Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Mačvanin ja sam u proleće bacio jer je onda izlicitirana njiva,a da li može i pod brazdu (mislim da je bolje u proleće) najbolje je da kontaktiraš Elixir. Meni su na mejl odgovorili.
Lalić mislim da od 50kg/kj i nema smisla više bacati.
 
Je l taj eliksir idete umesto osnovnog djubriva ili umesto uree

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Iako sam vec pisao o tome ponovicu :bacao sam pred setvospremiranje 150 kg ureje po jutru .Kod druga smo na istoj njivi probali umesto eliksira ureju a takodje je pre sejanja bacao ureju i to sto sam slikao na 84 strani u temi kukuruz je uzbrano sa njegove njive i jasno se vidi da je kombinacija ureje i eliksira bolja od samo ureje iako smo u setvi bacali i preko 100 kg ureje u redove jer je sitnija i bolje curi iz depozitora.A takodje je istovremeno i dokaz da deluje iako je primenjeno u prolece .
 
Bojane jel bi mogao detaljnije da slikas kako si resio depozitore,prenos,ulagace,eventualno sta je moglo bolje da se uradi(ako mislis da treba),koja je udaljenost ulagaca u odnosu na red...?
 
Prilikom bacanja djubriva sa depozitorima, da li su ulagaci u zemlji pre ulagaca zrna ili su iza ili pada to djubrivo i zajedno sa zrnima?

nijedno od navedenog naime ulazemo djubrivo 5cm pored reda a na dubinu oko10cm ,ima i slika u temi pneumatske sejalice[strana 529 kolega Drasko je stavio slike jer tada ja nisam znao kako a obecao je i Robert ali nije ispunio obecanje jel]Ako hocete ja mogu staviti ponovo slike {sad znam}
 
Poslednja izmena:
Ако ниси Јесенас немој ни сад бацати новце баци Уреу пред сетву и касније кад буде имао перо два до трећег листа прихрани га Аном или АмоСулфaном и то је то....А на Јесен памет у главу...
 
Da li je rano (s' obzirom na datum) sad baciti ureu pre prve pripreme (mislim sredinom iduće nedelje), ili je pametnije baciti je pre same setve tj pre duge pripreme.
 
I ja imam istu dilemu...elem dobro mi se pokazalo da ranije bacim veštak i spremim,nekih mesec dana pred setvu,kad uslovi dozvole,a ovo mi deluje rano...
Ne volim da idem spremačem pred samu setvu zbog izvlačenja vlage iz zemljišta...
 
Nazad
Vrh