Parenje kunića

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.413
Lokacija
Ada-Mol
Jel ima neko problema sa parenjem kunića? Moje ženke su izgleda rešile da štrajkuju, jer neće da se pare....Već tri nedelje su trebale da ostanu skotne i nikako da prime mužjaka...
 
Probaj sa dijetom tj. daj im seno i vodu, moguće je da su -ako ih jedno vreme nisi pario- nabacili koji kg :ppozdrav:
 
Nakon odbijanja mladunaca četvrti peti dan ih obično parim, i do sada nikad nije bilo problema(osim ponekad leti, zbog vrućine) a sad evo već tri nedelje nema rezulata!
 
Ako ženka traži mužjaka i ne diže rep kad na nju skoči mužjak onda možeš pripomoći kanapom, tako jednom pa nakon par minuta ponovo ali bez kanapa ako ni tad neće-kanap...
 
Друзе само и ти дај кисели купус два дане тречи дан че имати расположење а тек четврти има она да јури мушкарца
 
БАШ БАШ БАШ кисели купус иси онај шта вадиш од каце за подварак или сарму :haha:
 
Nece im slucajno nesto smetati posto ih hranim iskljucivo peletrinom. Mislim proliv ili neke drugi problem.

Ni moji se nisu hteli pariti dok su menjali dlaku. Sad se jedna okotila a dve treba posle nove godine.
 
Ne bi ti bilo jeftinije dodati sena ? Po njih je zdravije.Obzirom da su poluprezivari trava (vlakna) su njim bitna
 
DONETI 20. 08. 2009. 3 ZENKE PANONSKI BELI I 1 MUZJAK KALIFORNIJSKI.

Od koga sam kupio dobio savet da ih on hrani samo granulom, pitao sam za seno a on mi je rekao da im on nikada ne daje, a ima nkih 50 zenki i neznam koliko muzjaka koji se u nekih tri linije porekla. Pocecu da im dajem seno deteline kada izvedu ovu prvu turu mladih da se ne bi sad nesto poremetilo sa ishranom. Kod njega kupujem i granulu jer dobijam jevtinije posto oni kupuju na veliko i oni odreduju sastav granule koji im treba.

Jedna se okotila 18.12 a ove druge dve bi trbale dogodine negde oko 10 januara.
 
ma svi imaju problema sa parenjem ako kazu da nije tako verujte da lazu i moje nece nekad pomaze da se zenka stavi u kavez pored muzjaka da oseti njegov mniris i za dan dva hoce da se pari probao i uspelo :Dmada ako su debele nece bas da se pare :nono:a sto se tice peleta to pricaju uzgajivaci koji samo sebe tako nazivaju kao mi dajemo pelete a posle im kunici smrde na riblje ulje i crkotine iz peleta ::lose::mozes i sam napraviti peletu mesanjem razlicitih zitarica a vitamine das u kapima i milina nemojte da vas lazu :D znam 30 kunicara vrhunskih koji mesaju pelete sa drugim zitaricama a ne daju same samo kao dodatak sluze a poznata je jos jedna stvar kunica je bilo i pre peleta pa sta su jeli tad bas me zanima :D
 
jedno pitanje,mozda banalno,ali ajd sad....panonski beli,sa koliko meseci ulaze u polnu zrelost? :sta:
 
@ manitu75

To vazi za zenke, muzjaci kolio sam obavesten tek posle 8-9-og meseca.
 
tek sa 9 meseci?auuuu,brale..... :udri:
ali cek,nemoguce,covek od kojih sam kupio kunice kaze isto nesto slicno,sa 4-5 meseci mogu da ih pustam da se pare....
 
tomos rider je napisao(la):
tek sa 9 meseci?auuuu,brale..... :udri:
ali cek,nemoguce,covek od kojih sam kupio kunice kaze isto nesto slicno,sa 4-5 meseci mogu da ih pustam da se pare....

Mogu da se pare zenke ali sa starijim muzjakom Muzjaci polno kasnije sazrevaju za parenje nego zenke.
 
srednje rase muzjaci kako znam mogu da kecaju tek sa sest meseci a zenke netreba pustati pre 4.5-5 meseci dok se upotpunosti nerazviju to vazi za panon bele,cincile.bele novozelandske itd....
obicnuo muzjaci i pre pocnu da kecaju samo sto neostaje skotna 100% svaka negde i omane...zato pricekati je najbolja varijanta...
 
Nazad
Vrh