Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Planiram da razorem jedno luceriste cim pokosim i pokupim sledece nedelje ovo malo sto ima na njemu, posto planiram kukuruz u prolece da li razbacati nesto od vestaka sad a i kasnije u prolece ?? Ja sam razmisljao da razbacam nesto MAP-a pred oranje i posle predsetveno nista jer bi trebalo da azota ima dovoljno e sad ne znam da li je to dobra kombinacija ne znam.
 
Znaci nece biti na odmet razbacati MAP a ne recimo NPK. A videcu za AN u prolece. Nesto sam cuo da ce mozda ponovo biti besplatna analiza pa cu uraditi, to ce pomoci u odluci bar sto se tice azota za u prolece.
 
Cekajte,MAP sada i AN 120kg na prolece i sejanje,kasnije bez prihrane kroz spartanje-kultivator?
 
rezultati od agrohemiski analizi
ph vo h20-----8.3
ph vo kcl ----7.2
azot---13.2
fosfor---55
kalium----12.6
humus --4.1
karbonati caco3---6 preporaka npk 4-7-28 850 kg
ili 5-14-35 680 kg/h
prasanje za iskusne dal e dobra preporakava
 
Sta mislite koju formulaciju djubreta da bacim u bastu ako je do sad nekih 15 godina izvozen damo stajnjak sta sad da bacim pored njega?
 
Preporuka KCL 150 kg/ha + Azot u vidu Urea 250-300 kg /ha

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Sta preporucujete da se baca od N kad nikne kukuruz? Nisam sem jesenjeg djubriva na jednoj njivi stigao da bacim, imao sam neke defekte pa kad se sejalo sve i ta se posejala...da li bi urea bila dobra ili nije pametno kasnije je bacati? mozda amosulfan?:sta:
 
Sta predlazete pri kultiviranju od djubriva do sada sam par puta koristio kan ,ima li neka formulacija eurosulfata za tako nesto ???
 
Ove godine na posejan kukuruz špartačem razbacim 150kg/ha 15-ke i prihranio sa 170kg/ha Lincerovim KAN-om 5 juna. Kukuruz ekstra, inače DKC5276 i Po412 na toj njivi. Najbolje nicanje kod mene imao ZP-427, ali ubedljivo.
 
Drustvo ako u jesen nije baceno nikakvo djubrivo pod brazdu. Dali sad ima svrhe da bacam pred setvu NPK ili da koknem ureu jedno 250 kg na ha,pa sta mu bog da?
 
Nazad
Vrh