ali nisam imao to u ponudi a i vreme je bilo kratko. Sve u svemu mislim da nije loše đubrivo.
 
Ja sam koristio 16:27:7 i opet ću jer sam veoma zadovoljan djubrivom a u temi kukuruz sam i stavio sliku gde se vidi razlika između ureje i eliksira(na strani 84)
 
Bojane cini mi se da si pisao da si 16-27-7 kroz depozitore koristio, moze li i klasicno da se razbaca ili je bolje kroz depozitore ??
 
Nazad
Vrh