Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

leka

Član
Učlanjen(a)
25 Mar 2009
Poruka
1.830
Lokacija
Tovarisevo
Svi govore o prinosima, neko o velikim neko malim a niko ne spominje kolicinu vestackog djubriva sa kojim su ostvarili taj prinos? :cao:
 
covek u mom kraju bez analize,svake godine baci pod zimsku brazdu oko 400kg npk i oko 250 kg urea-e u prolece.
uvek seje ns640 na 32cm,mozda cak i vise.
mi mu beremo,bude klipova ko drva.ali mu je sve zemlja 1.klase.
 
Svake godine zaoravam 200kg NPK + 100kg AN-a prihrana prilikom kultivacije.
 
Ja stavljam uglavnom 200npk i 150-200uree! Ove godine sam malo modifikovao pa sam stavio 150kg DAP/kj
 
KishRobert je napisao(la):
covek u mom kraju bez analize,svake godine baci pod zimsku brazdu oko 400kg npk i oko 250 kg urea-e u prolece.
uvek seje ns640 na 32cm,mozda cak i vise.
mi mu beremo,bude klipova ko drva.ali mu je sve zemlja 1.klase.
poruči mu, da bi sa 1000kg npk i 800kg urea-e imao bar 2% veći prinos.
 
NPK, ili NP, 100-150kg/kj( naravno pre oranja na jesen,(žetvene ostatke zaorane) i 100kg ureje kg/kj na proleće pre prvog spremanja. Predusev pšenica ili soja , Sa tim količinama đubriva unazad 3 god nikad nisam imao lošiji prinos od 6200kg/kj JUS ali od 3 -god 2 bila sušna, jest da ovaj dio bačke po kvalitatu zemje među boljima.... možda te količine nekome male ali računica ne da više da bacim ,.
 
U proseku idem sa 400kg/ha ruske 16-ice"pod plugove",200kg/haAN-a predsetveno i ponekad folijarno prihranim zajedno sa herbicidom.Naravno,ovu količinu korigujem na parcelama koje su dobro nađubrene stajnjakom.
 
KishRobert je napisao(la):
covek u mom kraju bez analize,svake godine baci pod zimsku brazdu oko 400kg npk i oko 250 kg urea-e u prolece.
uvek seje ns640 na 32cm,mozda cak i vise.
mi mu beremo,bude klipova ko drva.ali mu je sve zemlja 1.klase.

kolki je onda prinos sa tolko đubriva i na razmak 32cm?
 
Deni je napisao(la):
kolki je onda prinos sa tolko đubriva i na razmak 32cm?
to neznam tacno.sigurno punu zmajevku i jos + po kj.

@tarana
:D
taj bi pre skocio u ladnu tisu,nego li promenio djubrenje i sortu kukuruza.
 
Deni je napisao(la):
NPK, ili NP, 100-150kg/kj( naravno pre oranja na jesen,(žetvene ostatke zaorane) i 100kg ureje kg/kj na proleće pre prvog spremanja. Predusev pšenica ili soja , Sa tim količinama đubriva unazad 3 god nikad nisam imao lošiji prinos od 6200kg/kj JUS ali od 3 -god 2 bila sušna, jest da ovaj dio bačke po kvalitatu zemje među boljima.... možda te količine nekome male ali računica ne da više da bacim ,.
Da sušna.... kad god sam putovao(nažalost lane vrlo često) prema Novom Sadu okolina Temerina je bila ili tek pokisla ili je kisla ili se spremala kiša....A kad sam stigao kući kod mene u selu nije bilo ni kapi.... Veruj druže da u Temerinu nije bila suša, ako uporediš sa severnijim delovima Vojvodine...
 
KishRobert je napisao(la):
covek u mom kraju bez analize,svake godine baci pod zimsku brazdu oko 400kg npk i oko 250 kg urea-e u prolece.
uvek seje ns640 na 32cm,mozda cak i vise.
mi mu beremo,bude klipova ko drva.ali mu je sve zemlja 1.klase.
Ovo je istina i posto znam o kome je rec,ljudi,on kad dogodine okruni kukuruz kaze da ima oko 4.5t/jutru, suvog zrna,naravno.Po meni nista veliko nije uradio,a njive su mu u fulu stvarno!
 
Da sušna.... kad god sam putovao(nažalost lane vrlo često) prema Novom Sadu okolina Temerina je bila ili tek pokisla ili je kisla ili se spremala kiša....A kad sam stigao kući kod mene u selu nije bilo ni kapi.... Veruj druže da u Temerinu nije bila suša, ako uporediš sa severnijim delovima Vojvodine...
[/quote]
mozda si prolazio u vrsidbi zita,tih nedelju dana je stvarno padalo.Posle toga sledeca kisa je bila 19 avgusta a i ta nije svuda pala
 
Mityoo! baš pogledao moju beležnicu jun 122l kiše
jul 15l kiše u tri navrata
29 avgust kući 15l salaš 25l
7septembra žetva soje 21 septembra berba kukuruza
 
Da ali ste imali mnogo više vlage u zemlji od proleća(maj-jun)
 
kakav maj jun,kad god sam cito vremenske prilike na forumu pito sam kolku su nam to tendu razvukli.Po onome sto se ovde pisalo ovaj deo backe je lane najredje dobijao dobijao kisu
 
Veruj mi lično sam iskusio.... Kako prođem skretanje za Nadalj, ka Novom sadu putevi su mokri a kad dođem kući ni kapi nije bilo...
 
Nazad
Vrh