Šta sejati na proleće 2010?

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
7.462
Lokacija
Zrenjanin
Šta sejati na proleće, pšenice je malo posejano, kukuruza će biti više nego ikad, za suncokret zezaju za cenu, u Banatu slabo ide soja, repi smanjuju cenu, ječam može uglavnom samo za postvene potrebe, ako izostavimo smešne trave, šta da sejemo?
 
Ma sejati nesto za svoje potrebe... I nesto sto moze da se lageruje kod sebe, bez velikih troskova tipa ulaganja. Jer, sta god da se poseje ONI ce nam doakati. Ja sejem opet kukuruz i malo jecma, koliko za sopstvene potrebe!
 
Branko ja se između ostalog bavim i stočarstvom i mogu da kažem da ni u stočarstvu ne cvetaju ruže.Uništen stočni fond,cene mesa i mleka sramotne
 
Znam, znam, ali šta da se radi drugo?

Ovako ti barem malo uštediš na đubrivima, malo se lakše obrađuje zemlja, hranu koju koristi tvoja porodica je skroz ispravna itd.
 
To je tačno Branko.Ipak mora nešto da se radi pa koliko para kapne toliko nam je,ima za život i osnovne potrebe
 
Što kaže moj kum, koji ima nekoliko krava i par junadi u tovu, od toga ima za svakodnevne potrebe a kada mu treba veća para, onda jednostavno proda višak kukuruza, i to mu je što mu je...
 
ja ću sledeće godine jedno 3kj deteline za prodaju pa ako i ne prodam ima koće pojesti
 
A povrtarstvo?90tih godina smo i to radili,mada i sad su pune pijace preprodavaca...Ima jedna lepa recenica:Oduvek je vise vredelo jedan dan trgovati,nego tri dana orati...?!E sad...
 
Gledano iz našeg ugla(centralna Srbija),uvek imate prednost jer su vam veći posedi,mehanizaciju sa većim učinkom,distributeri vam dolaze na noge,smeštajne kapacitete itd...Znam da su velika ulaganja,veliki rad ali
ipak imajte u vidu da niste poljoprivrednici sa hendikepom kao ja i mnogi meni slični-nemamo zemlju.Stvarno bih voleo da imam samo tu slatku muku oko zbora šta da posejem a bez opterećenja kako da skupim za kiriju koja kod nas ide i do 5evra po aru.Ovo navodim kao činjenicu a ne kao neku pridiku bilo kome.
 
pravo da vam kažem razmišljao sam da neradim ništa sem gricka raži i kokavca
kukuruz nisam ni sejao ove god.
soja je bila onako ništa spektakularno ali sam uspeo da je izvezem u makedoniju po
neverovatnih 40 din
repu nikad nisam ni imao
pasulj mi je bio loš
razna žita su mi bila super ali avaj cena ::lose::
jedino sunc gricko raž i kokavac mi daju neku pristojnu zaradu
ali opet plasman je ponekad problem mora da se čeka a novci trebaju
i naravno tu je selektiranje skladištenje džakiranje po potrebi sušenje
i naravno ja sam smenaš u petrohemiji i nemam puno vremena znači vikend paor
 
Sejacu isto sto i svake godine.Psenica ,industrijska paprika ,arpadzik,luk za seme ,Krastavac za seme, lucerka,kukuruz i suncokret.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Gledano iz našeg ugla(centralna Srbija),uvek imate prednost jer su vam veći posedi,mehanizaciju sa većim učinkom,distributeri vam dolaze na noge,smeštajne kapacitete itd...Znam da su velika ulaganja,veliki rad ali
ipak imajte u vidu da niste poljoprivrednici sa hendikepom kao ja i mnogi meni slični-nemamo zemlju.Stvarno bih voleo da imam samo tu slatku muku oko zbora šta da posejem a bez opterećenja kako da skupim za kiriju koja kod nas ide i do 5evra po aru.Ovo navodim kao činjenicu a ne kao neku pridiku bilo kome.
Znao sam da je tesko u Tvojoj okolini , ali toliko... 5 EVRA po aru:haha: Pa dal se nisi , mozda negde prevario:haha: Po Bogu , pa to je 500 evrica za hektar!!! Da li je to moguce:haha: Zapanjen sam!
 
@Karalić
J**u nam majku povrtari i rasadničari iz okoline Kruševca i Trstenika.Nisam se nigde prevario i baš ti hvala na tome što si jedini primetio problem.
 
i tu kod nas nabili na 450-500 e po hektaru
znaci i tu imamo problem
Post je spojen: [time]1262192836[/time]
_________________________________________________
todore imas neko tele za prodaju??
 
Nazad
Vrh